قضات مجاز به انتشار نام مفسدان‌اقتصادی‌ شدند
چهارشنبه 12 مهر 1396, 10:56

 

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در این جلسه ایرادات مربوط به طرح برگزاری علنی دادگاه های مفاسد اقتصادی بررسی شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از خانه ملت، یحیی کمالی پور عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تشریح دستور کار امروز ( 3 شنبه 11 مهر) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، اظهار داشت: در نشست امروز طرح الحاق یک تبصره به ماده 353 قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص انتشار اسامی متهمان در دادگاه های مفاسد اقتصادی ارجاعی از صحن مجلس، مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: طرح مذکور در رابطه با چگونگی انتشار اسامی مفسدان اقتصادی اخیرا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت اما به علت مغایرت این طرح با اصل 85 قانون مجلس، برای اصلاح به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع شد، از این رو در نشست امروز این کمیسیون جهت تأمین نظر نمایندگان و عدم مغایرت با قانون، مقرر شد که قاضی بررسی کننده پرونده مفاسد اقتصادی، طبق شرایط و مصلحت، اسامی متهمان پرونده را منتشر کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: از سوی دیگر لایحه الحاق ایران به موافقتنامه نیس و لوکارنو ارجاعی از شورای نگهبان نیز مورد بررسی و ایرادات آن  رفع شد،.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تصریح کرد: همچنین کلیات طرح مبارزه با جرایم اقتصادی نیز به تصویب رسید.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.