به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت شهید حججی با اشاره به مبارزه میان جبهه حق علیه باطل، اظهار داشت: ما در حال نبرد هستیم و طبیعتاً صدماتی نیز متحمل می‌شویم اما اگر روند کلی مبارزه را نگاه کنید مشاهده می‌کنید از ضعف به سمت ظفر و پیروزی در حرکت هستیم و پیروزی‌های ما بیشتر شده است.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس یادآور شد: در دوران دفاع مقدس اصلاً فکرش را هم نمی‌کردیم همچنین روزی، قدرت برتر نظامی در منطقه باشیم، یا برای مثال یکی از فرماندهان ارشد سپاه می‌گفت در خوش‌بینانه‌ترین حالت فکر می‌کردیم یمن 20 سال دیگر تکان بخورد و انقلابی ایجاد کند، حتی 10 سال پیش و یا زمانی که حزب‌الله لبنان در حال شکل‌گیری بود؛ چنین آینده مقتدرانه‌ای برای این گروه متصور نبود.

پناهیان با بیان اتحاد شکل‌گرفته بین همه ملیت‌های مختلف شیعی، عنوان کرد: امروز افغانی، پاکستانی، یمنی، عراقی، سوری و ایرانی این‌گونه برای هم در خارج از مرزهایشان جان می‌دهند، چه کسی فکرش را می‌کرد امروز ما بزرگ‌ترین ارتش مردمی را تشکیل دهیم، امروز چه وضعیتی را در آینده پیش‌بینی نمی‌کنیم و به آن خواهیم رسید.

وی برنامه‌ریزی و آینده‌پژوهی را از ضروریات کار دانست و مطرح کرد: باید به‌ صورت واقع‌بینانه از تاریخ تجربه کسب کنیم، با این قدرت 10 سال آینده کجا خواهیم بود، روزنامه‌های برخی جریان‌های سیاسی حدود 10 سال پیش نوشته بودند که مردم دیگر از فرهنگ ایثار و شهادت متنفر شده‌اند و دوره این حرف‌ها گذشته است، آیا هنوز هم جرات دارد آن حرف‌های خود را تکرار کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فراگیر شدن فرهنگ ایثار و شهادت در منطقه، خاطرنشان کرد: زمان دفاع مقدس سر پاسداران و بسیجیان را در غرب کشور می‌بریدند اما 10 نفر هم تکان نمی‌خوردند، حالا ببینید خون شهید حججی با مردم چه کرده است، پس نسبت به اول انقلاب وضع بهتر شده است و با همین روند در آینده نزدیک حتی اگر به یک نیروی انقلابی توهین هم شود، زلزله‌ای به پا می‌شود.

وی آینده‌پژوهی را بر مبنای نگاه به گذشته دانست و مطرح کرد: 40 سال است روند انقلاب رو به‌ جلو بوده است، نیروهای انقلابی بلد نیستند جشن بگیرند، این نیاز به تمرین دارد، روضه‌های الآن نسبت به دفاع مقدس فرق کرده است و خیلی از گلوها از بغض، بازتر شده است و برای حضرت زهرا(س) بیشتر گریه می‌کنند.

پناهیان افزود: نسبت به قبل انقلاب و حتی دوران دفاع مقدس، روضه‌های حضرت زهرا(س) پررونق‌تر شده است، پیروزی‌های ما بیشتر شده است، توجه به این پیروزی‌ها در تقویت روحیه انقلابی و بصیرت انقلابی مؤثر است، ظاهراً در اوج غربت به سر می‌بریم اما روند ما رو به‌ جلو بوده است، 7 سال پیش برخی سران نظام از پشت تریبون‌های رسمی حرکت مدافعان حرم را تقبیح می‌کردند و شهدای مدافع حرم را مخفیانه دفن می‌کردند، تکفیری‌های کشته‌شده را مردم و شهروند عادی توصیف می‌کردند.

وی با بیان اینکه آن چیزهایی که پیش‌بینی نمی‌کردیم رخ‌ داده است، بیان کرد: خدا در سوره انفال می‌فرماید ای پیامبر، مردم را برای رفتن به‌ سوی جهاد تحریک کن و به آن‌ها بگو اگر 200 نفر باشند می‌توانند بر 2000 نفر پیروز شوند، در ایران دشمن همه کاری کرد که فرهنگ ایثار و شهادت از بین برود ولی امروز روند چیز دیگری است، بر اساس همین آیه ما پیروزی کسب کرده‌ایم.

حجت الاسلام پناهیان عنوان کرد: امروز در منطقه زیاد شده‌ایم و کسی نمی‌تواند بر ما پیروز شود، ای‌کاش سیاستمداران ما این آیه قرآن را بخوانند و بفهمند؛ چون دشمن ما احمق است ما با جمعیت کمتر هم می‌توانیم علیه آن‌ها پیروز شویم، وزیر امور خارجه آمریکا در کتاب خاطرات خود می‌نویسد با سران 70 کشور دنیا مخفیانه مذاکره کردم تا داعش را به وجود آوریم، شما ببینید امروز به چه حالی افتاده‌اند، مگر با برجام می‌شود انقلاب را متوقف کرد؟

وی در پایان با بیان بی‌عقلی دشمن، خاطرنشان کرد: دشمن شما اگر عقل داشت هرگز علیه شما در حرم حضرت زینب جنگی به راه نمی‌انداخت، اگر دشمن شما عقل داشت عکس لحظه اسارت و شهادت شهید حججی را پخش نمی‌کردند که شما این‌ طور متحد شوید.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست