شهردار اصفهان به همراه تني چند از اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان از دو پروژه بزرگ شهر اصفهان بازديد به عمل آورند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، شهردار اصفهان به همراه تعدادي از اعضاي شوراي اسلامي شهر اصفهان از دو پروژه بزرگ رينگ چهارم ترافيکي شهر اصفهان و ميدان امام علي(ع) و پروژه هاي جانبي آن بازديد به عمل آوردند.

در اين بازديد بر رفع موانع موجود در اجراي پروژه ها تاکيد و تسريع در روند اجراي آن در دستور کار قرار گرفت.

 

 مشکلات شهر با مشارکت خود مردم برطرف مي شود

قدرت الله نوروزي در حاشيه بازديد از پروژه هاي عمراني، با بيان اينکه رينگ چهارم ترافيکي شهر جزو اولويت برنامه هاي شهرداري قرار دارد، اظهار کرد: اين حلقه ترافيکي کمک بسيار بزرگي به ترافيک شهر اصفهان کرده و شمال اصفهان را از وضعيت نامناسب ترافیکی رهايي می بخشد.

وي رينگ چهارم ترافيکي را طرح بسيار عظيمي دانست و تصريح کرد: با اتمام این پروژه زمينه هاي لازم و مناسبی براي برطرف شدن ترافيک شهر اصفهان فراهم مي شود، به گونه ای که اصفهان از عبور ماشین های سنگین در اين نقطه از شهر نجات پيدا مي کند.

شهردار اصفهان در بازديد از ميدان امام علي (ع) بیان داشت: اين ميدان در سال هاي گذشته در کميسيون ماده پنج تصويب و پس از چندين سال عمليات اجرايي آن آغاز شده که به دليل پيچيدگي هاي کار و آزادسازي هاي مختلف هنوز اجراي آن به طور کامل به پايان نرسيده است.

وي با بيان اينکه فاز سوم اين طرح هنوز تکمیل نشده، افزود: بخش هاي بسیاری از فاز دوم اين طرح اجرا و مورد بهره برداري قرار گرفته است اما هنوز به دلایلی رونق چندانی ندارد.

نوروزي اجراي اين طرح بزرگ را يکي از بهترين اقدامات در دست اجرا براي شهر اصفهان عنوان و تاکید کرد: احياي ميدان امام علي(ع) و پروژه هاي پيرامون آن با وجود دارا بودن بيش از 70 مکان تاريخي، فرهنگي، ميراث کهن، خانه هاي قديمي و منطقه اي سرشار از گنجينه هاي قديمي است و همین موضوع بيانگر بخش بزرگي از تاريخ طولاني کشور و حکومت هاي پيشين را نشان می دهد و همین عامل مي تواند محلي بسيار مناسبی براي جذب گردشگر باشد.

وي با اشاره به شعار توسعه مشارکت مردمي و موثر دانستن نقش مردم در تصميم گيري هاي شهري اضافه کرد: از مهمترين و بهترين راهکارها براي بازشدن گره هاي بسته شده اين ميدان حضور و نقش مردم است که سبب مي شود نارضايتي هايي محدودي نيز که بابت اجراي اين طرح وجود دارد برطرف گردد.

 

آرامش رواني مردم و کاهش آلاينده ها با اجراي حلقه چهارم ترافيکي شهر

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز در حاشيه اين بازديدها اظهار کرد: يکي از نيازهاي اساسي شهروندان حمل و نقل روان و ترافيک کمتر است که در صورت تکميل رينگ چهارم ترافيکي شهر اصفهان بخش عمده اي از آلاينده هاي موجود ناشي از عبور و مرور خودروهاي سنگين مرتفع مي شود.

وي تصريح کرد: شهروندان از لحاظ رواني نيازمند عبور و مرور در فضايي آرام هستند که به طور حتم يکي از پروژه هاي بسيار بزرگ اصفهان براي تسهيل حمل و نقل و آرامش رواني مردم اجراي پروژه رينگ چهارم است.

 

نصير ملت گفت: مطالعات رينگ چهارم شهر اصفهان از ساليان قبل انجام شده و به دليل اينکه بخش عمده اي از طول اين مسير در خارج از حريم شهر اصفهان واقع گردیده امکان اجراي اين پروژه به خوبي مهيا نشده است که اميدواریم با مديريت اصولي در استان و شهرهاي همجوار هر چه سريعتر اين پروژه تکميل شود و در اختيار شهروندان قرار گيرد.

 وي با بيان اينکه با محدوديت هاي مالي فراواني براي اجراي پروژه هاي بزرگ عمراني مواجه هستيم، افزود: اين موضوع مشکلات جدي را براي اجراي پروژه هاي جديد به وجود مي آورد اما در صدد هستيم با تعريف درآمدهاي پايدار جديد، پروژه هايي که نياز شهر هستند را در دستور کار قرار دهيم تا در سال 97 شاهد تکميل پروژه هاي نيمه تمام و شروع به کار پروژه هاي جديد باشيم. 

از پياده راه تا رينگ حفاظتي، طرح هايي براي آرامش شهروندان

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اصفهان نيز در حاشيه بازديد از رينگ حفاظتي و پروژه ميدان امام علي (ع) شهر اصفهان، اظهار کرد: رينگ حفاظتي شهر اصفهان به طول 78 کيلومتر يکي از اساسي ترين پروژه هاي شهر اصفهان در کنار توسعه مترو، اتوبوسراني و حمل و نقل عمومي در چهار سال آينده است.

وي تصريح کرد: امروز از رينگ چهارم حفاظتي شهر اصفهان از تقاطع کارخانه قند تا جاده خاتون آباد و بزرگراه شهيد اردستاني تا ميدان فرزانگان بازديد به عمل آمد و قرار شد اجراي اين پروژه ها هر چه سريعتر در دستور کار اجرايي قرار بگيرد.

عليرضا صلواتي با بيان اينکه عزم جدي مديريت شهري بر اتمام رينگ چهارم حفاظتي تا چهار سال آينده اس

ت، ادامه داد: تاکيد شهردار بر اين بود که در دو ورودي اصلي شرق اصفهان موضوع نماد و هويت را مورد تاکيد قرار دهيم تا هم در جاده اردستاني و هم بلوار ارغوانيه مسافراني که به شهر قدم مي گذارند با نمادهايي از شهر اصفهان مواجه شوند.

وي گفت: با اجراي رينگ چهارم حفاظتي ترافيک سنگيني که در محور خيابان عاشق اصفهاني، جاده دولت آباد، خيابان بعثت و سه راه نقشينه وجود دارد برطرف مي شود و مردم مناطق هفت و 14 از آلودگي صوتي و آلودگي هاي ناشي از مسائل زيست محيطي ناشي از تردد خودروهاي سنگين نجات پيدا مي کنند.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري اصفهان با اشاره به برنامه هاي شهرداري براي بهبود حمل و نقل در شهر اصفهان، تاکيد کرد: ما در هسته مرکزي و تاريخي شهر موضوع پياده محوري، در حلقه دوم حمل و نقل عمومي و سامانه تندرو، در حلقه سوم روان سازي ترافيک و در حلقه چهارم ترافيکي يا حفاظتي کاهش عبور و مرور وسايل نقليه سنگين از سطح شهر را دنبال مي کنيم که با ساماندهي اين چهار حلقه ترافيک مناسبي را در سطح شهر خواهيم داشت.

وي در ادامه در مورد برنامه هاي ترافيکي ميدان امام علي (ع)، افزود: هم اکنون پارکينگ هاي مناسب براي اجراي پروژه هاي مختلف ميدان پيش بيني شده است به علاوه اینکه عبور خط تندرو شرقي غربي اصفهان در کنار احداث خط دو قطار شهري از کنار ميدان امام علي(ع) مي تواند تسهيل دسترسي شهروندان را به اين ميدان ميسر سازد.

افزودن نظر

captcha