تاکید استاندار بر تغییر دیدگاه نهادهای نظارتی
چهارشنبه 24 آبان 1396, 09:44

 

دکتر مهرعلیزاده اظهارداشت: باید جلسات هم اندیشی بین دستگاه های نظارتی و مدیران بانک ها و روسای دستگاه های دولتی برگزار گردد چرا که دیدگاه های واقع گرایانه، کلان نگر؛ و حمایتگرایانه به جای دیدگاه مچ گیرانه مطلوبتر و مؤثرتر خواهد بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ دکتر محسن مهرعلیزاده در دیدار حجت‌الاسلام سید رسول محمودآبادی مدیرکل بازرسی استان اصفهان و معاونین و مدیران ارشد این سازمان با ایشان ضمن تسلیت ایام پیش رو و مصیبت وارد شده در غرب کشور اظهارداشت: سیاست پیشگیری از تخلف بسیار مهم است و به حجم ماموریت ها و اجرای کامل قوانین در ادارات کمک می کند.

استاندار اصفهان با اشاره به گزارش مدیر کل سازمان بازرسی استان ، نگاه واقع گرایانه اداره کل بازرسی به مسائل را قابل تقدیر خواند و افزود: تعداد قوانین و دستورالعمل ها ، عدم آموزش لازم برخی مدیران و کارکنان و همچنین در برخی موارد باندبازیها مانع ارتقای سازمانی برخی دستگاههای اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید دستگاه های اجرایی و بازرسی با هم کار کنند و خود را یکی بدانند، افزود: در این صورت مردم از عملکرد دستگاه ها راضی خواهند بود و اگر این رابطه ایجاد شود و در عمل پیگیری گردد به نتایج مثبت دست خواهیم یافت و مشکلی وجود نخواهد داشت.
مهرعلیزاده اشراف اداره کل بازرسی استان را به عملکرد دستگاه ها، بانک ها، پروژه ها و طرح های زیست محیطی قابل تحسین خواند و با اشاره به وضعیت استان در بخش های مختلف، اظهارداشت: با توجه به تجربه ی کاری خود در حوزه های مختلف اقتصادی، عمرانی و سیاسی، مسئله ی آب برای بخش کشاورزی و شرب اصفهان بسیار حیاتی است چرا که مردم اصفهان به زاینده رود زنده هستند.

محسن مهرعلیزاده افزود: یکی از زیبایی های اصفهان با توجه به توریستی بودن و داشتن شهرت جهانی، زاینده رود است و بایستی با همکاری دستگاههای ذیربط و مردم شریف استان شرایط برای زنده ماندن این رودخانه فراهم شود ، چرا که اصفهان ظرفیت و پتانسیل های لازم را داراست و کارهای بزرگ هم نیازمند تصمیمات کلان است.

استاندار اصفهان در ادامه به وضعیت گردشگری اصفهان اشاره کرد و تصریح نمود: تعداد ورود گردشگران به اصفهان باید افزایش یابد چرا که اصفهان این ظرفیت و مزیت را دارد که میزان حضور گردشگران تا چندین برابر فعلی افزایش یابد.

مهرعلیزاده در ادامه به وضعیت اقتصادی استان اشاره کرد و افزود: تسهیلات خوبی به متقاضیان اعطا شده است و میانگین مصارف به منابع بانک های خصوصی بهتر از بانک های دولتی است و در این رابطه لازم است که سیستم های نظارتی و بانک ها در تعامل بیشتری قرار گیرند.

ستاندار اصفهان تصریح کرد: نیاز است که جلسات هم اندیشی بین دستگاه های نظارتی و مدیران بانک ها و روسای دستگاه های دولتی برگزار گردد چرا که دیدگاه های واقع گرایانه، کلان نگر؛ و حمایتگرایانه به جای دیدگاه مچ گیرانه مطلوبتر و مؤثرتر خواهد بود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.