تغییر سرمربی، تصمیمی نادرست در شرایط فعلی
سه شنبه 18 مهر 1396, 09:36

 

سرویس ورزشی رویش نیوز - حبیب تاجیک: سپاهان ضعیف ترین نتایج خود در طول ادوار لیگ برتر را تجربه می کند، اما پس از گذشته 8 هفته تغییری در این روند ضعیف مشاهده نشده است تا به این باور برسیم که برای یک سپاهان سر و حال و مدعی باید یک فصل دیگر منتظر بمانیم.

اما چه شد که سپاهان، تیمی که همیشه از مدعیان اصلی لیگ برتر بود به این نتایج ضعیف رسید، آن هم در حالی که کرانچار در انتهای فصل گذشته نتایج بسیار خوبی کسب کرده و سپاهانی ها را امیدوار به تکرار روزهای درخشان گذشته کرده است.

یکی از دلایل افت سپاهان خروج حاج صفی از این تیم، آن هم برای حضور در یک تیم اروپایی بود. اتفاقی که بدون شک به خاطر نگاه مثبت کی روش به بازیکنان شاغل در لیگ های خارجی در سال منتهی به جام جهانی صورت گرفت. عدم جایگزینی بازیکنی در حد حاج صفی هم مزید بر علت شد تا غیبت حاج صفی تیم را بیش از پیش اذیت کند. سپاهان علاوه بر حاج صفی، شجاع خلیل زاده و موسی کولیبالی را هم از دست داد تا ترکیب دفاعی تیم به کلی جا به جا شود و بازیکنان جاگزین هم عملکرد خوبس نداشته اند و سپاهان در 8 بازی گذشته 11 گل از حریفان خورده است.

بازی سپاهان همیشه متکی بر یک هافبک بازیساز و خلاق بوده است. سپاهان در فصل نقل و انتقالات برای حل مشکل این پست زمان بسیار زیادی معطل حل و فصل قضیه سرورجباروف شد و در آخر هم این بازیکن را از دست داد؛ این نکته باعث شد تا بازیکن دیگری در پست هافبک خلاق جذب تیم نشود و در نهایت هم سپاهان علی کریمی بازیکن سابق خود را به خدمت بگیرد که تا کنون نتوانسته برای سپاهان بازی کند و در همان دیدار اول مصدوم شد.

نکته بعدی که پیرامون سپاهان نباید از آن غفلت کرد این موضوع هست که سپاهان در دوره مدیریتی گذشته ضعیف ترین دوران مدیریتی اش را گذرانده است و این اتفاق باعث شده که کمی حل مشکلات و به سر و سامان رسیدن تیم زمان ببرد. یک سال از حضور مدیریت جدید گذشته و حداقل شاهد مکلات و تصمیمات اشتباه خیلی کمتری نسبت به زمان مشابه در گذشته بوده ایم.

حضور کرانچار یکی از آرزوهای سپاهانی ها بود که سرانجام در پایان فصل گذشته انجام شد و برای این فصل هم تمدید شد. حال به نظر می رسد که می توان زمان بیشتری به این مربی داد تا با توجه به مشکلاتی که درباره آن ها صحبت شد، بتواند اتفاق بهتری را رقم بزند و سپاهان را به روزهای خوبش برساند. فراموش نکنیم که مربیانی چون برانکو و منصوریان در ابتدای حضورشان در تیم های پرسپولیس و استقلال نتایجی به مراتب ضعیف تر داشته ولی در انتهای فصل اولشان از بالانشینان لیگ برتر بودند. مهمترین آفت برای باشگاه سپاهان در حال حاضر تغییر در کادر فنی است و این اتفاق ضرری به مراتب بیش از ادامه کار با این کادر فنی را به تیم تحمیل می کند. بنظر می رسد راهکار سپاهان در حال حاضر تقویت ترکیب تیم می باشد.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.