مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان؛
مکتوبات رضایت خانواده شهدا برای تغییرات در قطعه دارخوین موجود است
سه شنبه 23 آبان 1396, 15:37

 

به گزارش رویش نیوز، داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، صبح امروز در نشست خبری ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور اظهار داشت: 25 آبان برای استان اصفهان، یک نماد و فرهنگ است و باید بتوانیم این فرهنگ را به نسل‌های بعد نیز منتقل کنیم؛ در 25 آبان سال 61، 370 شهید بر دستان مردم این شهر تشییع شد که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «در کجای دنیا می توانید جایی را مثل استان اصفهان  پیدا کنید؟ همین چند روز پیش، فقط در شهر اصفهان حدود سیصد و هفتاد نفر را تشییع کردند. ...» و مقام معظم رهبری نیز در عید قربان چند سال پیش فرمودند: «25 آبان یک نماد برجسته است برای اصفهان و در آن روز نه تنها 370 شهید را تشییع کردند بلکه اعزام به جبهه هم داشتند و هم از جبهه پشتیبانی کردند». انتظار ما این است که این روز به عنوان یک روز برجسته در تقویم رسمی کشور ثبت شود که ما نیز پیگیر آن هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید استان برنامه های ویژه روز ایثار و شهادت اصفهان را برشمرد: 1. گلباران قبور شهدای عملیات محرم در کل استان 2. برگزاری مراسم ویژه در شب شهادت پیامبر و امام حسن مجتبی علیهما السلام در 25 آبان در گلستان شهدا 3. برگزاری نمایشگاه عکس عملیات محرم در گلستان شهدا 4. آئین رونمایی از سه جلد کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان و 5. برگزاری مسابقه رالی خانوادگی ویژه خانواده های جانبازان در تاریخ 2 آذر.

وکیلی در خصوص آخرین وضعیت ساخت آسایشگاه جانبازان اظهار داشت: کار ساخت مرکز فرهنگی – توانبخشی جانبازان در فضایی به وسعت 5,000 مترمربع شروع شده است و امید داریم با تخصیص بودجه خوبی که توسط بنیاد کشوری و استانی ظرف 9 الی 10 ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی درباره برنامه های بنیاد برای تشییع پیکر شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون گفت: شهدای مدافع حرم نماد شهدای دفاع مقدس  هستند و این الگو را از آن عزیزان گرفته اند و همان برنامه ای که در خصوص شهدای دفاع مقدس داریم برای شهدای مدافع حرم نیز داریم؛ ئ همان گونه که رهبری فرمودند اگر این شهدا نبودند امروز باید در همدان و کرمانشاه با دشمن می جنگیدیم حمایت از این عزیزان را هم در دستور کار داریم. برای تشییع این شهدا مانند شهدای دفاع مقدس ستادی داریم که متشکل از دستگاه های مختلف است؛ شهدای فاطمیون هم هیچ تفاوتی با شهدای ایرانی ندارند اما برخی اوقات خانواده ها و دوستان این شهدا می خواهند تشییع محلی انجام دهند که این خواست خود آن هاست چرا که می خواهند همه ی شهر از این تشییع ها بهره مند شوند.

وکیلی در خصوص خدماتی هم که به خانواده شهدای مدافع حرم ارائه می شود، افزودک شهدای تیپ فاطمیون با مدافعین حرم ایرانی هیچ تفاوتی ندارند؛ تنها مشکل مدت زمانی است که طول می کشد تا نام این خانواده ها در سیستم اداری بنیاد قرار گیرد که چند ماهی زمان می برد و من می خواهم اگر کسی موردی می شناسد که در خصوص آن ها تبعیضی قائل شده ایم به ما اطلاع دهد.

مدیرکل بنیاد شهید استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار رویش نیوز پیرامون آخرین وضعیت بازسازی قطعه دارخوین و برنامه بنیاد برای بازسازی سایر قطعات گلستان شهدا گفت: از همه خانواده های شهدا رضایت گرفته شده و این جمعی که آمدند از روی دلسوزی آمدند در حالی که خیلی از اینها خانواده شهید نبودند. ما از خانواده همه ی شهدا که شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان می شود رضایت گرفته ایم که ماتبات و مکتوبات آن نیز موجود است. بعد از آن تجمع که شایسته خانواده ایثارگران استان نبود، بنیاد به همه ی قولهای خودش عمل کرد.

در حالی که در جوسازی ها گفته شده بود که بنیاد می خواهد قابها و سنگ قبرها را از بین ببرد در حالی که این برخلاف آموزه های دینی ماست که اصرافی صورت گیرد. باید عرض کنم که ظرف چند روز آینده این قطعه قابل بهره برداری خواهد بود و می توان از آن به عنوان یک کار ارزشمند یاد کار کرد؛ در آینده نیز قطعاتی که مشکل پیدا کرده است و دچار فرونشست شده است یا سنگ های آن دچار فرسایش شده است نیز مرمت خواهد شد. امیدواریم که بتوانیم گلستان شهدا را که یک مرکز فرهنگی است و تنها گلزار شهدای مرکز شهر کشور است را بیش از پیش جذاب تر و دلپسند کنیم.

وکیلی در خصوص سالن در دست احداث در گلستان شهدا اظهار داشت: پس از 10 سال این کار به لطف خداوند شروع شد که پیشرفت خوبی داشته است و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سازه هوایی ان آماده شده است و طی یک ماه آینده نصب خواهد شد؛ امیدواریم کار آزادسازی بخش سوم آن نیز به سرعت انجام شود تا سالنی با کیفیت وظرفیت 10 هزار نفر داشته باشیم. به علاوه بنای حذف یکباره خیمه را نیز نداریم.

وی در خصوص مشکلات بیمه مکمل درمان جانبازان و خانواده شهدا گفت: بیمه مکمل درمان بنیاد به بیمه دی منتقل شده است و پای کار آن ایستاده ایم که در خدمات ارائه شده به این عزیزان هیچ کوتاهی نشود؛ در حال حاضر 22 پایگاه داریم که کارهای مربوط به بیمه را انجام میدهند و برای درمان هم بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) که از کادر مجرب و خوبی برخورداراست.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف



این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.