برنامه‌های هفته کتاب کتابخانه‌های استان
دوشنبه 22 آبان 1396, 11:25

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی با اشاره به شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» نهاد خانواده را در کنار آموزش و پرورش و رسانه از مهمترین عوامل گسترش کتابخوانی عنوان کرد و اظهار داشت: امسال سعی شده تمامی برنامه‌ها با محوریت همین شعار و برای همه اعضای خانواده و در همه رده‌های سنی بویژه کودک و نوجوان برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه در این هفته 358 نشست کتاب‌خوان با هدف معرفی و به اشتراک گذاری منابع خوانده شده در سطوح مختلف برگزار می شود افزود: 24 برنامه نقد کتاب،22 برنامه رونمایی، 95 مسابقه کتابخوانی و 379 برنامه شامل تور بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌های عمومی، قصه گویی، کاردستی و پرورش خلاق در این هفته برگزار می‌شود.

هلاکویی در خصوص ویژه برنامه‌های استانی اظهار داشت: دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر اصفهان، برگزاری آیین بزرگداشت روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار در روز 25 آبانماه برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: ویژه برنامه بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و در این برنامه از کتابداران، کتابخوانان و جمعی از خادمان فرهنگ مکتوب تجلیل می‌شود.

عضویت رایگان در روز 24 آبانماه یکی دیگر از برنامه های هفته کتاب بود که هلاکویی در تشریح آن گفت: هم استانیهای عزیز می‌توانند با مراجعه به تمامی کتابخانه‌های تحت پوشش نهاد کتابخانه های عمومی در سطح استان به عضویت کتابخانه درآیند.

وی همچنین از افتتاح 3 باب کتابخانه دستجا، سروش بادران و مسجد الرضا در روزهای آتی خبر داد و افزود: با افتتاح این کتابخانه ها تعداد کتابخانه‌های عمومی استان به 302 باب افزایش خواهد یافت.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.