در واکنش به حاشیه‌های انتصاب معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی؛
سلامت مردم، بازیچه امیال جناحی و سیاسی
پنجشنبه 18 آبان 1396, 14:53

 

رویش نیوز-سرویس سلامت: با رأی مجدد خانه ملت به دکتر حسین قاضی‌زاده هاشمی برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دوزادهم، وی دکتر اصغری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را به عنوان معاون غذا و دارو انتخاب و در نتیجه می بایست شخص دیگری را به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان معرفی می کرد، سرکار خانم دکتر چنگیز برای این سمت به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داده شد که با موافقت این شورا، وی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان رئیس آغاز کرد.

تا اینجای کار همه چیز به خوبی پیش می رفت چرا که با انتصاب یک مدیر زن یکی از مهم ترین شعارهای دولت دوازدهم نیز محقق شده بود تا این که رئیس دانشگاه معاونین خود را معرفی کرد؛ در این انتصاب ها نام دکتر کمال حیدری از اعضا با سابقه و عضو هیئت علمی این دانشگاه دیده می شد. وی در این دوره به سمت معاونت بهداشتی دانشگاه منصوب شده است و پیش از این مسئول بهداشت دهان و دندان استان و معاون بهداشتی رئیس مرکز بهداشت استان را نیز بر عهده داشته است.

پس از انتصاب دکتر حیدری، حواشی زیادی پیرامون این شخص شروع و با اخباری خلاف واقع علیه وی منتشر شد؛ این اخبار کذب تا جایی پیش رفت که کانال تلگرامی ضدانقلاب آمدنیوز نیز با بانشر همان مطالب خلاف واقع اقدام به تخریب وی نمود. در مهم ترین بند از این اخبار خلاف واقع، انتصاب دکتر حیدری به جبهه پایداری به چشم می خورد مطلبی که از اساس کذب است چرا که جبهه پایداری در انتخابات مجلس دهم که دکتر حیدری نامزد ورود به مجلس شورای اسلامی بود، اساساً در اصفهان فهرستی منتشر نکرد و اما این که برخی مدعیان آزادی بیان نمی توانند حتی یک نفر را از جریان رقیب در فهرست مدیران اجرایی ببینند و تحمل کنند خود جای تامل دارد؛ نمونه این اتفاق سال گذشته برای فرماندار اصفهان نیز رخ داده بود.

در بند دیگر این خلاف نامه ها، عملکرد غیرقابل دفاع وی در دوره قبلی مسئولیت به چشم می خورد؛ این مسئله نیز قابل بررسی و ارزیابی بر اساس آمارهای رسمی و رضایت مردم است. در همین راستا 12 نماینده استان در نامه ای به خانم دکتر چنگیز ضمن تبریک انتخابش به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از انتصاب های وی حمایت کردند که این نامه نیز به مذاق جریان اصلاحات خوش نیامده و شروع به تخریب نمایندگان نیز کردند؛ قاعدتاً نمایندگان بر اساس وظیفه نمایندگی خود و پاسخگویی به مردم از این که رئیس دانشگاه علوم پزشکی علی رغم فشارهای مختلف سیاسی یک فرد غیرسیاسی و متخصص را منصوب کرده است حمایت کرده اند. مسئله ای که اساساً مورد توجه آقایان مدعی آزادی نیست این است که سلامت مردم بازیچه مطامع سیاسی یک گروه خاص نباید قرار گیرد و اگر مدیری توانایی کافی برای تصدی یک سمت را دارد باید به وی کمک کرد نه این که در مسیر وی سنگ اندازی نمود و از روز اول شروع به تخریب وی کرد.

نکته مهم در خصوص مسئولیت دکتر حیدری، وضعیت خطیری است که نظام سلامت با آن مواجه است و آن طرح تحول نظام سلامت است که به نقطه عطف خود نزدیک شده است و شکست آن به معنی شکست یک جریان سیاسی خواهد بود، طرحی که قشر مستضعف جامعه با آن سر و کار دارند و خیلی ها درد مردم را درک نمی کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.