معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به حمایت وزیر راه از اجرای طرح پیاده راه سازی چهارباغ گفت: این حمایت‌ها از جنبه‌های سیاست گذاری، قانون گذاری، طراحی و تصویب طرح‌های راهبردی خواهد بود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، مهندس علیرضا صلواتی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه پیاده‌راه سازی چهارباغ اظهار داشت: امروز شاهد بازدید وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی از عملیات عمرانی پیاده‌راه سازی چهارباغ بودیم، این طرح ازجمله طرح‌هایی است که در راستای بازآفرینی شهری محدوده مرکزی و تاریخ شهر انجام می‌شود.

وی افزود: از جمله سیاست‌های اصلی دولت بازآفرینی و احیای هویت‌های تاریخی شهرها و باززنده‌سازی فضای موجود شهری است، در این راستا باید به جای توسعه بی‌رویه افقی و عمودی شهرها، بافت‌های میانه، فرسوده و تاریخی را احیا کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به تمجید و ستایش وزیر راه از پروژه پیاده‌راه سازی چهارباغ بیان کرد: وزیر راه با اشاره به اجرای این طرح بعد از حدود 4 دهه، این کار را از آرزوی‌های خود عنوان کرد و گفت این عملیات از جمله امیدها و آرزوی من بود که در این دوره از مدیریت شهری اصفهان رخ داد.

وی با بیان اینکه در این بازدید از نقطه نظرات وزیر راه برای ارتقا کیفی این طرح بهره مند شدیم، افزود: آخوندی همچنین بر احیای دولتخانه صفوی تاکید و عنوان کرد که آرام آرام به سمت احیای آن برویم.

صلواتی با تأکید بر لزوم روانسازی و آرام سازی ترافیک در محدوده مرکزی شهر، گفت: در بازدید وزیر چگونگی اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو و پیش اقدامات پیاده راه سازی چهارباغ به عنوان یک عملیات موفق تبیین شد.

وی افزود: طرح‌های مشابه پیش از این در برخی شهرهای کشور اجرا شده و شاهد ایجاد پیاده‌راه‌هایی بوده‌ایم، اما مدتی بعد این محورها به روی خودروها باز شدند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: طرح پیاده راه سازی چهارباغ یک اتفاق اصولی و بنیادین در اصفهان بود که نشان داد اگر طرحی مبنای کارشناسی داشته و دارای پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، رسانه‌ای و.. باشد با موفقیت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه وزیر راه در این بازدید احیای چهارباغ را نه تنها صاحب ارزش شهری بلکه بهره مند از ارزش ملی دانست و تصریح کرد: وی عنوان کرد که این طرح یک افتخار برای اصفهان است و برکات آن در سطح ملی برای این کلانشهر نمایان خواهد شد.

صلواتی گفت: تاکید وزیر راه بر بازگشت هویت شهری و استراتژی گردشگر محور بود که در این راستا از حمایت وزارت راه از احیای بافت‌های تاریخی خبر داد، این حمایت‌ها از جنبه‌های سیاست گذاری، قانون گذاری، طراحی و تصویب طرح‌های راهبردی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: باید گفت حمایت‌های معنوی و مادی دولت می‌تواند به تبیین صحیح اثرات مثبت این طرح کمک کند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست