نشست مشترک اعضای شورای شهر با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در مهمانسرای شهرداری اصفهان با هدف بررسی راه های همکاری مشترک  پارلمان شهر و پارلمان فعالان اقتصادی برگزار شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،سید عبدالوهاب سهل آبادی  در این نشست گفت: اتاق بازرگانی می تواند به عنوان یک بازوی پر توان برای شورای شهر شناخته شود .

وی با تشریح  فعالیت های اتاق بازرگانی اصفهان در بخش های گردشگری،حمل و نقل،آموزش،جذب سرمایه گذاری و غیره گفت:هیات نمایندگان اتاق بازرگانی هر یک در کمیسیون های تخصصی تلاش می کنند مسایل و مشکلات آن بخش را همراه با ارایه راهکار عملیاتی  دنبال کنند.

سهل آبادی با اشاره به قرار گرفتن اتاق بازرگانی اصفهان در جمع  چهار اتاق برتر جهان گفت: فعالیت های اتاق در بخش بانوان ،جوانان و مسوولیت های اجتماعی عامل موفقیت این اتاق در جمع  اتاق های بازرگانی سرار جهان بود.

وی از فعالیت 11 کمیسیون تخصصی و دو شورای عالی جوانان و بانوان اتاق بازرگانی خبر داد و گفت:کمیسیون های اتاق با شورا می تواند رابطه دو طرفه  تعریف کنند و زمینه حضور اعضای شورای شهر در کمیسیون های اتاق و همچنین حضور فعالان اقتصادی در کمیسیون های شورا فراهم شود.

سهل آبادی از شورای شهر اصفهان خواست که نماینده یی به شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی برای حضور در جلسات و ارایه دیدگاه و نظرات شورای شهر معرفی کنند و گفت: حضور نماینده شورای شهر در شورای گفتگو می تواند هم افزایی بین بخش های  دولتی،خصوصی و عمومی ایجاد کند.

وی خواستار حضور نمایندگان شورای شهر و اتاق بازرگانی در هیات های اعزامی خارجی شد و گفت:این هیات ها می توانند ظرفیت های موجود در بخش های مختلف را به خوبی معرفی کنند و زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی و برطرف شدن موانع آن را فراهم سازند.

سهل آبادی با اشاره به سهام 34 درصدی اتاق بازرگانی اصفهان در شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت:همکاری و تعامل نزدیک  شهرداری اصفهان و اتاق بازرگانی به عنوان دو سهامدار این مجموعه می تواند زمینه موفقیت این شرکت را فراهم سازد.

وی افزود:در اغلب کشورهای توسعه یافته مانند فرانسه مدیریت شرکت نمایشگاه توسط اتاق بازرگانی انجام می شود زیرا مخاطب اصلی برگزاری نمایشگاه ها ،بخش خصوصی است.

برگزاری نشست های فصلی بین اعضای شورای شهر و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان

فتح الله معین رییس شورای شهر اصفهان در این نشست گفت:شورای شهر اسلامی و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی  به عنوان دو نهاد انتخابی از سوی مردم می توانند نقش موثری در توسعه شهر اصفهان و همچنین برطرف ساختن نیازهای جامعه شهری داشته باشند.

وی همدلی و تعامل این دو نهاد را مهمترین ابزار برای پیشبرد اهداف متعالی شهر  عنوان کرد و گفت:بهبود زندگی مردم در شهر اصفهان به عنوان یک هدف مشترک بایستی مورد توجه قرار گیرد.

رییس شوری شهر عنوان کرد: امور مشترک  بین شورا و اتاق را طی نشست ها تعیین و به صورت مشترک بر روی ان کار تمرکز خواهیم کرد.

معین خواستار برگزاری جلسات مشترک فصلی بین شورای شهر و هیات نمایندگان اتاق  بازرگانی اصفهان شد و گفت:در این نشست ها مسایل و مشکلات شهر با همکاری و همدلی دو نهاد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی دعوت از نمایندگان دو طرف در کمیسیون های تخصصی را  عامل نزدیک شدن دیدگاه ها و نظرات شورا و اتاق دانست و گفت: حضور اتاق در شورای عالی سرمایه گذاری مشترک شهرداری می تواند زمینه هم افزایی بین بخش خصوصی و بخش عمومی شهر را فراهم کند.

فرهنگ سازی شهروندان  یکی از اولویت های شهر است

محسن پورسینا عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست فرهنگ سازی شهروندان را یکی از  مباحث مهم شهری دانست و گفت:برای جذب گردشگر بایستی شهروندان را آموزش داد که با گردشگر  چگونه برخورد کنند تا زمینه جذب گردشگر بیشتری فراهم شود.

موانع کسب و کار را از پیش روی فعالان اقتصادی برداریم

مرتضی بیشه رییس کمیسیون آموزش ،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:پایین بودن رتبه کسب و کار ایران در جهان را به دلیل وجود موانع پیش روی فعالان اقتصادی دانست و گفت:متاسفانه در سازمان های دولتی و عمومی استان  تکریم ارباب رجوع به خوبی انجام نمی شود و اصل بر برائت مراجعین نیست و بایستی این نگاه اصلاح شود.

استراتژی کلان شهر اصفهان تعیین شود

محمدجعفر برکتین عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار خواستار تدوین استراتژی شهر با مشارکت ذینفعان شد و گفت:استانداری ،شهرداری ،شورای شهر و اتاق بازرگانی می توانند با تشکیل کمیسیون های مشترک همگن استراتژی کلان شهر اصفهان را  تعیین کنند.

رتبه چهارم بیکاری کشور زیبنده استان اصفهان نیست

 امیرکشانی رییس شورای عالی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با اشاره به رتبه چهارم استان اصفهان در جدول نرخ بیکاری کشور گفت:اصفهان به عنوان یکی از استان های اثرگذار در اقتصاد کشور است و رونق این این استان می تواند به کشور تعمیم پیدا کند.جایگاه چهارم نرخ بیکاری کشور زیبنده استان اصفهان نیست.

به هماهنگی بیشتری  در بین نهادهای شهر  اصفهان  نیاز داریم

احمد خوروش رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست تاکید کرد:همدلی و همزبانی دو نهاد تاثیرگذار شهر اصفهان می تواند بسیاری از مشکلات و مسایل را برطرف کند.مسایل از قبیل بحران آب،حمل و نقل ،پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران ،توسعه فرودگاه اصفهان  نیاز به  همکاری بیشتر  نهادهای شهراصفهان دارد.

استفاده از ظرفیت کارشناسی کمیسیون های اتاق برای شهر اصفهان

 زهرا اخوان نسب رییس شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:ظرفیت کارشناسی اتاق در قالب کمیسیون های تخصصی می تواند در اختیار شهر بویژه  شورای شهر قرار گیرد .

پنجره واحد شهر اصفهان برای توسعه کسب و کار

   علی نادری مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست خواستار اجرای پنجره واحد در تمامی بخش های شهر اصفهان شد و گفت:برای توسعه کسب و کار، جذب سرمایه گذاری خارجی  و جذب گردشگران خارجی بایستی در شهر تحول ایجاد کرد.

 

چالش های اصفهان را یک سازمان یا یک نهاد نمی تواند به تنهایی برطرف کند

 علیرضا نصر اصفهانی  نایب رییس شورای شهر اصفهان در این نشست گفت: یکی از محورهای مهم این نشست می تواند برگزاری جلسات منظم با  هدف حل مشکلات شهر  در بخش های مختلف باشد.

وی تاکید کرد:اصفهان امروز با چالش هایی مانند کمبود آب،آلاینده های محیط زیست ،بیمارهای صعب العلاج و مسایل متعدد روبروست که با هم افزایی بین بخش های دولتی، عمومی و خصوصی می توان آنها را برطرف ساخت و به تنهایی یک سازمان نمی تواند برطرف کند.

کمیسیون های اتاق بازرگانی اصفهان پروژه های ارزنده و کارشناسی شده را  طراحی کردند

مهدی مقدری عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان در این نشست با اشاره به پروژه های مطالعاتی ارزنده کمیسیون های اتاق بازرگانی اصفهان گفت:برگزاری جلسات مشترک بین کمیسیون های شورای شهر و اتاق بازرگانی و تبادل  دستاوردهای پژوهشی دو طرف می تواند از جمله محورهای فعالیت مشترک اتاق و شورا باشد.

شورا و اتاق بازرگانی می توانند مناطق بحرانی شهر را  اصلاح کنند

کوروش محمدی عضو شورای شهر اصفهان در این نشست با تقدیر از اتاق بازرگانی اصفهان در ایجاد کمیسیون مسوولیت های اجتماعی گفت:بیش از 400 منطقه بحرانی شهر اصفهان شناسایی شده و شورا و شهرداری می توان با همکاری اتاق بازرگانی و کمیسیون مسوولیت های اجتماعی زمینه زدودن بحران از این مناطق را فراهم کنند.

مسیر روشن و هدفمند جذب سرمایه گذاری خارجی ترسیم شود

نصیر ملت دیگر عضو شورای شهر اصفهان در این نشست خواستار همکاری نزدیک شورا و اتاق بازرگانی در جذب سرمایه گذاری خارجی شد و گفت:رای سرمایه گذاری در شهر اصفهان بایستی مسیر روشن و هدفمند پیش روی سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار داد .

شاخص های کسب و کار اصفهان اندازه گیری شود

کوروش خسروی عضو شورای شهر اصفهان با اشاره به  فعالیت های ارزنده اتاق بازرگانی در ارتقا اکوسیستم کارآفرینی در سطح کشور گفت:اتاق بازرگانی با تمرکز بر گروه سنی نوجوان ، جوان و بانوان و برگزاری دوره های آموزش توانمندسازی اعضا توانسته بر اکوسیستم کارآفرینی استان اثر بگذارد. 

وی تاکید کرد: شاخص های کسب و کار در کشور  اندازه گیری نمی شود و استان اصفهان می تواند به صورت پایلوت این شاخص ها را بر اساس معیارهای بین المللی اندازه گیری کند و نقاط

 

بهبود فضای کسب و کار با همکاری  شورا شهر و اتاق بازرگانی اصفهان

اصغر برشان عضو شورای شهر اصفهان در این نشست گفت:طرح بهبود کسب و کار شهر اصفهان از سوی شورا به تصویب رسیده است و امیدواریم با همکاری اتاق بازرگانی زمینه رونق فضای کسب و کار در شهر اصفهان فراهم شود.

همکاری شورا و اتاق بازرگانی در راه اندازی موزه صنعت اصفهان در کارخانه ریسباف

فریده روشن عضو هیات رییسه شورای شهر اصفهان در این نشست خواستار همکاری شورای شهر و  اتاق بازرگانی در ایجاد موزه صنعت در کارخانه ریسباف شد .

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست