کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی به چاپ رسید +نحوه خرید
سه شنبه 21 شهریور 1396, 16:17

 

کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی به اختصار و با زبان ساده در قالب پنج فصل، شیوه های تربیتی فرزندان در عصر رسانه از منظر اسلام را تبیین نموده است و خواندن آن به طلاب، مربیان آموزش خانواده و درنهایت والدین توصیه می شود.

به گزارش رویش نیوز به نقل از ندای اصفهان، کتاب «رسانه یا والدین دیگر» به قلم ابراهیم مهرانی (مدرس سواد رسانه ای) در تابستان ۹۶ در ۱۴۸ صفحه با قطع رقعی تالیف و به بازار نشر عرضه شده است.

این کتاب به اختصار و با زبان ساده در قالب پنج فصل، شیوه های تربیتی فرزندان در عصر رسانه از منظر اسلام را تبیین نموده است و خواندن آن به طلاب، مربیان آموزش خانواده و درنهایت والدین توصیه می شود.

فصل اول با عنوان «خانواده مهد تربیت» به تعریف مفهوم خانواده پرداخته و انواع الگوهای فرزندپروری در آن تشریح شده است. در ادامه فصل اول معنای تربیت و اینکه هدف از تربیت فرزند چیست بیان شده و در خاتمه فصل بهترین شیوه تربیتی از منظر تربیتی پیامبر اسلام (ص) تشریح گردیده است.

فصل دوم کتاب با عنوان «واقع بین باشیم» شرایط فعلی جامعه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی را بیان کرده و شامل تیترهای متنوعی می باشد؛ عناوینی همچون: «در چه دوره ای زندگی می کنیم»، «از نعمت تا نقمت»، «زمانه عوض شده، تربیت عوض نشده»، «والدینی که مغلوب شده اند»، «فرزندانی که رشد می کنند، والدینی که جا می مانند»، «اول مقایسه، بعد اندیشه و سپس برنامه ریزی» و در خاتمه «کمی آینده نگر باشید».

فصل سوم به نام «رسانه یا والدین دیگر» به دوازده اشتباه والدین در تربیت فرزند در عصر رسانه اشاره نموده و در فصل چهارم که بیشترین بخش کتاب به آن اختصاص داده شده تحت عنوان «راه علاج چیست؟» راهکارهای جامعی برای مدیریت رسانه ها در خانواده بیان شده است.

در فصل پنجم با نام «کلام آخر» نکات نهایی را به والدین و متولیان امور فرهنگی گوشزد نموده است.

لازم به ذکر است این کتاب توسط دکتر سعید مدرسی (دکترای علوم تربیتی گرایش فلسفه تعلیم و تربیت و مدرس حوزه سواد رسانه ای) بازبینی و به همت انتشارات موسسه هدایت میزان(فهم) به چاپ رسیده است.

قیمت کتاب مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان بوده و متقاضیان می توانند جهت تهیه آن با تخفیف ویژه به آدرس الکترونیکی valedinedigar@iran.ir پیام ارسال نموده یا با شماره ۰۹۱۳۸۱۱۲۹۳۳ تماس حاصل فرمایند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.