امروز و فرداهای بی مورد در قضیه ابلاغ حکم شهردار
یکشنبه 26 شهریور 1396, 10:10

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: انتخاب شهردار اصفهان پس از حاشیه های و زمان زیادی انجام و قدرت الله نوروزی به عنوان شهردار اصفهان از سوی شورای شهر انتخاب شد. پس از انتخاب شهردار اصفهان از سوی شورای شهر طبق روال مرسوم حکم شهرداری باید از سوی وزارت کشور صادر و ارسال شود. اما صدور حکم شهرداری اصفهان با حاشیه هایی در چند روز اخیر مواجه شده است.

اولین حاشیه ای که ایجاد شد مربوط به اظهارات سخنگوی شورای شهر و همچنین برخی دیگر از شورای شهر بود که برای صدور حکم شهردار از سوی وزارت کشور زمان مشخص می کردند. برای مثال مهدی مقدری سخنگوی شورای شهر در جلسه قبلی شورای شهر در 19 شهریور ماه عنوان داشته است که حکم شهردار فردا یعنی 20 شهریور صادر می شود. الیته این صحبت ها در روز بعد با اصلاحاتی از سوی نایب رئیس شرای شهر همراه شد.

از چند روز پس از ارسال نامه استاندار به وزارت کشور برای اخذ حکم شهردار، اعضای شورای شهر با صحبت هایی به نوعی باعث ایجاد برخی شائبه ها شدند. عنوان مباحثی چون درخواست تسریع در صدور حکم شهردار، درخواست احترام وزارت کشور به رای مردم و انتخاب شهردار اصفهان، اعتراض به طولانی شدن صدور حکم شهردار به خاطر توقف روند توسعه استانی و صحبت های دیگری از این دست باعث ایجاد شائبه هایی می شود که نکند واقعاً مشکلی در روند استعلامات و اخذ حکم شهرداری پیش آمده و این صحبت‌های اعضای شورای شهر به نوعی اهرم فشاری بر وزارت کشور است تا آن مشکلات را نادیده بگیرد.

طبق اخبار حکم مهدی جمالی نژاد شهردار سابق اصفهان و شهردار فعلی یزد به تازگی صادر شده است پس می توان گفت که در صدور حکم شهردار اصفهان با توجه به این که وی مسئولیت اجرایی در طول چندین سال گذشته نداشته است خیلی هم تاخیر پیش نیامده است و حتی چه بسا که پس از انتشار این متن خبر صدور حکم شهردار رسانه ای شود پس واقعا ایجاد حاشیه های بی مورد در مورد حکم شهردار اصفهان از سوی اعضای شورای شهر جای بسی سوال دارد.

البته بد نبود در این مدت وزارت کشور هم مصاحبه ای د باره روند صدور حکم این شهرداران می کرد و کمی از ایجاد چنین حاشیه‌هایی جلوگیری می کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.