خروج ترامپ از برجام غیرقابل بخشش است
سه شنبه 18 مهر 1396, 10:32

 

کارشناسان سیاسی و سیاستمداران سابق آمریکایی و اروپایی در نشستی در پاریس اعلام کردند، خروج رئیس‌جمهوری آمریکا از برجام به منع اشاعه در منطقه آسیب می‌زند و غیرقابل بخشش است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، «ویتاچسلاو موشه کانتور» رئیس انجمن مقابله با فجایع هسته‌ای لوگزامبورگ در دهمین نشست سالانه این انجمن در پاریس با انتقاد از اقدام احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در عدم تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برجام گفت:‌«خروج از توافق برجام غیرقابل بخشش خواهد بود. ما باید اطمینان حاصل کنیم که ایران کاملا به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند است».

بنا بر گزارش «میدل ایست آی»، «ویلیام پری» وزیر دفاع اسبق آمریکا که تقریبا به تمام دولت‌های آمریکا از زمان ریاست‌جمهوری آیزنهاور مشاوره داده است، اعلام کرد، رویکرد ترامپ درباره این توافق «نفرت‌انگیز» و مشمئزکننده است و احتمال وقوع جنگ جهانی سوم را بالا می‌برد.

وی تأکید کرد: «جنگ جهانی دوم جان 60 میلیون نفر را گرفت اما اگر جنگ جهانی سومی در کار باشد، یک جنگ هسته‌ای خواهد بود و باید منتظر پایان تمدن بشریت باشیم...لفاظی‌های تحریک آمیز ترامپ بسیار خطرناک است چرا که شرایط را برای ورود ما به جنگی جدید فراهم می‌آورد».

بنا بر این گزارش، نشست دو روزه انجمن مقابله با فجایع هسته‌ای با سخنرانی «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق بریتانیا امروز دوشنبه آغاز به کار کرد.

بلر در این نشست گفته بود که رئیس‌جمهوری آمریکا باید توافق هسته‌ای ایران (برجام) را حفظ کند. «توافق انجام شده است و ... حالا زمان آن است که این توافق فعلی حفظ شود.»

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.