دکتر نوروزی شهردار شد، فوقع ما وقع
چهارشنبه 01 شهریور 1396, 14:27

رویش نیوز- سرویس سیاسی: دکتر نوروزی شهردار اصفهان شد، انتخاب شهردار یکی از وظایف و البته حق شورای شهر است و در این مسئله تردیدی نیست. درباره شخص انتخاب شده نیزضمن تبریک و آرزوی موفقیت فعلاً باید به این بسنده کرد که امیدواریم ایشان از گذشته ( چه شورای اول اصلاح طلب و چه شوراهای بعدی اصولگرا) درس گرفته، سیاسی کاری را بر کار شهر اولویت ندهند که دود چنین اقداماتی قبل از هر چیز در چشم شهر خواهد رفت.
اما چیزی که در این بین آزاردهنده است، نحوه انتخاب شهردار است. روندی که گویی هدف آن صرفاً بازی دادن و سرکار گذاشن مخاطب و مردم شهر بوده است ولاغیر.
تقریباً از دو هفته بعد از انتخابات شورای شهر، همه اهالی سیاست در اصفهان می دانستند که شهردار اصفهان چه کسی خواهد بود. از هرکس می پرسیدی، تنها یک جواب می شنیدی و آن هم نام دکتر نوروزی بود. ار بدنه اصلاح طلب شهرداری گرفته تا فعالین سیاسی آن تا گروه های اصولگرایی. گویا همه و همه می دانستند الا 13 نفر شورای شهر که حاضر شدند تن به این بازی بدهند.
وقتی که اعتراض ها به انتخاباز پیش تعیین شده شروع شد، بازی 52 نفر توسط صاحب منصبان کلید خورد تا بتوانند اعتراض های بعدی را کنترل کنند و به قول خودشان شهردار ار قبل انتخاب شده را از دل روندی دموکراتیک بر کرسی شهرداری اصفهان بنشانند، که نشاندند.
درخواست های متعدد فعالین سیاسی شهر نه از جنس اصواگرا که از جنس اصلاح طلب برای علنی برگزار شدن جلسات انتخاب شهردار، از سوی اعضا شورا در ابتدا با استقبال تویئتری و تلگرامی روبرو شد اما در ادامه به آن وقعی نهاده نشد و دلیل آن نیز موافق نبودن بخشی از شورا عنوان شد. ای کاش آن نفراتی که خواستار غیر علنی بودن جلسات بودند خود را معرفی می کردند تا بدانیم چه کسانی در شورایی که شعارش شفافیت است از ابتدا و در اصلی ترین مسئله شورای شهر، همه مسائل را مبهم و بدون پاسخگویی پیش بردند.
شورا از 52 نفر به 15 و سپس 8 نفر رسید و جالب اینکه در تمام نظر سنجی هایی صورت گرفته در کانال ها و شبکه های مختلف اجتماعی با گرایش های مختلف سیاسی، نام نفرات دیگری در جایگاه های اول تا پنجم به چشم میخورد. 8 نفر یکی پس از دیگری یا انصراف داده شدند یا انصراف دادند تا انتخاب برای اعضای شورای شهر راحت تر و با هزینه های کمتر انجام شود.
امیدواریم این شورا و شهرداری به سرنوشت پیشینیان دچار نشوند و مانند گذشتگان چوب انتخاب های سیاسی و از پیش تعیین شده را نخورند. در گذشته نیز شورای شهر در ابتدای کار خود برای انتخاب شهردار از لیست های چند ده نفره به چند نفره می رسید و در نهایت شهردار کسی می شد که همه از ابتدا می دانستند.
علی ایحال یعد از این نمایش دموکراتیک سه ماهه، دکتر نوروزی بر صندلی ساختمان سفید دروازه دولت تکیه خواهد زد و سرنوشت اصفهان در دستان وی و اعضای شورا خواهد بود. از همین جا برای آن ها آرزوی موفقیت داشته و امیدواریم که  در عرصه خدمت رسانی به اصفهان و مردمش موفق باشند.

 

نظرات

- آسیه سادات
فوقع ما وقع از موقعی وقع که استیضاح دکتر سقائیان وقع!
1396-06-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.