رویش نیوز- سرویس سیاسی: سر انجام و پس از گذشت جلسات و بررسی ها، منتخبین شورای شهر اصفهان 4 گزینه اصلی شهرداری اصفهان از بین 8 گزینه را اعلام کردند. در حالی که پیش بینی می شد گزینه های قوی تری از لیست 8 نفره ابتدایی به این مرحله راه یابند اما سرانجام سید مهدی ابطحی، مهدی فاتحی، سید رضا عقدایی و قدرت الله نوروزی در 4 گزینه اصلی شورای شهر اصلاح طلب برای انتخابات قرار گرفتند. گزینه هایی که هیچ کدام بی حاشیه نیستند.

 

رزومه این افراد به سادگی قابل دسترتسی است، در این مطلب سعی شده است به نکاتی اشاره شود که شاید نتوانید در رزومه منتشر شده پیدا کنید.

مهدی فاتحی شهردار فعلی بهارستان بود و در حال حاضر پرونده قضایی وی در دادگاه در حال رسیدگی است. فاتحی در همین پرونده در سال گذشته قرار انفصال از خدمت به مدت یکسال برای وی صادر شد که در ابتدا فرمانداری از عمل به حکم دادگاه سرباز زد و در ادامه نیز با تغییر بازپرس پرونده، قرار وی تغییر کرد. ولی در حال حاضر هم این پرونده در حال رسیدگی است و در صورتی که فاتحی شهردار اصفهان شده و در این پرونده محکوم شناخته شودد آنگاه است که دست اصفان در پوست گردو خواهد ماند. شاید هم تیم شورا شهر قصد دارد با این کار نوعی مصونیت برای فاتحی ایجاد کند. انتخابات این شورای شهر بهارستان نیز شائبه های بسیاری داشت که یکی از آن ها دخالت برای سنگین کردن کفه شورا به سمت شهردار فعلی بهارستان بود که انتخابات بهارستان را به بازشماری و تغییر نتایج کشاند و با ترکیب فعلی شورای شهر بهارستان امیدی به ادامه کار در آن جا را ندارد. فاتحی همسر ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس است.

سید رضا عقدایی گزینه دیگری است که شورای شهر پنجم برای شهرداری به بررسی آن می پردازد. سید رضا عقدایی فرماندار شهرضا در دولت یازدهم بود ولی با برخی فشارها که بر روی استاندار اصفهان از سوی برخی تندروها انجام گرفت به عنوان معاونت سیاسی استانداری جایگزین رسول یاحی شد. عقدایی نیز کم حاشیه نیست و در همین انتخابات اخیر در اصفهان به عنوان رییس ستاد انتخابات اصفهان بود. حاشیه های انتخابات بهارستان و اتفاقاتی که در انتخابات شورای شهر اصفهان افتاد و باعث شد تا رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان زیر فرم انتخابات اصفهان را امضا نکند و در ادامه مصاحبه ای پیرامون اتفاقات در انتخابات انجام دهد. انتخابات ریاست جمهوری نیز با حاشیه های فراونی در اصفهان از قبیل کمبود تعرفه در شرق استان انجام شد.

گزینه بعدی برای شهرداری اصفهان قدرت الله نوروزی است. نوروزی مدیر گروه حقوق دانشگاه اصفهان است. از نکات جالب پیرامون قدرت الله نوروزی که در رزومه ایشان پیدا نمی کنید این است که در دانشگاه های دولتی و دانشگاهی چون دانشگاه اصفهان هیئت علمی شدن فارغ التحصلان دانشگاه آزاد عرف نبوده و هنوز هم نیست، اما این عرف در مورد آقای نوروزی استثناء شده و علاوه بر کسب کرسی هیئت علمی در دوره ریاست فعلی دانشگاه اصفهان، وی مدیر گروه حقوق دانشگاه اصفهان نیز شده است.

گزینه آخر نیز که در جمع 4 گزینه نهایی برای انتخاب شهردار اصفهان قرار گرفته است سید مهدی ابطحی در کسوت معاونت در دانشگاه صنعتی می باشد ولی سابقه اجرایی مرتبطی با مدیریت شهری و شهرداری نداشته است. یکی از گروه های حامی ابطحی، فارغ التحصیلان انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی هستند. انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی از گروه های رادیکال اصلاح طلب به حساب می آید.

پیش از این پیرامون نظرسنجی هایی که برای انتخاب شهردار اصفهان انجام شده بود مطلبی در رویش نیوز منتشر شد حال جالب است بدانید که سید مهدی ابطحی در این نظر سنجی ها در رتبه دوم یا سوم بوده و عقدایی، نوروزی و فاتحی به ترتیب در رتبه های پنجم، ششم و هفتم بوده اند.


افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست