اخبار غیررسمی: صالح کشته شد
دوشنبه 13 آذر 1396, 15:26

 

همزمان با ناآرامی در صنعاء منابع غیر رسمی در یمن، از کشته شدن رئیس‌جمهور پیشین این کشور خبر می‌دهند، منابع رسمی این خبر را هنوز تأیید نکرده‌اند اما منابع سعودی می‌گویند او حالش خوب است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، همزمان با درگیری‌های ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با شبه‌نظامیان وابسته به رئیس جمهور سابق این کشور، منابع غیررسمی از مرگ علی عبدالله صالح رئیس جمهور خبر می‌دهند.

اخبار ضدونقیضی در این خصوص منتشر شده است. شبکه خبری سعودی العربیه می‌گوید خبری از سرنوشت او ندارد. شبکه خبری الاخباریه عربستان نیز اعلام کرد که منزل علی عبدالله صالح امروز در درگیری‌ها منفجر شده و خبرهای ضدونقیضی از سرنوشت او مخابره شده است.

«اسامه ساری» از روزنامه‌نگاران یمنی می‌گوید، علی عبدالله صالح به هنگام فرار از صنعاء‌ به سوی استان مأرب، در نقطه امنیتی خولان الطیال کشته شده است. 

به گفته این روزنامه‌نگار یمنی، او با علی محسن الاحمر (از نظامیان وابسته به دولت مستعفی و عربستان) قرار قبلی داشته تا به مأرب فرار کند و از آنجا به امارات منتقل شود. 

همزمان شبکه خبری «الحدث» وابسته به العربیه در توییتر خود به نقل از یک مقام حزب «المؤتمر» (حزب صالح) ادعا کرد که «صالح حالش خوب است و او اکنون در حال هدایت نبرد [و درگیری با ارتش یمن در صنعا] است.

این مقام حزبی که نامش فاش نشد، همچنین گفته است که صالح در انفجار امروز که در منزلش روی داده آسیبی ندیده است. 

منابع خبری دیگر همچنین می‌گویند منزل صالح در درگیری‌های امروز صنعاء دچار انفجار و حریق شده است. پیشتر و صبح امروز نیز منزل فرزند علی عبدالله صالح تحت کنترل نیروهای ارتش و امنیتی یمن درآمده بود.

درگیری‌ها در صنعاء پس از‌ آن آغاز شد که یک گروه شبه‌نظامی به سرکردگی طارق عفاش برادرزاده علی عبدالله صالح، با نیروهای یمنی در پایتخت درگیر شد. 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.