وقتی دو انسان فرهنگی معادلات سیاسی را بهم می‌زنند
یکشنبه 12 آذر 1396, 08:41

 

رویش نیوز-سرویس فرهنگی: هفته گذشته شهر اصفهان شاهد تغییری دیگر در عرصه مدیریتی بود و شهردار اصفهان، محمد عیدی را به عنوان معاون خود و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی -که از ادغام سازمان‌های فرهنگی تفریحی و سازمان ورزش شکل گرفته- منصوب کرد؛ انتصابی که با بدسلیقگی رفتاری با حاشیه‌هایی همراه شد.

اما در این میان رفتار در خور تقدیر علی اکبر بقایی -مدیرعامل سابق سازمان فرهنگی تفریحی- و محمد عیدی از اتفاقات مثبت هفته پیش بود.

علی اکبر بقایی در نامه ای -فارغ از فضای بداخلاقی رخ داده- با برشمردن صفات و ویژگی‌های شخصیتی محمد عیدی -که حاصل 2 سال همراهی و همکاری در سازمان فرهنگی تفریحی است-برای عیدی آرزوی موفقیت کرده و حساب وی را از آن رفتار اتفاق افتاده جدا کرده است.

محمد عیدی نیز در پاسخ به نامه بقایی، با فراهم آوردن بستر گفتگو برای کار کردن در شهر، از زحمات 2 ساله بقایی در این سمت تشکر است.

شاید تصور عمومی این باشد که در روال اداری این گونه نامه ها عرف است و هر مسئولی که از جایگاهی می رود برای نفر بعدی آرزوی موفقیت می کند و خلاصه این که اتفاق خاصی نیفتاده است؛ اما زمانی که حواشی هفته پیش و چگونگی پایان مسئولیت علی اکبر بقایی را در ذهن مرور کنیم به این نتیجه می رسیم که این نحوه کنار گذاشتن بقایی می توانست سرآغاز کمکش ها در فضای فرهنگی شهر باشد که با درایت وی این تهدید، بدل به فرصت شد و زمینه را برای همکاری های آتی فراهم آورد.

فضای فرهنگی شهر برخلاف دیگر فضاها تاب رفتارها و کنش های سیاسی را ندارد و باید از لحظه لحظه فرصت های پیش رو برای اعتلای جایگاه اصفهان بهره جست که این نیز در پاسخی که محمد عیدی به بقایی داده است به وضوح مشاهده می شود.

امید است که این گونه رفتارها به عنوان الگویی مناسب برای مدیران شهری تبدیل شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.