مدیریت ناکارآمد سبب تعطیلی واحدهای صنعتی شده است
سه شنبه 23 آبان 1396, 11:05

 

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت ضعیف و عدم برنامه‌ریزی صحیح و دستورالعمل‌های دست و پاگیر، نامناسب بودن محیط سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار در سال‌های گذشته سبب تعطیلی واحدهای صنعتی شده است.

به گزارش رویش نیوز سمیه محمودی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه طلبان را به عنوان 3 محور اصلی پیش روی دولت داوزدهم مطرح کردند، اظهار داشت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با هدف بهبود وضعیت کشور و از همه مهمتر معیشت و اقتصاد مردم و خروج از رکود کمرشکن سال‌های گذشته با دولت در همه مراحل همراهی خوبی داشتند که امیدواریم نتایج این اعتماد با برنامه‌ریزی صحیح، اساسی و کاربردی هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به طور میانگین با نرخ بیکاری حدود 13 درصد روبه‌رو هستیم، افزود: متأسفانه نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و جوانان زیر 30 سال عدد 27 درصد را نشان می‌دهد، که می‌طلبد بر اساس آمایش سرزمینی برنامه‌های مناسب و قابل اجرا در مدت زمان کوتاهی ارائه شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به عملکرد ضعیف صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال در سال‌های 95 و 96 باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه نحوه منفعلانه انتصاب بانوان در جایگاه‌های کلان مدیریتی سبب ایجاد گلایه شده، بیان کرد: انتظار داریم با کنار گذاشتن کلماتی همچون "نمی‌گذارند" و "نمی‌شود" از این ظرفیت عظیم در سطح معاونان وزارت خانه‌ها و روسای سازمان‌ها استفاده شود تا شاید بخشی از خواسته‌های بانوان توانمند ایران اسلامی محقق شود.

محمودی با بیان اینکه سیستم اداری و مدیریتی کشور امروز با مشکل بزرگی در رابطه با استفاده از نیروهای بازنشسته در پست‌های مدیریتی روبه‌رو است، افزود: به دلیل عدم استفاده از نخبگان و شایسته سالاری با بهانه‌های مختلف و نگاه صرف سیاسی به جایگاه‌های حساس، تصمیم گیر و برنامه‌ساز در دولت‌ها، جز اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، اقتصاد غیر مولد، صنعت وابسته و کم اشتغال زا حاصل دیگری نداشته است.

وی با بیان اینکه ضروری است از وجود نیروهای جوان و شایسته برای تصدی پست‌های مدیریتی استفاده شود، گفت: هر چند رفع مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم باید اصلی‌ترین هدف دولت باشد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اعم از اعتیاد، طلاق، کودک آزاری، کودکان خیابانی، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست را نباید فراموش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در نخستین گام باید حوزه اجتماعی را به عنوان یک حوزه دارای اهمیت قلمداد شود، بیان کرد: امیدواریم بر خلاف دولت یازدهم، این دولت در ارایه لایحه برای حل مسائل پیش رو با توجه به برنامه ششم توسعه وضعیت بهتری داشته باشد.

محمودی تصریح کرد: بهبود وضعیت اجتماعی در دولت داوزدهم مستلزم ایجاد بستر مناسب به منظور جلب مشارکت عمومی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، به عنوان موثرترین روش در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است.

وی خطاب به وزیر صنعت معدن و تجارت، افزود: مدیریت ضعیف و عدم برنامه‌ریزی صحیح و دستورالعمل‌های دست و پاگیر، نامناسب بودن محیط سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار در سال‌های گذشته سبب تعطیلی واحدهای صنعتی شده به گونه‌ای که کارآفرینان دیروز به جمعیت بیکاران امروز پیوسته‌اند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی با ساز وک ار صحیح و منطقی همراه نیست و انتظار می‌رود با ورود به نحوه واگذاری، قیمت گذاری و خدمات ارائه شده در شهرک‌های صنعتی این خدمات به عنوان نخستین قدم برای گسترش فعالیت‌های تولیدی به نحو مطلوب‌تری ارائه شود.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی امری ضروری است که باید دنبال شود، اظهارداشت: با توجه به مشکلات عدیده انتظار داریم با استفاده از مدیران توانمند در سطوح مختلف گامی موثر در توسعه صنعت برداشته شود.

محمودی خطاب به وزیر کشاورزی، بیان کرد: شاهد استفاده از 90 درصد منابع آبی در بخش کشاورزی با اشتغال کمتر از 19 درصد هستیم که می‌طلبد با فرهنگ سازی و تغییر الگوی کشت بر اساس آمایش سرزمینی بهره‌وری در این بخش را به نقطه مطلوب برسانید.

وی افزود: با توجه به ادامه بحران خشکسالی ضروری است در سال جاری بخشی از اعتبارات سازمان مدیریت بحران با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه به لایروبی و مرمت قنوات اختصاص یابد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان ما که در سال‌های گذشته خمس و زکات پرداخت می‌کردند برای ادامه زندگی باید تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گیرند، بنابراین قبل از نابودی کامل روستاها اقدام باید شود.

وی افزود: با توجه به برخورداری شهرستان شهرضا از مصوبه احداث منطقه ویژه اقتصادی و موقعیت کاملا ممتاز جغرافیایی، آمادگی خود را برای استقبال از کلیه سرمایه‌گذاران کشور در این منطقه اعلام می‌کنیم.

محمودی بیان کرد: برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه انتخابیه شامل شش خطه کردن جاده اصفهان شهرضا به عنوان کریدور شمال به جنوب کشور و احداث زیرگذرهای مورد نیاز مناطق مسکونی مجاور این جاده و تکمیل پروژه دوبانده کردن جاده شهرضا به مبارکه که در 45 روز پایانی تابستان شاهد کشته شدن 15 نفر در این جاده بوده ایم و تکمیل پروژه زیرگذر شهرضا – دهاقان باید وزارت راه و شهرسازی کمک کند.

وی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های شهرضا و دهاقان، تصریح کرد: شهرک صنعتی رازی با مساحت یک‌هزار و 400 هکتار همچنان فاقد خطوط مخابراتی است و در صورت عدم تامین آب مورد نیاز این شهرک سال آینده شاهد تعطیلی صد در صد واحدهای تولیدی هستیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.