آیت‌الله مکارم‌شیرازی: تجزیه عراق خوابی تعبیرناشدنی است
چهارشنبه 19 مهر 1396, 14:11

 

یکی از مراجع تقلید گفت: ایران اجازه نمی‌دهد که در کنار مرزهایش با تجزیه عراق پایگاهی برای رژیم صهیونیستی درست شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: تنها گروهی که این همه‌پرسی را در دنیا به رسمیت شناخت رژیم صهیونیستی بود آمریکا نیز در باطن مایل است اما در ظاهر اظهار نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تنها رژیم صهیونیستی بیان کرد این همه‌پرسی را به رسمیت می‌شناسم و افراد در راهپیمایی‌ها پرچم اسرائیل را به دست گرفتند و نشان دادند که رژیم صهیونیستی می‌خواهد این مکان را پایگاهی برای خود کند؛ یا آنها پیروز می‌شوند و کردستان عراق پایگاهی برای این رژیم می‌شود و اگر شکست بخورد جمعیتی کشته می‌شود که مطلوب این رژیم است.

این مرجع تقلید با طرح این سؤال که آیا ایران اجازه می‌دهد که در کنار مرزهایش پایگاهی برای رژیم صهیونیستی درست شود؟ گفت: ایران به هیچ قیمتی اجازه چنین اقدامی را نمی‌دهد. ترکیه نیز حساسیت زیادی روی مسئله کردها دارد، زیرا بخش مهمی از افرادی که در ترکیه هستند کرد هستند و اجازه نمی‌دهد کشور کردی درست شود و بخشی از ترکیه تجزیه شود، بنابراین ترکیه با قدرت ایستاده و اجازه تجزیه کشورش را نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: همه‌پرسی کردید اما حساب و کتاب نکردید یا باید عقب‌نشینی کنید و یا باید بایستید و به ویرانه‌ای دیگر تبدیل شوید، وقتی درگیری شود سه دولت قوی وجود دارد، در این زمان رژیم صهیونیستی چه کاری می‌تواند برای شما کند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: رژیم صهیونیستی نتوانست در برابر غزه و حزب‌الله لبنان بایستد چه طور می‌خواهد برای شما کاری کند، بنابراین زمانی که بی‌مطالعه کاری انجام شود آثار و تبعاتی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه صلاح و مصلحت است که کردهای عراق با دولت مرکزی مشکلات را حل کنند، گفت: جدا شدن اقلیم کردستان رعاق و تبدیل به کشور مستقل خواب‌هایی است که هرگز تعبیر نمی‌شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.