مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان:
جریان دانشجویی باید مطالبه‌گر حقوق مردم باشد
شنبه 15 مهر 1396, 10:23

 

به گزارش رویش نیوز، محمدحسن سیوندیان امروز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به نقض قانون و مصوبات شورای عالی امنیت ملی در مورد فتنه‌گران در ایام استقبال از دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: دانشگاه که در اندیشه‌ بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی از آن به عنوان مبدا تحولات یاد می‌شود، در قاموس جریان خاص سیاسی در کشور چیزی جز محل قانون‌شکنی و مقابله با انقلاب اسلامی و چنگ انداختن به چهره قانون نیست.

وی افزود: امسال و به بهانه آغاز سال تحصیلی جدید جریانات سیاسی معلوم‌الحال در دانشگاه اصفهان به واسطه یکی از تشکل‌ها، غرفه استقبال از دانشجویان جدیدالورود را به فرصتی تبدیل کرده است تا با هنجارشکنی ساحت دانشگاه را به میدان جنجال و تنش سیاسی تبدیل کند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان بیان کرد: این تشکل با انجام اقداماتی بر خلاف مصوبات قانونی و قضایی از جمله استفاده از تصویر سران فتنه، در تلاش برای اعتبارزدایی از تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است که رئیس‌جمهور فعلی نیز در آن حضور داشته و البته ریشه‌های این اقدامات را باید در خارج از دانشگاه جستجو کرد.

وی با اشاره به اینکه جرم سران فتنه آشوب و آتش زدن چند سطل زباله نیست بلکه آن‌ها کشور را به لبه پرتگاه سیاسی، اقتصادی و امنیتی بردند، عنوان کرد: خسارات جریان فتنه بیش از همه متوجه مردم عزیز کشورمان شد، حال پس از گذشت چند سال برخی گمان می‌کنند این گناه عظیم تطهیر شدنی است، در حالی که هرگز سران این فتنه صهیونیستی را نبخشیده و جنایات آنان را فراموش نمی‌کنیم؛ خود آن‌ها نیز بابت این خسارات هنوز از مردم عذرخواهی نکرده‌اند.

سیوندیان ادامه داد: خسارات عظیم فتنه 88 خصوصا در بعد اقتصادی آن برکسی پوشیده نیست، اقدامات فتنه‌گران که باعث ضعف اقتدار درونی کشور شد فرصتی به بیگانگان داد تا با استفاده از این فرصت دست به تحریم‌های اقتصادی بر علیه کشورمان بزنند تا ماه‌ها وقت دولت یازدهم برای توقف تحریم‌ها و امضای برجام صرف کرد.

وی تصریح کرد: قبح شکنی از موضوع فتنه، در حالی که مقام معظم رهبری موضع خود را در این زمینه به طور صریح و شفاف بیان کرده‌اند، آن هم در فضای مقدس دانشگاه به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مسؤولان دانشگاه موظف هستند که جلوی این گستاخی‌ها را بگیرند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه این‌گونه حرکات و آشوب‌طلبی‌ها باعث ایجاد تنش در دانشگاه و بین دانشجویان می‌شود، مطرح کرد: تاریخ تحولات این جریان سیاسی به خوبی نشان داده است که حیات آن وابسته به تنش‌آفرینی است، جریان دانشجویی نیز باید مطالبه‌گر حقوق مردم باشد و برای آرامش زندگی و پیشرفت همه جانبه کشور تلاش کند نه به دنبال اهداف پیش پا افتاده احزاب سیاسی بیرون از دانشگاه و آشوب‌آفرینی باشد.

وی با تاکید بر این موضوع که بیش از همه مسؤولان دانشگاه در این گونه رخدادها مقصر هستند، خاطر نشان کرد: اگر مسؤولان در برابر این اقدامات به جای خط‌دهی به خاطیان با آن‌ها مقتدرانه برخورد کنند کسی ساحت مقدس و علمی دانشگاه را تبدیل به محل جولان احزاب و دسته‌های سیاسی نخواهد کرد.

سیوندیان در پایان گفت: از مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز درخواست داریم تا در فرایند رأی اعتماد به وزیر آتی علوم در دولت دوازدهم این رفتارهای فراقانونی و تنش‌زا و بی‌توجهی‌ها نسبت به برخورد با خاطیان آن را مدنظر قرار داده و وزارت علوم نیز در دوره جدید فعالیتی حتماً مصلحت‌های علمی و لزوم حفظ آرامش در دانشگاه‌ها را در تصمیمات خود لحاظ کند.

 

 

نظرات

- محمودی
چه عکس بدی .این مربوط به فتنه 88 استوبی ربط است
1396-07-16 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مینا
یک بار مطلب را مطالعه بفرمایید متوجه میشوید
1396-07-18 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.