در حاشیه انتصاب استاندار جدید اصفهان؛
استاندار غیربومی برای استانی که مدیر صادر می‌کند
سه شنبه 09 آبان 1396, 14:23

 

به گزارش رویش نیوز-سرویس سیاسی: بالاخره پس از کش‌وقوس‌های فروان و شایعات مختلف، روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت محسن مهر علیزاده به‌عنوان استاندار اصفهان منصوب شد؛ هرچند گزینه‌های مختلفی برای تصدی این سمت مطرح‌شده بود اما دولت تصمیم گرفت مدیری غیربومی را به اصفهان اعزام کند؛ سیاستی که گویا در دولت دوازدهم توسط رئیس‌جمهور و هیئت‌وزیران در پیش‌گرفته شده است؛ به‌طوری‌که پیش از آن نیز سید رحمان دانیالی توسط عیسی کلانتری به سمت ریاست سازمان محیط‌زیست اصفهان منصوب‌شده بود.

با بررسی سوابق مهر علیزاده توانایی‌های اجرایی و تخصصی وی مشهود است؛ که ازجمله سابقه مدیریت در خودروسازی سایپا، سازمان گسترش و نوسازی صنایع، سازمان عمران کیش، سازمان انرژی اتمی و همچنین استانداری خراسان بزرگ و معاون رئیس‌جمهور و ریاست سازمان تربیت‌بدنی از مهم‌ترین آن‌هاست. مهرعلیزاده در سال 1384 نیز نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد.

گرچه سیاست دولت در این دوره بر انتخاب استانداران غیربومی متمرکزشده است - که قابل بررسی و نقد است- لیکن شرایط استان اصفهان به‌گونه‌ای است که کار کردن افراد غیربومی را تا حد زیادی سخت می‌کند؛ شرایطی که پیش‌ازاین نیز چندین بار تجربه‌شده است. قاعدتاً برای استانی که خود تربیت‌کننده مدیرانی در سطح ملی است سخت است که مدیری غیربومی را بپذیرند هرچند که این مدیر توانایی‌های زیادی داشته باشد؛ نمونه این مدیران را می‌توان در بدنه اصلی دولت و در وزارتخانه‌های مختلف مشاهده کرد؛ برای مثال وزرای اقتصاد در دولت‌های یازدهم و دوازدهم هر دو اصفهانی بوده‌اند و یا مسئول دفتر رئیس‌جمهور در دولت فعلی و بسیارند مدیران اصفهانی که در سطح کلان مشغول به خدمت بوده‌اند. اصفهان در حالی وارد کننده مدیر و استاندار شده است که در این حوزه صادرکننده بوده است و اکنون به غیر از مدیران کشوری، شهرداران چند کلان‌شهر نیز اصفهانی‌اند.

بااین‌وجود و پیش‌بینی کار دشوار مهرعلیزاده در استان اصفهان، امیدواریم وی از عهده این مسئولیت خطیر برآمده و بتواند اقدامات درخور توجهی طی دوران مسئولیت خود در اصفهان پشت سر بگذارد و مأموریت‌های محول شده را به شایستگی به سرمنزل مقصود برساند؛ باید یادآور شد که دیار نصف جهان با تهدیداتی جدی در حوزه محیط‌زیست مواجه است و غفلت از اقدامات عالمانه و به‌موقع می‌تواند تبعات جبران ناشدنی به همراه داشت.

 

نظرات

- دانشجو
از طرف پرسيدن اهل کجايي گفت هنوز زن نسدم که بدونم اهل کوجام اين ببنده خداهم زنش اصفهانيه باجناق دکتر رامشت رئيس اسبق دانشگاه اصفهانه اصلی ترین حامی این آقا سیدعلی مقدم، رئیس شورای قرآن کشور
1396-08-10 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.