تذکرات جلسه علنی شورای شهر اصفهان
دوشنبه 08 آبان 1396, 07:53

 

لزوم بازنگری شهرداری در بهره برداری از پروژه‌هایی همچون سالن‌ اجلاس و نمایشگاه بزرگ اصفهان و همچنین توجه به سد معبر مغازه‌ها از تذکرات اعضای شورای شهر در دهمین جلسه علنی بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از مهر، نصیر ملت، رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان پیش از ظهر یکشنبه در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر طراحی به روز خطوط قطار شهری اصفهان اظهار داشت: طراحی مجموعه خطوط قطار شهری اصفهان در سال ۱۳۷۰ انجام شده و با شرایط جمعیتی و فیزیکی امروز و آینده شهر تناسب منطقی ندارد.

وی بر بازنگری طراحی مجموعه شرکت نمایشگاه‌ها با توجه به ظرفیت موجود و انتظار تبدیل شدن این مجموعه به یکی از نمایشگاه های مطرح بین المللی تاکید کرد و ابراز داشت: همچنین ضروری است که در خصوص بهره برداری از مجموعه سالن‌های اجلاس نیز بازنگری جدی انجام شود.

رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: همچنین تعیین تکلیف بخش خصوصی مشارکت کننده در ساخت پروژه‌های هتل و مجتمع تجاری مجموعه سالن‌های اجلاس ضروری است با توجه به اینکه پس از گذشت شش سال، پیشرفت عمرانی بسیار ناچیزی را در این خصوص شاهد هستیم.

میزان اشغال معابر توسط مغازه‌داران در اصفهان بررسی شود

پور محمد شریعتی نیا، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه علنی با بیان اینکه عدالتخواهی و توزیع متناسب بودجه در مناطق مختلف از شعارهای لیست امید بوده است، اظهار داشت: از این رو باید توجه داشت که مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای توازن منطقه‌ای در بودجه مصوب سال جاری است و از شهردار درخواست می‌کنم که بر اساس درصد جذب بودجه تا این تاریخ نسبت به پرداخت آن مبلغ به مناطق کمتر توسعه یافته توجه شود تا مردم و شهروندان این مناطق نیز مزه شیرین عدالت را بچشند.

وی با بیان اینکه پیاده‌روها متعلق به عموم مردم و معبر عموم مردم است، اضافه کرد: در حال حاضر در بسیاری از خیابان‌ها شاهد تجاوز مغازه دارها به این معابر هستیم و دست فروش شاید یک متر و دو متر از پیاده رو را اشغال کنند که با آنها برخورد می شود، اما مشاهده می کنیم برخی مغازه‌دارهای در تعدادی از صنوف همه اقلام قابل عرضه را در پیاده رو می‌چینند و داخل مغازه‌هایشان خالی است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از شهردار اصفهان درخواست می کنم در راستای ساماندهی به این وضعیت اقدام جدی کند.

وی همچنین به لزوم اجرای طرح بارورسازی ابرها در اصفهان اشاره و تصریح کرد: این راهکار سریعترین، آسان ترین و کم هزینه ترین راه احیاء زاینده رود و تعداد کثیری از کشاورزان مستحق این منطقه است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: قطعاً این طرح اصفهان و فلات مرکزی ایران را زنده خواهد کرد.

شفاف سازی در شهرداری تحقق یابد

عباسعلی جوادی، رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه علنی با بیان اینکه شعار شفاف‌سازی و اتاق شیشه‌ای یکی از شعارهای اعضا حاضر شورای پنجم در انتخابات بود، اضافه کرد: از این رو در حال حاضر بنده به خود و سایر همکاران تذکر می‌دهم که همانطور که تاکنون آن را پیگیری کرده‌ایم تا حصول نتیجه از پای ننشینیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای تحقق شفاف‌سازی به شهرداری مرکزی و معاونت‌های آن و شهرداران مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری تذکر می‌دهم که با در نظر گرفتن قانون و عمل به آن شهروندان را از بلاتکلیفی و سردرگمی در ارتباطشان با شهرداری نجات بدهند که مصادیق زیادی در این زمینه وجود دارد، ابراز داشت: یکی از این مصادیق در ارتباط با مطب پزشکان است که طبق ماده واحد قانون محل مطب پزشکان مصوب سال ۱۳۶۶ فعالیت پزشکان و صاحبان حرف وابسته در ساختمان های مسکونی، تجاری، ملکی و اجاره ای بلامانع است.

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: همچنین به موجب قسمت آخر تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری دایر کردن مطب توسط مالک در محل مسکونی از نظر قانون به عنوان استفاده تجاری محسوب نمی‌شود و حسب دادنامه شماره ۵۷۶ مورخ ۱۴ مهر ماه سال ۱۳۷۱ هیئت عمومی دیوان عالی کشور نیز در مقام ایجاد وحدت رویه انشاء شده است اماکن استیجاری مطب پزشکان که برای عرضه خدمات علمی و تخصصی پزشکی و معالجه بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد محل کسب و پیشه یا تجارت محسوب نمی‌شود.

پدافند غیرعامل در اجرای پروژه‌های شهرداری مورد توجه باشد

امیر احمد زندآور، دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با اشاره به هفته پدافند غیرعامل گفت: امروزه ضرورت اجرای پدافند غیرعامل بر کسی پوشیده نیست و در حال حاضر کشور ما نسبت به گذشته وضعیت حساس‌تری هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین‌الملل دارد.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و ایجاد باور عمومی در خصوص ضرورت به کارگیری اصول پدافند غیرعامل و انجام اقدامات دفاع غیرعامل در راستای مقابله با تهاجمات خصمانه و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیرطبیعی و پیشگیری از تلفات انسانی یکی از موضوعات بنیادی است که وسعت و گسترش آن همه زیرساخت ها و مراکز حیاتی و حساس و مهم را در هر کشوری در بر می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی و ساماندهی همه جانبه در موضوع دفاع غیرعامل در حوزه‌های مختلف کالبدی، سایبری، زیستی و فرهنگی در راستای سیاست‌های کلی نظام در حوزه پدافند غیرعامل به منظور صیانت از منابع و ذخایر ملی، استانی و شهری، از جمله وظایف مدیران و دست اندرکاران به شمار می‌رود، ابراز داشت: با توجه به این موضوع باید در تمام پروژه‌های شهری الزامات و استانداردهای پدافند غیرعامل رعایت و موضوع آگاهی و توانمندسازی اقشار مختلف جامعه در ارتباط با موضوع پدافند غیرعامل و همچنین برگزاری رزمایش و مانورهای مختلف در دستور کار قرار بگیرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف



این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.