رویش نیوز - سرویس سیاسی: مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز در کانال شخصی خود نامه ای را منتشر کرده است که با امضای وی خطاب به بقایی، مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری نوشته شده است.

قبل از ذکر نکاتی درباره محتوای نامه، لازم است مشخص شود این نامه موضع رسمی شورا است یا صرفاً سوال یک عضو؟
با توجه به سمت مهدی مقدری که سخنگوی شورا است و سربرگی که نامه در آن منتشر شده که سربرگ شورای شهر است و نه دفتر نماینده شورا، قاعدتا باید نامه را موضع رسمی شورا به حساب آورد. اما چون در جلسه روز گذشته شورا سخنی از این سوال به میان نیامد و همچنین نامه به تاریخ امروز است، جا دارد که جناب مقدری در ابتدا شفاف سازی کنند که این نامه از چه موضعی نوشته شده است و اگر از موضع شخصی است چرا با سربرگ شورا ارسال شده است؟

لازم به ذکر است که در ماده 73 قانون شوراها به صراحت بیان شده است که هرگونه تذکر به شهردار یا عملیات اجرایی شهرداری صرفاً توسط رئیس شورا باید صورت پذیرد: "چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رئیس شورا موارد را به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد. در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر، موضوع به صورت سؤال مطرح می‌شود که در این صورت رئیس شورا سئوال را کتباً به شهردار اطلاع خواهد داد و حداکثر ظرف ده روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه عادی یا فوق‌العاده شورا و پاسخ به سئوال می‌باشد."

با این حساب نامه ای که جناب مقدری در کانال شخصی خود با عنوان "تذکر" قرارداده اند، رسماً خلاف قانون بوده و می تواند تخلف به حساب آید.

تصویر نامه مهدی مقدری به مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری به عنوان "تذکر" در کانال شخصی وی

 اما جدای از تخلف بودن این نامه، درباره محتوای آن دو نکته وجود دارد. مقدری در این نامه به برگزاری جشنواره ادبی " رقض سقوط با موضوع هجو آل سعود " در دو وجه اعتراض کرده است. زمان برگزاری که همزمان با حج است و محتوای برنامه که چرا مغایر با تاکید مسئولان نظام بر دیپلماسی است.
در این باره باید گفت که دغدغه اول ایشان بجا و قابل تامل است. با توجه به سابقه خراب و وحشی گری های آل سعود باید از بهانه دادن دست این قوم در زمانی که حجاج ما در سرزمین وحی هستند خودداری کرد و می بایست در انتخاب زمان جشنواره دقت بیشتری صورت می گرفت.
اما در باب بند دوم نامه ایشان باید به آقای مقدری تذکر داد که همانطور که سخنان نماینده مقام معظم رهبری و یا رئیس محترم سازمان حج را مطالعه میکنند، بهتر است فرمایشات رهبر انقلاب را نیز نگاهی بیندازند تا ببینند که هجو آل سعود در ادبیات خواسته مستقیم ایشان است. بهتر است زمانی که مسئولان نظام خواستار این هجو شده اند، آقای مقدری در نسبت دادن درخواستشان به نماینده رهبر یا مسئولان نظام دقت بیشتری بکنند.

به هرحال اکثر اعضای این شورا در ایتدای راه هستند و شاید تسلط کافی بر قوانین و آیین نامه ها وجود نداشته باشد که منجر به بروز چنین تخلفاتی می شود. انتظار این است که در ادامه مسیر دقت بیشتری از طرف اعضا صورت گیرد.

نظرات (3)

 1. سلام 1396/06/16 14:38

  تخلف بوده ولی کار این افراطی هم خیلی غلطه دیگه دارن میرن بسلامتی رفتند تا 16 سال دیگه شایدم بیشتر

 2. یکی 1396/06/18 22:09

  مشخص است که دوستان تازه کار هستند و جوان و البته بیشتر دنبال جنجال و دیده شدن و الا نامه اداری را در شبکه های مجازی پخش نمی کردند

 3. علی 1396/06/21 12:39

  این داداشمون آقای مقدری هم دیگه خیلی لوس کرده کار رو ، شانیت عضو شورا و سخنگو بیش از اینهاس ، یکی بایست آروم بزنه رو شونه اش بگه اخوی ؛ خیلی جو گیر نشو! بعضاً از تک روی ها و بیش مطرح کردنها و به نام خود تمام کردنهای سخنگوی محترم گلایه مند بودند.

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست