نشست خبری رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان
انتخاب شهید کمایی از استان اصفهان به عنوان شهید شاخص سال 96-97
یکشنبه 07 آبان 1396, 14:08

 

به گزارش رویش نیوز، نشست خبری رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان روز گذشته به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی در سازمان آموزش و پرورش استان برگزار شد. این هفته که با سالروز شهادت محمدحسین فهمیده -روز بسیج دانش‌آموزی- آغاز و با روز مبارزه با استکبارستیزی یعنی 13 آبان به پایان می‌رسد.

محمد ادیب در ابتدای این نشست گفت: پیام های این هفته عبارت است از «ایثار، شجاعت، فداکاری و اقدام به موقع برای دفاع از انقلاب» و «استکبارستیزی». به علاوه شعار این هفته در سال تحصیلی 96 – 97 «دانش‌آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» است.

رئیس سازمان بسیج افزود: در این هفته اهداف مختلفی را دنبال می‌کنیم؛ از جمله معرفی شهدای شاخص دانش آموز به دانش‌آموزان در جهت الگوسازی از بین 36 هزار شهید دانش‌آموز. در سال اول این اقدام، شهید مهرداد عزیزاللهی به عنوان دانش‌آموز شهید شاخص معرفی شد که از شهدای استان است. در سال جاری نیز، شهید زینب کمایی از استان اصفهان و شهید محمدحسین ذوالفقاری از استان یزد به عنوان شهدای شاخص دانش‌آموز معرفی شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: در استان اصفهان، در تاریخ هفتم آذر ماه با همکاری آموزش و پرورش استان، یادوارده شهید کمایی را در جوار مزار این شهید در گلستان شهدا خواهیم داشت و پیش از آن در هشتم آبان نیز یک پیش یادواره در مدرسه 22 بهمن شاهین شهر که مدرسه این شهید بوده است برگزار خواهیم کرد؛ این شهید متولد 7 خرداد 1346 است و در فروردین 1361 پس از ربوده شدن توسط منافقین توسط این کوردلان ترور شد و به فیض شهادت رسید و همراه با 160 شهید عملیات فتح المبین تشییع شد. از جمله ویژگی‌های بارز این شهید می توان به برنامه خودسازی روزانه و محاسبه نفس و همچنین حضور فعال در فعالیت‌های مذهبی شاهین شهر اشاره کرد.

محمد ادیب در خصوص فعالیت های بسیج دانش‌آموزی در سطح مدارس گفت: در حال حاضر 60 حوزه مقاومت و 4000 واحد مقاومت در سطح مدارس استان داریم که حدود 400 هزار نفر در بسیج عضویت دارند که سبب شده است استان اصفهان بزرگ ترین شبکه دانش آموزی در سطح کشور دارا باشد. هدف اصلی از عضویت این عزیزان حضور در عرصه های فرهنگی واحدهای مقاومت با میدان دادن به آن هاست و افتخار بسیج دانش آموزی آن است که مجموعه ای است بومی انقلاب اسلامی و کپی برداری از نمونه های خارجی نیست. در طرح های غربی هدف، دور کردن انسان از توحید و تربیت بر مبنای شاخص‌های مادی و سبک زندگی غربی است.

مسئول سازمان در ادامه به تشریح برنامه های هفته بسیج دانش‌آموزی پرداخت: در 8 آبان، صبحگاه سراسری با به صدا درآمدن زنگ تیثار و شهادت و نیز دیدار با خانواده معظم شهدا و تجلیل از دانش آموزان نخبه بسیجی را خواهیم داشت. 9 آبان آغاز صبت نام لیگ ملی پایا و نیز تحویل احکام مسئولین واحدهای مقاومت را خواهیم داشت. در 10 آبان، دیدار دانش‌آموزان با مسئولین شهرستانی و ائمه جمعه و نیز نشست‌های معرفتی و بصیرتی و در 11 آبان مسابقه دومیدانی ویژه پویندگان (بسیجیان مقطع متوسطه اول) و کوهنوردی  ویژه پیشگامان (بسیجیان مقطع متوسطه دوم) را خواهیم داشت. روز جمعه 12 آبان نیز سخنرانی دانش آموزان نمونه در پیش از خطبه های نمازهای جمعه استان را همزمان با حضور سازمان یافته اعضا در نماز جمعه شاهد خواهیم بود و پایان بخش برنامه های این هفته در 13 آبان حضور در راهپیمایی مبارزه با استکبار جهانی خواهد بود.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های این سازمان که با استقبال خوب دانش آموزان روبرو شده است پرداخت و گفت: برنامه های مقطع ابتدایی سازمان در استان اصفهان به صورت پایلوت کشوری در حال اجرا است و ابتکاری که در این جا اتفاق افتاده است تبدیل محتوای کتاب ها به شیوه اردویی است که شامل برنامه های «فرمانده دل‌ها» ویژه مقطع چهارم ابتدایی با محوریت کتاب فارسی و درس فرمانده دل ها است که به صورت روزانه در گلستان شهدا اصفهان در حال برگزاری است و تا 15 آبان ادامه دارد. برنامه دیگر اردوی علمی «نام آوران» است که با رویکردی علمی است که از 22 مهر تا 7 آبان در اردوگاه شهدای درچه برگزار شد. برنامه سوم نیز اردوی مدافعان است که بر اساس کتاب اجتماعی پایه ششم تحصیلی طراحی شده است و به معرفی مدافعان اسلام از زمان مشروطه تا کنون می پردازد که با همکاری خانه مشروطیت اصفهان  از 22 آبان تا 13 آذر برگزار خواهد شد.

محمد ادیب در پایان با اشاره به رضایت مسئولین آموزش و پرورش استان از اردوی راهیان گفت: در سال جاری اعزام ها برای اولین بار به جنوب غرب و ایلام خواهد بود که یادمان‌های دشت عباس، شرهانی، قلاویزان و موسیان در برنامه زیارتی قرار دارد؛ این اردوها به صورت 4 روزه برنامه ریزی شده است و در هر اتوبوس 2 نفر از مسئولین فرهنگی مدرسه، 1 نفر روحانی با هدف ارتباط گیری و عمق بخشی فعالیت های فرهنگی و 1 نفر راوی دفاع مقدس حضور دارند؛ و همه ی اعزام ها در روز انجام می شود تا سفرها از امنیت بیشتری برخوردار باشد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.