به راحتی نمی‌توان درباره استحکام ساختمان‌ها قضاوت کرد
دوشنبه 29 آبان 1396, 13:48

 

رئیس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان گفت: نمی‌توان به راحتی استحکام ساختمان‌های مسکن مهر را قضاوت کرد و نمی‌توان یک نسخه برای همه ساختمان‌های مسکن مهر پیچید، من چنین جرأتی به خود نمی‌دهم که کیفیت ساخت این ساختمان‌ها را قضاوت کنم.
 
علی عموشاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت مقاومت ساختمان‌های مسکن مهر در اصفهان اظهار کرد: اینکه ساختمان‌های مسکن مهر در اصفهان در برابر زلزله‌های بین 6 تا 7 ریشتری مقاوم هستند یا نه، چیزی نیست که بتوان به این راحتی قضاوت کرد.

وی افزود: کیفیت ساخت ساختمان‌های مسکن مهر در هر استان و در هر شهر متفاوت است، برای مثال ممکن است کیفیت این ساختمان‌ها در فولادشهر به گونه‌ای نباشد که در بهارستان است و یا در اصفهان به گونه‌ای نباشد که در فولادشهر ساخته شده، بنابراین در هر جا با کیفیتی متفاوت ساخته شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان با بیان اینکه کیفیت ساخت هر ساختمان باید با توجه به شرایط آن ساختمان و سازنده آن قضاوت شود، گفت: نمی‌توان به راحتی استحکام ساختمان‌های مسکن مهر را قضاوت کرد و نمی‌توان یک نسخه برای همه ساختمان‌های مسکن مهر پیچید، من چنین جرأتی به خود نمی‌دهم که کیفیت ساخت این ساختمان‌ها را قضاوت کنم.

وی با اشاره به قابل سنجش بودن ساختمان‌های مسکن مهر در استان اصفهان تصریح کرد: استحکام‌سنجی ساختمان‌های مسکن مهر در اصفهان قابل اجرا اما هزینه‌بر است، ولی در هر صورت این یک کار امری ضروری است

عموشاهی عنوان داشت: به غیر از مسکن مهر هم ممکن است در بسیاری از ساخت و سازها قوانین استحکام‌بخشی رعایت نشود؛ شاخص اصلی برای ساخت ساختمان‌ها، استانداردهای لازم برای حفظ جان مردم است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.