صبح امروز، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار شد؛
تکریم و معارفه استاندار اصفهان + حاشیه‌های مراسم
پنجشنبه 11 آبان 1396, 18:42

 

به گزارش رویش نیوز، چهاردهمین استاندار اصفهان در حالی امروز حکم خود را از دست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت دوازدهم دریافت کرد که پیش از این سابقه استانداری خراسان و ریاست سازمان تربیت بدنی و ریاست فدراسیون جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای را در کارنامه کاری خود دارد.

در این مراسم که با حضور مدیران اجرایی و نظامی استان برگزار شد، علاوه بر وزیر کشور، معاون سیاسی وی نیز حضور داشت.

این مراسم سخنرانان مختلفی داشت که به ترتیب صحبت‌های آن‌ها را در ادامه می‌خوانید:

 

استان اصفهان گنجایش سیاست‌زدگی و سیاست‌بازی را ندارد

رئیس مجمع نمایندگان اصفهان با بیان اینکه این استان گنجایش سیاست‌بازی و سیاست‌زدگی را ندارد، گفت: از استاندار منصوب شده می‌خواهیم این شعار تحقق پیدا کند و در این راستا نیاز به تغییر جدی در مدیریت‌ها و در بدنه استانداری است.

حجت‌‌الاسلام ناصر موسوی لارگانی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید اصفهان اظهار داشت: راهپیمایی اربعین یک "نه" بزرگ و مشت محکمی بر دهان یاوه گویانی است که این روزها ایران مقتدر و ایران اسلامی را تهدید کردند.

وی بیان کرد: استان اصفهان مهد علم، فرهنگ، تمدن و شهادت است، تاریخ پر افتخار استان مملو از رشادت جوانانی مانند شهید محسن حججی است که برای عزت و سربلندی ایران اسلامی از جان و مال خود گذشته‌اند، خون 23 هزار شهید استان سند افتخاری است که نشان می‌دهد که مردم استان برای حفظ عزت ایران از همه چیز خود می‌گذرند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: از طرف مردم استان از خدمات شبانه روزی و ارزنده رسول زرگرپور در 4 سال خدمت در استان اصفهان تقدیر می‌کنم، این برادر جهادی از ابتدای انقلاب خدمت می‌کرده و مردم در سراسر کشور از خدمات ایشان بهره‌مند بودند.

وی با بیان اینکه در مدت استانداری زرگرپور تعاملاتی در استان اصفهان وجود داشت، گفت: اگر مدیریت ایشان نبود مشکلات گذشته درباره کشاورزی و آب که در گذشته رخ داده بود، تکرار می‌شد اما با مدیریت ایشان این اتفاق رخ نداد.

موسوی لارگانی بیان کرد: حدود 10 سال است که به عنوان خدمتگزار مردم شریف استان اصفهان در مجلس هستم، در هیچ دوره‌ای مانند این دوره تعاملی با این مطلوبیت بین مجمع نمایندگان و مدیریت استان نداشتیم و جا دارد که از زحمات این برادر ارزنده تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از وزیر کشور درخواست می‌کنیم که از وجود ایشان در دولت و وزارت نیرو استفاده شود، گفت: از دولت محترم که توجه ویژه‌ای به استان اصفهان داشتند و استاندار مقتدر و ملی را برای استان اصفهان انتخاب کردند، تشکر می‌کنیم، زیرا بحث درباره افرادی بود که شاید توان مدیریت این استان پهناور را نداشتند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان بیان کرد: این استان گنجایش سیاست‌بازی و سیاست‌زدگی را ندارد و به عنوان درخواستی از استاندار منصوب شده می‌خواهیم این شعار تحقق پیدا کند، چون نیاز به تغییر جدی در مدیریت‌ها و در بدنه استانداری است.

وی تصریح کرد: در استان اصفهان اگر در کوچه بازار و در بین مردم عامی افرادی را بگذارید که سئوال کنند متوجه می‌شوید که در گوشت و پوست و استخوانشان محبت ولی امر مومنین نهفته است، اما متأسفانه یکی از منتصبان به شما مطرح کردند که چرا مقام معظم رهبری را مطرح کردید، از شما می‌خواهیم اقداماتی کنید که این موضوع از نطفه خفه شود.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد مردم مسئله زاینده‌رود را مطرح‌ می‌کنند، زاینده‌رود دغدغه همه مردم اصفهان، کشاورزان، جوانان است که باید با احیای زاینده رود این معضل مهم زیست محیطی را حل کنیم.

وی افزود: زاینده رود حق مردم اصفهان است، مردم استان منتظر ایفای تعهد و وعده رئیس جمهور در اردیبهشت ماه در اصفهان هستند، رئیس جمهور قول داد که این بار نوبت به احیای زاینده رود است، درخواست می‌کنیم به عنوان نماینده عالی دولت در اصفهان پیگیر این موضوع باشید.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان بیان کرد: همانطور که ستادی برای احیای دریاچه ارومیه در دولت تشکیل شد و بودجه‌های میلیاردی در نظر گرفته شد، برای زاینده رود نیز باید این اقدامات صورت گیرد.

وی ادامه داد: استان اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور است اما صنعت این استان اکنون در حالت رکود و 40 درصد آن تعطیل است و مابقی نیز فقط با 20 تا 30 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند، درخواست داریم که در دولت این موضوع را مطرح کنند، زمانی که رکود وجود دارد باید از تولیدکننده و صنعت حمایت شود نه اینکه فشارهای مضاعف سبب شود صنعتگر ما کسب و کار خود را تعطیل کند.

موسوی لارگانی با اشاره به بیکاری جوانان اصفهان گفت: براساس آمار دولتی‌ها میانگین بیکاری در اصفهان 3 درصد از میانگین کشور بیشتر است و باید دقت ویژه‌ای در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت نخبگان، بیان کرد: دولت برای اشتغال نمی‌تواند کاری کند و باید به سراغ بخش خصوصی بیایید، به دلیل بروکراسی اداری در اصفهان سرمایه گذاران استان از اصفهان رفته‌اند، خواهش ما این است که از این فرصت استفاده کرده و به بخش خصوصی بها داده شود تا مشکل اشتغال، تولید، و مشکل وابستگی‌های برطرف شود.

 

توصیه‌های مهم زرگرپور به مهرعلیزاده

رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید اصفهان با حضور وزیر کشور، اظهار داشت: واقعیت این است که از 6 ماه قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری به کرات خدمت وزیر کشور رسیدم و درخواست کردم که من را از ادامه مسئولیت معذور کند و امروز از صمیم قلب از ایشان تشکر می‌کنم که درخواست بنده را قبول کردند، بعد از 40 سال فعالیت اجرایی در کشور و بعد از 50 ماه مسئولیت در اصفهان من را معاف کردند.

وی گفت: به هرحال اصلی‌ترین وظیفه حکومت‌ها بحث امنیت و آرامش است، در تاکیدات مکرر در جلسات مختلف در بحث امنیت و آرامش و ایجاد فضا برای توسعه و عمران مسائلی مطرح شده است، مقام معظم رهبری نیز پیرامون امنیت اصفهان تاکید داشتند و خدا را شکر می‌کنم در 50 ماه قبل به اعتراف همه مسئولان سیاسی و اجرایی و عقلای اصفهان امنیت و آرامش و فضای کار در اصفهان ایجاد شده است.

استاندار سابق اصفهان تصریح کرد: اینکه در طول 50 ماه گذشته یک جلسه سیاسی، فرهنگی و موسیقی لغو نمی‌شود اقدام بزرگ است، علی‌رغم اینکه ما در صنعتی‌ترین استان کشور هستیم و صدها تجمع و راهپیمایی انجام شد و همه آنها با تدبیر و در امنیت انجام گرفت.

وی افزود: نخستین توصیه‌ای که به استاندار جدید می‌کنم این است که مردم اصفهان مطالبه اصلیشان امنیت، آرامش و ایجاد فضا برای کار است و این موضوع را باید مورد توجه قرار دهد.

زرگرپور گفت: استانی با این وضعیت باید برنامه بلندمدت داشته باشد که انتظار می‌رود که استاندار پیگیر آن باشد، ما نخستین استانی بودیم که سند آمایش سرزمین در آن تهیه شده و می‌دانیم که در 20 سال آینده چه باید بکنیم و این اقدامات در زمینه گردشگری و علم و فناوری است.

وی ادامه داد: بنابراین توصیه دوم من به مدیریت اصلی استان این است که باید اولویت بعدی خود را به استقرار منطقه ویژه علم و فناوری بگذارد و بعد به بخش گردشگری توجه کنند، در طول 4 سال گذشته گردشگری در استان با رشد 500 درصدی همراه بوده و تعداد تخت‌های هتل 200 درصد رشد است و 89 هتل در حال ساخت است، برنامه این است که میزان ورود گردشگر به یک میلیون نفر برسد و در قالب سند جامع گردشگری این زمینه قابل انجام است. شهر هنر که مصوبه شورای برنامه‌ریزی دارد نیز بایستی در استان اجرایی شود.

استاندار سابق اصفهان بیان کرد: در سال 92 آلوده ترین شهر کشور اصفهان بود، در این سال 47 روز هوای سالم داشتیم و امسال 200 روز هوای سالم داریم و آخر امسال طرح کاهش آلودگی هوا ادامه پیدا خواهد کرد و هدف رسیدن به هوای پاک مدنظر است، بنابراین از استاندار خواهش می‌کنم که رسیدن به این هدف را با اولویت پیگیری کند.

وی افزود: در ارتباط با طرح‌های عمرانی تا آخر امسال خط یک مترو اصفهان جنوبی‌ترین نقطه را به شمالی‌ترین نقطه وصل می‌کند، خط 2 و 3 آماده شده است و در طول دولت دوازدهم می‌شود این 3 خط را به بهره‌برداری رساند.

زرگرپور با اشاره به قضیه آب که اصلی‌ترین موضوع در اصفهان است، گفت: نخست اینکه مسائل حوضه آبریز زاینده‌رود ظرف 40 سال انجام شده و ظرف 4 سال رفع نمی‌شود مگر معجزه شود ما که اهل معجزه نبودیم. اما درباره آب اتفاقات زیادی انجام شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی تصریح کرد: در سال 92 به ما می‌گفتند که همه چیز از بین رفته اما امروز مردم می‌گویند چرا طرح 9 ماده‌ای سرعت لازم را ندارد، دولت عزم خود را برای احیای حوضه زاینده‌رود نشان داد و برای نخستین بار در کشور ابتکار اصفهان بود که این طرح ایجاد شد، برای نخستین بار بحث تثبیت حق‌آبه، صندوق خسارت، ماموریت بارگذاری در زاینده‌رود انجام شده است.

استاندار اصفهان گفت: در طرح 9 ماده‌ای 2 بند مشکل دارد و اگر نمایندگان ما این طرح را در کشوی خود نگذاشته بودند و قفلش نکرده‌ بودند اتفاقاتی در این حوزه رخ می‌داد، اکنون قسمت اعظمی از این طرح انجام شده و اگر مسئولان پایتخت نشین همکاری خود را قطع نمی‌کردند این طرح انجام می‌شد.

وی تصریح کرد: در طول 8 سال دولت قبل 4 بار به بخش کشاورزی آب داده شد و در طول 4 سال گذشته هر 4 سال به کشاورزان آب داده شد، انتظار نداشته باشید که پدیده‌ای که ظرف 40 سال انجام شده 4 ساله رفع شود. مسئله طرح 9 ماده‌ای مسئله سیاسی و اجتماعی است که امیدواریم استاندار جدید اصفهان آن را پیگیری کند.

زرگرپور بیان کرد: از مردم بابت تمام کمبودها و قصورهایی که در استان اصفهان وجود دارد عذرخواهی می‌کنم، وظیفه ما این بود که آنها را به حداقل برسانیم که در حد مقدورات انجام دادیم.

 

مدیران باید بدون توجه به خطوط سیاسی انتخاب شوند

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مدیران دلسوز، متخصص و کار آزموده باید در نظام مورد توجه قرار گیرد، گفت: ما همیشه در دولت‌ها از صفر شروع کردیم و این امر موجب عقب ماندگی ما شده است.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد پیش از ظهر پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه استاندار اصفهان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع) با بیان اینکه استاندار سابق اصفهان کارهای زیادی را در دستور کار قرار داد و موفق هم بود، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که برخی کارها، کارهای معمول است و برخی کارها خاص است که در استان اصفهان موضوع آب موضوعی خاص به شمار می رود.

وی با بیان اینکه دکتر زرگرپور در خصوص حل مسئله آب، کارهای زیادی را انجام داد اما نتیجه خوبی را دریافت نکرد، افزود: دلیل آن را شاید بتوان در بی توجهی مسئولان ملی به این امر بررسی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم اصفهان در طول تاریخ انقلاب همواره ۱۰ درصد از سهم اتفاقات بزرگ را به خود اختصاص داده‌اند، ابراز داشت: اصفهانی‌ها امروز در حال تحمل کردن مصائب زیادی از جمله آلودگی‌ها و گرد و غبار هستند و باید به این استان بیش از گذشته توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه کار سیاست داخلی باید در کشور کنار گذاشته شود، اضافه کرد: تنها باید به سیاست خارجی توجه شود چراکه در داخل همه ما مسلمان هستیم و باید بدون توجه به خط و خطوط فعالیت داشته باشیم.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه استخدام نیروهای ارزش‌مدار و نخبه در بدنه دولت امری ضروری است، تصریح کرد: این امر موجب پیشرفت کار می‌شود و می‌توان به توسعه استان کمک کرد.

وی با بیان اینکه مدیران دلسوز، متخصص و کار آزموده باید در نظام ما مورد توجه قرار گیرند، افزود: ما همیشه در همه دولت‌ها از صفر شروع کرده‌ایم و این امر موجب عقب ماندگی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در ادامه با بیان اینکه دولت باید توجه خاصی به استان خاص اصفهان داشته باشد، تصریح کرد: باید توجه دولت به اصفهان یک دهم باشد و نه یک سی و یکم.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ سال است که در راستای راه‌اندازی تونل سوم کوهرنگ پیگیری می‌کنیم، افزود: باید ابتدا سد این پروژه بهره برداری شود و همچنین ساماندهی رودخانه نیز در دستور کار قرار گیرد.

 

برخلاف رویه دولت دوازدهم، برای اصفهان استاندار بومی انتخاب کردیم

وزیر کشور با تاکید بر اینکه روش بودجه ریزی بسیار غلط است، گفت: این امر باید عوض شود و نظام اداری متمرکز باید خودش را در اختیار نظام بومی مناطق قرار دهد.

 عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه استاندار اصفهان با بیان اینکه دکتر زرگرپور طی چهار سال گذشته در استان اصفهان زحمات زیادی کشیده‌ است، اظهار داشت: وی بعد از چهار سال فعالیت در استان بزرگ، موثر و فعال و با همه مباحث و موضوعات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی عاقبت بخیر شد.

وی با اشاره به اینکه هر کاری که در استان اصفهان انجام شده است پیچیدگی‌های خاص خود را داشته است، افزود: حداقل سه جلسه شورای امنیت در خصوص آب اصفهان برگزار شده است و ده‌ها جلسه در هیات دولت و صدها جلسه در استان اصفهان در این زمینه انجام شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه طی چهار سال گذشته در حوزه مسایل کارگری و دانشجویی و انتخابات باشکوهی که در استان اصفهان برگزار شده است، اتفاقات خوبی را داشتیم، ابراز داشت: ما تاکنون پیشنهاد دو استان دیگر را به استاندار سابق اصفهان داشته‌ایم و اگر قبول کند برای ما باعث خشنودی است.

همه اقدامات مورد نیاز برای حل مشکل آب اصفهان در سطح استانی انجام شد

وی با بیان اینکه در حوزه آب مسایل سیاسی و اجتماعی و امنیتی باید در سطح کشوری حل شود، افزود: همه اقدامات مورد نیاز در حوزه آب در سطح استانی انجام شده است.

رحمانی فضلی در ادامه با بیان اینکه مهر علیزاده را از گذشته دور می‌شناسم و سوابق خوبی از وی وجود دارد، گفت: انتظار ما این است که همه مردم و مسئولان، روحانیون و ... محبت خودشان را با استاندار اصفهان داشته باشند تا همه مطالبات مردم از استاندار محقق شود.

وی با اشاره به اینکه استانداران هر استان بر مبنای معیارهایی انتخاب می‌شود، افزود: همه استانداران بایدبرنامه‌های دولت را قبول داشته باشد و پیگیر اجرای برنامه‌ها باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه برنامه‌های دولت در انتخابات مطرح شده است، ابراز داشت: این برنامه‌ها باید به برنامه‌های ملی تبدیل شود و گرایش و تمایل به اجرا در دولت دوازدهم وجود دارد.

استانداران در انتخاب معاونان مش اعتدالی کابینه دولت را پیش بگیرند

وی با بیان اینکه رفتار اعتدالی در دولت تدبیر و امید مورد توجه است، گفت: در کابینه دولت دوازدهم همه طیف وزیری را می‌بینید و از استانداران نیز درخواست داریم روند و مش اعتدالی را در انتخاب معاونانشان بکار گیرند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه عرف و شرع اعتدال را می‌پذیرد، افزود: از این رو دولت تدبیر و امید سعی بر آن داشته ۴۵ هزار نفر مدیران کشوری را به صورت معتدل انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم به راحتی استاندار اصفهان را انتخاب کردیم، اضافه کرد: در این دوره نیز با کمترین زحمت توانستیم به اجماع برسیم و نمایندگان مردم استان نیز در این زمینه همکاری خوبی را داشتند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه داشتن تجربه یکی دیگر از ویژگی‌های مورد توجه برای انتخاب استانداران است، تصریح کرد: استانداران باید به مسایل سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی اشراف داشتند و باید در این زمینه توجه ویژه‌ای برای انتخاب افراد با تجربه داشتیم.

وی با بیان اینکه در خصوص انتخاب مدیران نیز توجه به شایسته سالاری را به استانداران توصیه می‌کنیم، اظهار داشت: نباید بنا بر مصالح شخصی، رفاقتی و دوستی و خطوط سیاسی مدیران انتخاب شوند بلکه باید شایسته سالاری مورد توجه قرار گیرد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه ما نمی‌توانیم بدون هماهنگی کارها را پیش ببریم، تصریح کرد: اگر استاندار نتواند با مدیران و دیگر مسئولان غیر دولتی هماهنگی نداشته باشد تصمیمات مستبدانه ای اتخاذ می‌کند که ضد توسعه خواهد بود.

اقتصاد مقاومتی اولویت دولت است

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اولویت دولت است، افزود: این امر ضرورت تاریخی، اقتصادی و امنیتی کشور است و استاندار باید این کار را با جدیت پیگیری کند.

وزیر کشور با بیان اینمه مشارکت مردم در همه ابعاد باید مورد توجه استانداران باشد، تصریح کرد: این امر نباید تنها در بخش سرمایه‌گذاری صورت گیرد و باید همه کارها به مردم واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه با روش‌های کنونی اقتصادی نمی‌توان کشور را اداره کرد، تصریح کرد: ما عقب افتادگی تاریخی داریم، توزیع ناعادلانه ثروت و تل انبار شدن فقر را داریم و از سوی دیگر از پیشرفت تکنولوژی غافل هستیم و باید روند را به گونه‌ای در دستور کار قرار دهیم که جوابگوی نیاز مردم باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه  امروز دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفتی صادر می‌کنیم و اگر هر بشکه را ۱۰۰ دلار بفروشیم، نمی‌توان پاسخگوی نیاز جامعه از جمله یارانه و ... باشیم، افزود: با این شرایط نمی‌توان رشد هشت درصد اقتصادی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را محقق کرد مگر آنکه اقتصاد مقاومتی را در حوزه مردمی بودن محقق سازیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور و بعد از شهرهای مذهبی بیشترین توریست را دارد، افزود: این استان بهترین امکانات را دارد و به تنهایی قادر است معین پنج استان دیگر باشد و استعداد این امر را دارد.

دیگر نمی‌توان اقتصاد کشور را به صورت متمرکز اداره کرد

وزیر کشور با اشاره به اینکه دیگر نمی‌توان اقتصاد کشور را به صورت متمرکز اداره کرد،تصریح کرد: این روند در هیچ کشوری وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی اقتصاد کلان کشور مربوط به سال ۶۰ است، افزود: البته بعد از انقلاب تغییراتی را در این زمینه ایجاد کردیم اما کافی نبود.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی خلاء تئوریک اقتصاد ما را پوشش داده است و دیگر نیازی به مدل‌های اقتصادی دیگر کشورها نداریم، گفت: ما در گذشته مدل‌های اقتصادی کره، ژاپن ودیگر کشورها را اجرایی می‌کردیم.

وی درادامه با تاکید بر اینکه روش بودجه ریزی بسیار غلط است، افزود: این امر باید عوض شود و نظام اداری متمرکز باید خودش را در اختیار نظام بومی مناطق قرار دهد.

به علم و فناوری در اقتصاد توجه نداشته باشیم از اقتصاد جهانی حذف می‌شویم

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اگر به علم و فناوری در اقتصاد توجه نداشته باشیم از اقتصاد جهانی حذف می‌شویم، ابراز داشت: استان اصفهان می‌تواند پیشانی اقتصاد دانش بنیان کشور باشد، افزود: در این استان ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت خود را مقید به تبعیت از رهبری می‌داند، اضافه کرد: اگر از نظر ملی گرایی نگاه کنیم تاریخ و خاک این کشور به گردن ما حق دارد و اگر از منظر دینی و انقلاب اسلامی نگاه کنیم اقتضای ما به کار و فعالیت است و برخی از افراد رسالت بالاتری را دارند چون در مقام بالاتری نشسته‌اند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه استان اصفهان در مرتبه‌های  بالاتری در کشور قرار دارد و باید برای این استان فعالیت‌های بزرگی صورت گیرد، افزود: امیدواریم به گونه‌ای رفتار کنیم که برای تحقق مطالبات مردم نزد خداوند رو سفید باشیم.

 

زاینده‌رود ستون فقرات اصفهان است

استاندار‌ اصفهان با بیان اینکه مسئله اشتغال در استان اصفهان مهم است گفت: استان اصفهان می‌تواند اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست را به عنوان الگو اجرا کند.

 محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید اصفهان با حضور وزیر کشور اظهار داشت: خداوند را شاکرم که این توفیق را داده که امروز روز آغاز ارائه خدمت من به مردم متدین و شهیدپرور اصفهان باشد.

وی با تقدیر از دولت و وزیر کشور به دلیل اعتماد به ایشان به عنوان یک خدمتگذار، گفت: امیدوارم بتوانم بر اساس آنچه مشی دولت اعتدال است در جهت خدمت به مردم و توسعه کشور و استان خدمت کنم و با بهره‌برداری از تمام نیروها و ظرفیت‌هایی که در استان اصفهان، خدمتگذار صادقی برای مردم باشم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: تعامل و همراهی نمایندگان مجلس خواهد توانست سرمایه و فرصتی برای بنده در ادامه راه باشد و امیدوارم بتوانیم در استفاده از این فرصت‌ها در 4 سال پیش رو موفقیت‌های بزرگی برای اصفهان رقم بزنیم.

وی گفت: مردم اصفهان مردم فهیم، فرهیخته و متدینی هستند که این موضوع از فرصت‌ها است، استان متدین اصفهان بیش از 23 هزار شهید تقدیم نظام کرده است و جالب است بدانید که بیشترین وجوهات را مردم اصفهان پرداخت می‌کنند، بیشترین میزان دریافت کمک‌ها در سال‌های جنگ تحمیلی از سوی اصفهان بوده و مردم این استان در پشتیبانی از نظام همواره پیشتاز بودند.

مهرعلی‌زاده بیان کرد: از معضلات اساسی اصفهان مسئله آب زاینده رود است، زاینده‌رود به عنوان ستون فقرات این استان است که اگر آسیبی ببیند این استان از هم می‌پاشد،  به هر حال با امید به خدا، تمام توان خود را به‌کار می‌گیریم که بتوانیم به عنوان یک مامور از سوی دولت قول احیای زاینده‌رود را عملی کنیم و بتوانیم در پیش مردم اصفهان سربلند باشیم.

وی با بیان اینکه اتکا به منابع دولتی کار خطایی است گفت: باید به هر آنچه که در ظرفیت دولتی است اتکا کنیم و از منابع بهترین بهره‌بردای را داشته باشیم، اما باید به ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف توجه کنیم.

استاندار اصفهان بیان کرد: مسئله اشتغال در استان اصفهان مسئله مهمی است و استان اصفهان می‌تواند اقتصاد مقاومتی که شدیدا مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هست را به عنوان الگو اجرا کند، زیرا تمام ظرفیت‌ها در استان اصفهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه با اتکا به بخش خصوصی بسیاری از مشکلات اقتصادی برطرف می‌کند گفت: منطقه ویژه اقتصادی اصفهان بسیار مهم است که باید فعال شود و به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

مهرعلیزاده گفت: صندوق توسعه ملی نیز فرصت خوبی است تا برای جذب سرمایه‌ها از سوی بخش خصوصی اقدام شود، اما اجازه نمی‌دهیم این توسعه‌ها به محیط زیست لطمه بزند، در کنار همه ظرفیت خوب استان ظرفیت بانوان و جوانان نیز باید مورد تاکید قرار گیرد ضمن اینکه شعار ما کار،کار، کار برای اقتصاد مقاومتی است.

 

حواشی مراسم معارفه استاندار اصفهان

 

مراسم تودیع و معارفه استاندار اصفهان که صبح امروز در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد با حاشیه‌های جالبی همراه بود که به شرح زیر است:

عده‌ای از مسئولان شهری بیرون از سالن برگزاری مراسم و به وسیله تلویزیون شاهد مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان بودند.

استقبال زیاد مردم از مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان، سبب شد عده کثیری به صورت ایستاده در داخل و بیرون از سالن شاهد برگزاری مراسم باشند.

دانش‌آموزان نخبه اصفهانی نیز به بدرقه زرگرپور استاندار سابق اصفهان و استقبال از مهرعلیزاده استاندار جدید اصفهان آمدند.

وزیر کشور در بخشی از سخنان خود پیرامون انتخاب استانداران غیربومی گفت: ما به دنبال انتخاب استانداران غیربومی بودیم اما این یک مورد از دست ما در رفت چون همسر مهرعلیزاده اصفهانی است پس او هم بومی اصفهان محسوب می‌شود البته این موضوع را امروز در هواپیما متوجه شدم. 

در این مراسم چهره‌ها و شخصیت‌های گوناگونی از جمله مسئولان نظامی و انتظامی، مدیران کل، مسئولان حوزه شهری، شهردار و اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس حضور داشتند. همچنین اسقف ارامنه و نماینده ادیان دیگر نیز از حاضران این مراسم بودند. 

در جریان این برنامه کلیپی از فعالیت‌های چهارساله رسول زرگرپور پخش شد اما وی هنگام سخنرانی با انتقاد از پخش این کلیپ گفت که قرار نبوده تا این کلیپ پخش شود اما گویا حالا که استاندار تغییر کرده دیگر کسی به حرف او گوش نمی‌دهد.

شهروند پلاکارد به دستی به دنبال حضور در این مراسم بود، وی با صدای بلند عنوان می‌کرد که من ماهی‌های مرده زاینده رود را به مراسم آورده‌ام و اکنون اجازه ورود من را نمی‌دهند.

وزیر کشور در این مراسم از پیشنهاد استانداری دو استان به زرگرپور خبر داد و گفت: به دلیل تجربه وی در بحث آب فعلا به عنوان مشاور وزیر نیرو در حوزه آب از تجربیات وی استفاده خواهیم کرد. 

 

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.