کتابخوانی مهمترین راه رشد فکری جامعه است
سه شنبه 23 آبان 1396, 15:20

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اصفهان در دیدار با کتابداران گفت: مهمترین راه رشد فکری و بصیرت جامعه کتابخوانی و ارتباط با کتاب است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، همزمان با بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار  سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه جمعی از کتابداران و روستای ادارات ستادی و شهرستانی با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با وی دیدار کردند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در این دیدار کتاب را یکی از راههای رشد فکری و بصیرت عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش کتاب در دوران کنونی حتی با گسترش نفوذ فضاهای مجازی پابرجاست زیرا ماندگاری کتاب در ذهن بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در استان با ذکر این نکته که تبلیغات کتاب و کتابخوانی باید در جامعه فراگیر شود تصریح کرد: کتابهای ارزشمند مثل کتب شهید مطهری را در معرض دید مراجعان و در فعالیت های فرهنگی مبنای کار قرار دهید.

وی افزود: کتابداران باید اهل مطالعه باشند و کتابخوانی را در سرلوحه کارهای خود قرار دهند چرا که کسی می تواند به خلق خدمت رسانی کند که بطور مداوم در حال افزایش دانایی و معلومات باشد.

امام جمعه شهر اصفهان در اهمیت رسالت کتابداران اظهار داشت: سر وکار داشتن با کتاب بزرگترین توفیق است و کتابداران بایستی بدون در نظر داشتن مسایل مادی فقط در فکر خدمت رسانی به مردم باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان در بیان اهمیت علم آموزی به آیه شریف «هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ» اشاره نمود و گفت: در نزد خداوند کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند برابر نیستند و سوق دادن مردم به سمت علم موجب پیشرفت کشور در سطوح مختلف خواهد شد و مطالعه مقدمه‌ای برای پیشرفت در همه زمینه‌هاست.

وی ضمن تشکر از کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی در زمینه رشد آماری و کیفی کتابخانه‌های عمومی گفت: بر اساس گزارش ارائه شده رشد اعضای کتابخانه‌های عمومی نسبت به سال گذشته چشمگیر بوده که این امر نیاز به بررسی در خصوص دلایل جذب مردم به کتابخانه‌های عمومی دارد.

امیر هلاکویی نیز در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از رهنمودها و حمایت‌های آیت الله طباطبایی نژاد در حوزه کتابخانه‌های عمومی، گزارشی مبسوط در خصوص شاخص‌های کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی در استان ارائه نمود و اظهار داشت: در حال حاضر اصفهان با ۲۹۶ کتابخانه نهادی و مشارکتی رتبه اول را در کشور داراست و بیش از ۲۰ پروژه با پیشرفت ۷۰ درصد در صورت اختصاص اعتبارات لازم تا پایان سال به این مجموعه افزوده می‌شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.