رویش نیوز - سرویس سیاسی: داستان شهردار اصفهان موضوعی شده است که از همان ابتدا شورای پنجم را وارد حاشیه کرده است. حاشیه هایی که بعضاً خودساخته است و بعضاً نیز از دست اعضای شورا خارج.

گرچه قبل از انتخاب شهردار برخی هشدار احتمال بروز مشکل چنین مشکلی را گوشزد می کردند اما پس از انتخاب شهردار و درحالی که به نظر می رسید شهر می تواند وارد آرامش شود، تاخیر در امضا و ابلاغ حکم شهردار توسط وزارت کشور همچنان سایه سنگین حاشیه را بر سر شورای شهر، شهر و شهرداری نگاه داشته است. موضوعی که حساسیتش زمانی دوچندان شد که پیش‌بینی‌ها و امروز و فردا کردن های اعضای شورا از رئیس و نائب رئیس گرفته تا سخنگو یکی پس از دیگری اشتباه از آب در آمد ( اینجا)و درحالی که سخنگوی شورا نزدیک به دو هفته پیش خبر از صدور حکم شهردار داد و رئیس و نائب رئیس شورا اوایل هفته جاری را تاریخ ابلاغ حکم وی اعلام کردند، هنوز از طرف وزارت کشور حکم شهردار ابلاغ نشده است. از زمانی  که حکم جمالی نژاد برای شهرداری یزد ابلاغ شده و عملاً دیگر نمیتواند در اصفهان بماند، کار برای شورای و اعضای آن سخت تر هم شده است و اکنون شهرداری بدون سرپرست و بدون شهردار فعالیت می کند.

در این میان علاوه بر عدم توضیح شفاف وزارت کشور که بی اعتنایی آن ها به مردم اصفهان را می رساند و انتظار می رود نمایندگان اصفهان در مجلس و استانداری در این خصوص فعال تر عمل کنند، مسئله آزاردهنده، عملکرد اعضای شورا در این خصوص است. اعضای محترم شورا یا از علت این تاخیر باخبرند، اما ترجیح می دهند با مردم در میان نگذارند و در عوض تاریخ های بیجا بدهند که خب باید به آن ها گوشزد کرد چنین عملکردی حتماً اعتماد مردم به شما را سلب خواهد کرد؛ یا از علت این تاخیر آگاهی ندارند که باید گفت آیا واقعاً شورای شهر اصفهان نمی تواند علت مسئله را از مسئولان ذیربط جویا شود و در این زمینه تفاوتی میان من شهروند و اعضاء شورا که قرار است 4 سال برای شهر تصمیم سازی و از حقوق شهروندان دفاع کنند، وجود ندارد؟ یعنی شان شورای شهر اصفهان و مردم  آن تا این اندازه در نزد وزارت کشور رعایت نمی شود که حتی حاضر نیست به آن ها بابت این تاخیر توضیح دهد؟ یادمان نرفته است که در ماجرای صدور حکم شهردار تهران وزیر کشور و معاونان وی مدام و حتی گاهی ساعتی مصاحبه می کردند و شرایط را توضیح می دادند.

این عدم پاسخگویی از طرف وزارت کشور و شورای شهر تنها و تنها باعث ایجاد شایعه و پخش آن دز شبکه های اجتماعی در خصوص علت تاخیر در صدور و ابلاغ حکم شهردار شده است. شایعاتی که از استعلام منفی شهردار توسط نهادهای ذیربط گرفته تا ناراحتی وزیر کشور از ادبیات آمرانه و تذکر بیجای یکی از اعضای شورای شهر در خصوص وزارت کشور را شامل می شود. شایعاتی که نه منبعی برای تایید آن ها وجود دارد و نه منبعی برای ردشان. اما هرچه که هست ذهن مخاطب را درگیر و در غیاب مواضع رسمی به سوالات وی پاسخ می دهند.

علی ای حال، آنچه که مشخص است این است که اگر اوضاع به همین نحو پیش برود،در این میان شهر اصفهان بازنده خواهند بود. بهتر است که شورای شهر فارغ از هر اتفاقی که در تهران رقم میخورد، با انتخاب سرپرست حتی برای یک روز قانون را به طور کامل به اجرا درآورند. 

نظرات (2)

  1. رضا قلی خان 1396/06/30 07:44

    من فکر می کنم شیطنت های حزب مخلف که شما از سرمدداران آن هستید باعث این تاخیر شده است

    • میثم 1396/06/30 11:02

      فکر کنم داری اشتباه میزنی آ اینکه در دولتی که با شورای شهر پنجم هم سو است صدور حکم شهردار این قدر به طول می انجامد همگان را به تفکر وا می دارد بهتر است به جای متهم کردن دیگران یک بار کارها و اتفاقات یک ماه اخیر را به خوبی بررسی کنید تا متوجه بشوید مشکل کجاست؟

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست