انفعال سی ساله و یاوه گویی های ترامپ و اسلافش
سه شنبه 04 مهر 1396, 15:30

 

 

رویش نیوز- بابک حیدری: تحریم ،تشدید تحریم ها ،اعمال مجدد تحریم ها و ...........

واژه های جدیدی نیستند که امروز از زبان ترامپ شنیده باشیم.  زمانی که کارتر دستور عدم خرید نفت از کشورمان را صادر کرد پروژه فشار اقتصادی علیه ایران عزیز را آغاز شد و ریگان، بوش پدر ، کلینتون ، بوش پسر و اوباما نیز بارها و بارها گفتند و قوانینش را امضا کردند تا مردم عزیزمان را در تنگنای اقتصادی از دارو گرفته تا قطعات هواپیما و ........ قرار دهند.

جالب است در سی و هشت سال گذشته دشمن غدار یکی از مهمترین راهبرد های خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تغییر نداده است و متاسفانه اهرمی موثر نیز بوده است.

واما عملکرد مسئولین ما در قبال این راهبرد چه بوده است؟

امام بزرگوارمان به خوبی از حربه دشمن آگاه بودند لذا کاهش و قطع وابستگی را واجب شرعی می دانستند:

"به مسئولان و دست اندركاران در هر رده نيز مي گويم كه شرعاً بر همه شما واجب است كه همت كنيد تا آخرين رگ و ريشه هاي وابستگي اين كشور به بيگانگان را در هر زمينه اي قطع نماييد كه ان شاءالله خواهيد كرد"

حضرت امام در شرایطی از همراهی مردم کشورمان در مسیر پر فراز و نشیب جهاد مطمئن بودند:

" مردم وفادار و انقلابي كشورمان براي بدست آوردن استقلال واقعي و رسيدن به خودكفايي، خيلي بيش از اينها آماده صبر و فداكاري هستند و من مطمئنم كه ملت عزيز ايران يك لحظه استقلال و عزت خود را با هزار سال زندگي در ناز و نعمت؛ ولي وابسته به اجانب و بيگانگان معاوضه نمي كند"

که از اقدامات تاثیر گذار و موفق مسئولین در این مسیر نگران بودند به همین دلیل مکرر  به مسئولین نهیب می زدند :

"وابستگي اقتصادي مسئله است كه وابستگي هاي بسياري را به دنبال مي آورد. اگر مملكت شما در اقتصاد نجات پيدا نكند و وابستگي اقتصادي داشته باشد همه جور وابستگي به دنبالش مي آيد و وابستگي سياسي هم پيدا مي كنيم. وابستگي نظامي هم پيدا مي كنيم. براي اينكه وقتي ما چيزي نداشتيم دستمان به طرف امريكا دراز مي شود و امريكا همه چيز را به ما تحميل مي كند، ما وقتي مي توانيم زير بار او نرويم كه قدرتمند باشيم"

بر اساس  همین راهبرد مقام معظم رهبری در سال 1375 ودر حرم مطهر رضوی می فرمایند:
"
البته من یک نگرانی مختصری دارم - که مربوط به امروز هم نیست؛ سالهاست که این نگرانی را دارم - و آن این است که باید اقتصاد ملت ایران از نفت جدا شود. این مسأله را اخیراً به دولت خدمتگزار ابلاغ کرده‌ایم که برایش برنامه‌ریزی کند و در حال برنامه‌ریزی است و کارهایی هم انجام داده است. ما باید کاری کنیم که ملت و دولت ایران، وابسته به نفت خود نباشند. "

وپس صدها بار تاکید 17 سال بعد  در سال 1392  با اشاره به سخنان چندین سال قبل خود مبنی بر لزوم رسیدن به شرایطی که امکان بستنِ درِ چاههای نفت و اداره کشور بدون نفت وجود داشته باشد ،دردمندانه یادآوری می کنند:

  "اگر تحریم ها اثر گذاشته است ، علت آن اشکال اساسی در وابسته بودن اقتصاد کشور به نفت است و بر همین اساس باید اقتصاد بدون نفت از  برنامه های اصلی و اولویت های دولت آینده باشد .
درآن زمان برخی آقایانی که به تعبیر خودشان تکنوکرات هستند ، در مقابل این سخن لبخند معنا داری زدند و گفتند مگر چنین چیزی امکان دارد ؟"

ای کاش مسئولین و مدیران  قوای سه گانه در سی سال گذشته خود را در پیشگاه  وجدان بیدار ایرانیان ثابت قدم و در قبال  عربده کشی های دیروز وامروز ترامپ و اسلافش پاسخگو می دانستند و اعلام می کردند که دل بستن دشمن به تحریم نتیجه کدام کوتاهی ،کم کاری ،غفلت و خواب آلودگی بوده است؟

مسئولینی که کرسی ریاست آنان بر دوش مردم وفادار و انقلابي كشورمان بنا نهاده شده است و فقط به خون شهدا و صبر خانواده های ایثارگران و استقامت آحاد ملت مدیون هستند ، پاسخ قابل قبولی در محضر آحاد ملت از تلاشگران عرصه استقلال مملکت از عمق معادن تا سوله های کارخانه ها ،از مدافعین این مرز و بوم از  ارتفاعات صعب العبور کردستان تا پهنه نیلگون خزر و دریای عمان وخلیج همیشه فارس و از خادمین بی ادعای مردم از رفتگران خدوم شهری تا سرایداران زحمتکش مدارس و............. دارند؟

آقای مسئول اگر یک  هزارم  شهید حججی و حججی ها که در برابر خنجر دشمن خم به ابرو نیاورد و مردانه ایستاد ،عرصه مدیریت را  جهاد و نتیجه تصمیم ها و نظارت هایت را سربلندی ایران و ایرانی  می پنداشتی ،امروز  نه دیوانه ای مانند ترامپ تاریخ پرافتخار مملکت مان را زیر سوال نمی برد و نه از دفاعیه موگرینی ذوق زده می شدید!

مسئولین محترم بدانید مردم فراموش نخواهند کرد که بسیاری از  تهدیدهای نظامی ، علمی و فنی و .... به همت مردم  بی ادعا و با کمترین هزینه ها و البته حرکت جهادی  نه تنها خنثی بلکه به  فرصت هایی بی نظیر تبدیل شد که سربلندی و افتخار ایران و ایرانی را بدنبال داشته است ولیکن در خوش بینانه ترین حالت غفلت شما ، فرصت اعمال محدودیت ها و تحریم ها را برای دشمنان این مرزو بوم مهیا نمود.

مسئولین محترم ،شرایط اقتصادی امروز کشورمان و تبعات ان در همه حوزه های زندگی اجتماعی  و بکارگیری  مکرر راهبردی سی ساله از سوی دشمنان ، محصول کوتاهی در اجرای منویات حضرت امام و راهبردهای مقام معظم رهبری و عدم انجام دقیق و موثر وظایف شرعی ، قانونی ومدیریتی  توسط شما است .

در آینده بیشتر خواهیم نوشت.

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.