دولت های ایران و عراق باید مردم را به حضور هر چه باشکوه تر در این گردهمایی بزرگ تشویق کنند نه اینکه به آن به دید یک منبع درآمد نگاه کنند.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اثرات فرهنگی و دینی پیاده روی اربعین گفت: دولت های ایران و عراق باید مردم را به حضور هر چه باشکوه تر در این گردهمایی بزرگ تشویق کنند نه اینکه به دید یک منبع درآمد نگاه کنند.
 
وی دریافت هزینه هایی از جمله بیمه، خدمات هلال احمر، کار گذاری و پارکینگ را غیر موجه دانست و افزود: دریافت این هزینه ها هیچ توجیهی جز درآمدزایی ندارد.
 
وی خطاب به دولت عراق، هزینه روادید را برای زائرین سنگین دانست و خاطرنشان کرد: این هزینه شاید برای گردشگران مناسب باشد اما برای زائرین امام حسین مناسب نیست.
 
آیت الله مکارم شیرازی همچنین از زائرین خواست به قوانین کشور عراق احترام بگذارند چرا که زیارت اباعبدالله مستحب، و رعایت قانون واجب است.
 
وی همچنین حضور بانوان بدون همراهی محارم را نادرست دانست .
 
آیت الله مکارم شیرازی از خدمتگزاران موکب ها خواست کار خود را برای رضای خدا انجام دهند و از رقابت با موکب های دیگر پرهیز کنند.
 
وی تصریح کرد: از سیاسی کردن و جناحی کردن گردهمایی اربعین و تهیه عکس های تفرقه افکن و تبلیغ اشخاص خودداری کنید.
 
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به میزبانی بی نظیر مردم عراق ، از هموطنان خواست در روز شهادت امام رضا که زوار عراقی به ایران سفر می کنند گوشه ای از خدمات آنان را به بهترین شکل جبران کنند.
 
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود تدریس برخی رشته های دانشگاهی را بی فایده دانست و افزود: دانشگاه ها باید علومی را آموزش دهند که مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کند.
 
وی گفت: علوم و منابع درسی حوزه ها نیز نیاز به پالایش دارد.
 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست