فاز نخست بازسازی قبور گلستان شهدا دوماه آینده تمام می شود
دوشنبه 17 مهر 1396, 14:21

 

مدیرکل بنیاد شهید استان اصفهان گفت: با توجه به آغاز دوباره بازسازی قبور گلستان شهدای اصفهان بهره برداری از فاز نخست این پروژه تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش رویش نیوز داریوش وکیلی در گفت وگو با مهر با اشاره به اینکه طرح بازسازی قبور گلستان شهدای اصفهان از چهار ماه گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: این طرح به دلیل فرونشست تعدادی از قبور و شکستگی سنگ‌های قبور مطهر و از بین رفتن نوشته برخی از آنها با رضایت خانواده شهدا در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مدتی پس از آغاز عملیات بازسازی با درخواست برخی مسئولان برای تغییر رویکرد نوسازی وقفه ای در اجرای پروژه ایجاد شد، تصریح کرد: این وقفه به مدت حدود سه ماه به طول انجامید و در نهایت از هفته گذشته و با توافق با شهرداری اصفهان روند بازسازی قبور ادامه پیدا کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تاکید کرد: لازم به ذکر است که در آغاز اجرای پروژه نوسازی قبور شهدای گلستان شهدای اصفهان عملیات اجرایی مورد قضاوت های نامناسب اجتماعی قرار گرفت و این امر زمان بهره برداری را به تاخیر انداخت.

وی با اشاره به اینکه سالم نگه داشتن سنگ قبور مطهر شهدا یکی از تأکیدات ما در اجرای این پروژه است، ابراز داشت: حساسیت ویژه‌ای در این امر داریم که تکمیل فاز نخست این پروژه حدود دو ماه به طول می‌انجامد.

وکیلی با بیان اینکه ادبیات و نوع حکاکی سنگ قبور مطهر شهدا هیچ تغییری پیدا نخواهد کرد، اظهار داشت: به اعتقاد ما نوع ادبیات به کار رفته شده بر روی قبور شهدا، ادبیات تاریخ دفاع مقدس و تاریخ انقلاب اسلامی است و باید ماندگار باشد.

وی اضافه کرد: قاب تصویر مزار شهدا با توجه به اینکه بعضاً دچار پوسیدگی و یا شکستگی شده نیز در این طرح مورد تعمیر، بازسازی و رنگ‌آمیزی قرار گرفته و مجدداً در همان مکان نصب خواهد شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.