تکمیل خط یک قطار شهری تا پایان سال
چهارشنبه 24 آبان 1396, 09:51

 

مشاور عالی شهردار اصفهان با اشاره به روند تکمیل ایستگاه‌های خط یک متروي اصفهان گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، دو ايستگاه امام حسين(ع) و انقلاب تا پايان امسال تکميل مي‌شود.

به گزارش رویش نیوز، جواد شعرباف در گفتگو با ایمنا ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور تکمیل ایستگاه‌های امام حسین(ع) و انقلاب متروی اصفهان، اظهار کرد: ايستگاه امام حسين(ع) و انقلاب تا پايان امسال از نظر قراردادي تکميل و مقرر شده که تا پايان سال بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته، تجهيز ايستگاه‌ها انجام شود تا به مرحله بهره‌برداري برسد.

وی ادامه داد: قرار است که تا پایان ماه بخش‌های باقیمانده خیابان چهارباغ عباسي اصفهان به گونه‌اي تکميل شود که در اختيار سازمان نوسازي قرار گيرد و پس از آن سازمان نوسازي و بهسازي اقداماتي در اين خصوص انجام داده و فعاليت‌هاي مورد نظر در اين زمينه را اجرايي مي‌کند.

مشاور عالی شهردار اصفهان درباره اینکه چه زمانی خیابان چهارباغ عباسی در اختيار سازمان نوسازي قرار مي‌گيرد، بيان کرد: بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته، بخش مورد نظر سازمان نوسازي و بهسازي در سمت شرق خيابان چهارباغ عباسي در اختيار اين سازمان قرار گيرد و باند شرقي خيابان تحويل سازمان مي‌شود.

وی ادامه داد: پس از آن قرار است سازمان نوسازی و بهسازی اقداماتی در این زمينه انجام دهد و اقدامات مرتبط با پياده‌راه‌سازي چهارباغ را اجرا کند.

شعرباف پیرامون وضعیت ساخت ایستگاه امام حسین(ع) و ایستگاه انقلاب بيان کرد: بر اساس فعاليت‌هاي اجرايي صورت گرفته، تکميل اين دو ايستگاه در شرايط مناسبي قرار دارد زيرا پيشرفت ساخت ايستگاه‌ها بالا بوده و تلاش ما بر اين است که در زمان مورد نظر اين ايستگاه‌ها تکميل شود.

وی ادامه داد: این دو ایستگاه در زمان تکمیل با سرعت خوبی پيش رفته و در زمان مقرر بحث تکميل سازه آن اجرايي شد که اين در نوع خود بسيار خوب به شمار مي‌رود.

مشاور عالی شهردار اصفهان با اشاره به دشواری اجرای این پروژه و اتفاقات صورت گرفته در این خصوص، افزود: ايستگاه انقلاب از نظر سختي کار با مشکلاتي نظير ترافيک و بسته شدن خيابان چهارباغ عباسي، برداشتن درخت‌هاي خيابان چهارباغ و همچنين کف‌فرش تاريخي چهارباغ عباسي مواجه بود و اين موضوع سبب شد که پيش از شروع عمليات اجرايي آن، فعاليت‌هاي باستان‌شناسي صورت گيرد تا دغدغه ميراث فرهنگي نيز احصا شده و مورد توجه قرار گيرد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با توجه به ضرورت کشت درخت در این مسیر، نياز بود که سقف آن به صورت قوسي طراحي و اجرا شود که اين نيز در نوع خود يک اتفاق مهم به شمار مي‌رفت. ؛ اين سازه خاص بتني به صورت قوسي با دهنه ۲۵ متر طراحي شده و هيچ ستوني در ميان آن ديده نشده كه اين مسئله نيز در نوع خود قابل توجه است.

شعرباف تاکید کرد: از سوی دیگر جابجایی تأسيسات در اين نقطه بسيار خاص و حساس بود زيرا کلکتور اصلي فاضلاب شهر و لوله آب ۱۰۰۰ در اين نقطه قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه امام حسین(ع) نیز به دليل موضوعات ترافيکي از اهميت خاصي برخوردار بود و به همين دليل ۱۱ فاز ترافيکي براي اين ايستگاه اجرا شده تا پروژه به صورت مرحله‌اي اجرا شود، گفت: مسائل ميراثي، باستان‌شناسي و حفظ کانال تاريخي نيز در اين زمينه بسيار قابل توجه بود که اقدامات بسيار ويژه‌اي در خصوص آن صورت گرفت.

مشاور عالی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر جابجایی تأسيسات ايستگاه امام حسين(ع) نيز يک پروژه بسيار خاص به شمار مي‌رفت که اقدامات مهمي درباره آن اجرايي شد.

وی اضافه کرد: همه تلاش ما در سازمان قطارشهری اصفهان بر این است که تا پایان سال، خط یک متروي اصفهان بر اساس قول شهردار اصفهان تکميل شده و در اختيار مردم قرار گيرد.

خط یک متروی اصفهان از ایستگاه قدس آغاز می‌شود و با عبور از ایستگاه‌هاي بهارستان، گلستان، شهيد مفتح، شهيد عليخاني، جابر، کاوه، شهيد چمران، شهيد باهنر و شهدا و تختي، هم‌اکنون در ايستگاه‌هاي سي و سه پل، شريعتي و آزادي نيز به شهروندان عزيز خدمت‌رساني مي‌کند.

قرار است که تا پایان سال ۹۶، بخش دیگری از قطارشهری اصفهان با بهره‌برداری از ايستگاه‌هاي باقيمانده تکميل شود و تا پايان سال ايستگاه‌هاي باقيمانده تا ترمينال صفه اصفهان به بهره‌برداري برسد.

سازمان قطار شهری بر این اعتقاد تأکید دارد که، بهره برداری مطمئن، ایمن و سريع از اصلي ترين فاکتور هاي ايجاد سامانه هاي حمل ونقل ريلي است، لذا نگرش کيفيت مدار در ساخت خطوط ريلي يک رسالت مهم واساسي سازمان به شمار مي رود. 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.