یادداشت - محمدرضا فرزادمهر؛ - قسمت سوم
امان از دست این مثلا مذهبی‌ها!
دوشنبه 13 آذر 1396, 15:39

 

 سرویس دین و اندیشه رویش نیوز-محمدرضا فرزادمهر: چرا در روایت یک حادثه تاریخی به تنهایی "چندین دروغ" گفته شده است؟ بالاتر اینکه چه جریانی است که با وجود این همه بیّنه و شواهد علمی بر کذب این افسانه ها همچنان در صدد تزریق هیزم به این آتش است؟ این جریان با ذکر مکان دروغ، زمان دروغ، هویت‌های دروغ و عواقب دروغ عاملان ترور خلیفه درصدد است چه پیامی را منتقل سازد؟ میلیون ها دلار پولی که برای سَبّ و توهین به همسر پیامبر(ص) آزادانه هزینه میشود "از کدام جیب به کدام آسیاب سرازیر است؟"

آنهایی که غریو حضرت امیر (ع) را در سراسر نهج البلاغه در تبرئه کردن خود از اتهام قتل عثمان نمی خواهند بشنوند و دستان مبارک ایشان را تا مرفق به این خون آلوده کرده و می کنند چه هدفی داشته و دارند؟ و نتیجه اینکه می بینیم به جای آنکه خلیفه بواسطه ی اعمالش در برابر وجدان تاریخ مورد مواخذه قرار گیرد، اینک کتابخانه ی تاریخ، دفتر زندگی او را با عنوان "شهیدِ! محراب" بسته است! در این بین روایتی از امام عسکری (ع) هم موجود است که دل حضرت زهرا(س) در این شب شاد است! از طرفی هم وقتی حمایت های استعمار پیر را از اعمال شنیع برخی در نهم ربیع می بینیم به نوعی پازل دسیسه دشمن برایمان کامل می شود! معما حل شد! تاریخ ترور خلیفه را تحریف کن تا اینگونه بپندارند که شادی دل حضرت زهرا(ع) بدین جهت است!

امروز در جای جای مناطق سنّی نشین کشور شاهد محبت سرشار مردم به حضرات آل الله (ع) هستیم تا آنجا که بعضا در ایام فاطمیّه تابوت صدیقه طاهره (س) را بر دوش می کشند! جالب تر اینکه در بسیاری از این مناطق، اهل تسنن با اهل تشیع با هم پیوند خانوادگی داشته و در کمال عشق و محبت با یکدیگر زندگی می کنند! قدر مُسلّم تماشای امنیت کشور در پرتو عمل به مَشیِ امیرالمومنین(ع) و حضرت صادق(ع) که فرمود: "با اهل تسنن معاشرت کنید" برای عده ای بسیار زجر آور است!

اعترافات "ریگی" جنایکار که در آن اذعان داشت در ترورهای مناطق شیعه نشین از فیلم توهین شیعیان به مقدسات اهل تسنن برای شارژ انگیزشی تروریست ها استفاده میکرده، آنان را به هدفشان رسانده است! و چه زیبا گفت مرجع عظیم الشّان دنیای اسلام حضرت آیت الله سیستانی که: "من بارها گفته ام نگویید برادران اهل تسنن بگویید جان ما اهل تسنن"

امروز اما مذهبی ای که دَاب پیروی از علی(ع) دارد اما از اینکه حتی دو جمله از امامش دفاعی مُدَلّل کند عاجز است و چیزی جز بی ادبی، الواتی و عیاشی به نام برائت از او سر نمی زند، مصداق همان جمله ی مولاست که فرمود: اَلا و مَن دَعی الی هذَا الشُّعار فَاقتُلُوه وَلَو کان تَحت عَمامَتی هذه (آگاه باشید! هرکس که این شعار (تفرقه) را سر داد، بکُشیدش حتی اگر زیر عمّامه من باشد!)

خلاصه که امان از دست این مثلا مذهبی ها!
یاد مونولوگی از مختارنامه افتادم که ابواسحاق می گوید: "و چه خون دل ها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان"

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.