به گزارش رویش نیوز حدود یک ماه قبل بود که یک فایل ویدئویی از شهر آستارا در فضای مجازی منتشر شد که در این فایل صداهای عجیبی از آسمان می آید و باعث واکنش هایی در این رابطه شد. اما پس از انتشار این فایل ویدئویی کلیپی طنز در فضای شبکه اجتماعی های اصفهانی منتشر شد که با نگاهی طنز به گونه ای این موضوع را به سخره گرفته بود. کلیپی که کاملا مشخص بود که یک ویدئوی طنز است و برای ایجاد یک لبخند ساخته شده بود.

اما از روز گذشته شاهد اتفاقی جالب در فضای رسانه ای اصفهان بودیم. در ابتدا یکی از رسانه های اصفهانی مطلبی در رابطه با این کلیپ منتشر کرده و بی دلیل کلیپ را باعث نگرانی برخی شهروندان دانسته بود. صبح امروز نیز مطلع شدیم که مسئولان پلیس فتا سازندگان این کلیپ را دستگیر کرده اند. مشخص است که صدای گذاشته شده بر روی کلیپمربوط به یکی کلیپ بسیار معروف است که بارها و بارها در فضای مجازی پخش شده و به احتمال زیاد در هر خانواده یا فامیل یک نفر آن را دیده است و با دیدن کلیپ جدید صرفاً خنده بر لبانش می نشیند و رعب و وحشتی ایجاد نمی شود.

1- ابتدا باید گفت که واقعا این کلیپ چه آسیبی برای امنیت ملی، فضای سایبری و ... داشته است که پلیس فتا سازندگان آن کلیپ را دستگیر کرده است و احتمالا سو سابقه ای برای آن ها ثبت می کند.

2- دومین نکته ای که باید به پلیس محترم و صد البته هوشیار فتا در رابطه با این موضوع خاطر نشان کرد این است که چرا بخاطر داغ شدن بی مورد یک کلیپ در رسانه ها و برخورد اشتباه آن ها با آن، فتا نیز همان برخورد رسانه ها را داشته و موضوع را بی دلیل بیش از اندازه جدی بگیرد؟ این کلیپ حداقل نزدیک به یک هفته از انتشارش می گذرد اما درست زمانی که یک رسانه اصفهانی به آن پرداخته و بی دلیل آن را باعث نگرانی شهروندان دانسته است شما برای رسیدگی به این موضوع و دستگیری سازندگان این کلیپ وارد عمل می شوید. همانطور که قطعاً مطلعید و رصد می کنید، باید گفت که فضای مجازی پر است از کلیپ های طنز اینچنینی که توسط کاربران فضای مجازی ساخته شده و گاهاً مفاهیم رکیک تری در آن ها وجود دارد.

3- نکته بعدی این است که فضای مجازی مطمئنا موضوعات مهمتری برای پرداختن دارد که به طور حتم پلیس فتا نیز به آن ها آگاه است. از صفحات ضد فرهنگی و مدلینگ در اینستاگرام گرفته تا برخی از کلاهبرداری ها که به خاطر عریض و طویل بودن سیستم قضایی، بعضاً کاربران از خیر پیگیری آن می گذرند. همانطور که رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرده است، نباید وقت این مجموعه بر روی چنین موضوعاتی تلف شود و نیاز نیست در چنین موضوع پیش پا افتاده ای که شوخی بودن آن مشخص است و اگر مانور بی مورد رسانه ای بر روی آن صورت نمی گرفت اصلا داغ هم نمی شد، ورود داشته باشند و وقت و انرزی خود را صرف آن کند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست