وجود رانت و دلال‌بازی در صدور ویزای اربعین
سه شنبه 16 آبان 1396, 13:53

 

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به برخی سودجویی‌ها و دلال‌بازی‌ها در روند صدور ویزای اربعین برای زائران گفت: از وزارت خارجه می‌خواهیم به این وضع رسیدگی کند چون اوضاع نسبت به سال قبل بدتر شده است.

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص برخی مشکلات پیش روی زائران و راهپیمایان اربعین اظهار داشت: ما شاهد وجود رانت در صدور ویزای اربعین از سوی سفارتخانه عراق و برخی سودجویی و دلال‌بازی‌ها در این حوزه بودیم.

وی افزود: تعداد 2400 دفتر خدماتی زیارتی توسط سازمان حج و زیارت برای صدور ویزا معرفی شده است تا زائران و علاقمندان به این دفاتر مراجعه کرده و از طریق سامانه سما ثبت‌نام کنند و ویزای آنها برای اربعین صادر شود.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس اظهارداشت: متأسفانه سفارت عراق تنها تعداد اندکی از دفاتر زیارتی را با خود همراه و هماهنگ کرده و خارج از دستور و با یک بی‌نظمی خاصی از این طریق روادید صادر می‌کند که ویزاهایی که از این طریق صادر می‌شود زیر نظر سازمان حج و زیارت نیست و اعمال نظارت بر آنها بسیار ضعیف است و سفارت عراق در این‌باره تنها به دنبال منافع مالی خود است.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: ما در صدور ویزا به این شکل از سوی سفارت عراق شاهد دلال‌بازی هستیم و از سوی دیگر سفیر عراق علاقه‌مند است تا ویزا از دفاتری که توسط وی مشخص و معرفی شده زودتر صادر شود.

وی ادامه داد: این در حالیست که از حدود 10 روز قبل صدور ویزا برای سایر زوار به مدت 3 روز متوقف شد و مردم سرگردان مانده بودند حتی زائری را داشتیم که 12 روز منتظر مانده بود تا ویزایش را که در حالت عادی 24 ساعته صادر می‌شود، بگیرد و علت همه اینها بی‌نظمی است که در سفارت عراق وجود دارد.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس در پایان گفت: ما از وزارت امور خارجه درخواست داریم تا به این موضوع رسیدگی کند، ما سال گذشته نیز این مشکل را داشتیم و امسال هم شرایط در ارتباط با این موضوع بدتر شده که بهتر نشده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.