نیمی از ظرفیت واحدهای صنعتی اصفهان "متوقف" است
دوشنبه 23 مرداد 1396, 10:11

 

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه نیمی از ظرفیت واحدهای صنعتی استان اصفهان در حال حاضر متوقف است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی حرف نمی‌خواهد و نیازمند عمل است.

به گزارش رویش نیوز مسعود گلشیرازی در گفت‌وگو با تسنیم، پیرامون موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنی اقتصادی درون‌زا و برون‌نگر است، یعنی استفاده از امکانات داخلی سبب شود تا اقتصاد مقاوم گردد.

وی افزود: در اصفهان که استانی صنعتی است بیش از 6000 واحد صنعتی وجود دارد، بیش از نیمی از ظرفیت این واحدها در حال حاضر متوقف است و دلیل آن نداشتن بازار فروش است.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه بهترین کار ایجاد تقاضا برای واحدهای صنعتی است، گفت: از آنجایی که ظرفیت داخل محدود است باید به بازارهای بین المللی نگاه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا چند راه داریم، نخست یادگیری سواد تجارت بین الملل است، باید این سواد به بدنه تجاری کشور وارد شود، دوم اینکه در این راه کمپانی‌های صاحب نام چند ملیتی که بازارهای گسترده دنیا را در اختیار دارند با واحدهای خود مرتبط کنیم.

گلشیرازی خاطرنشان کرد: اگر این اقدامات انجام شود خود به خود گام‌های خوبی برای اقتصاد مقاومتی برداشته می‌شود اما باید تأکید کرد که تحقق اقتصاد مقاومتی حرف نمی‌خواهد و نیازمند عمل است.

وی اظهار داشت: در زمینه اقتصاد مقاومتی دیگر نباید میتینگ تبلیغاتی و پروپاگاندا راه بیندازیم، متأسفانه این مباحث محیط کسب و کار را زمین‌گیر کرده است و عمل به جای سخن گفتن سبب خروج از این شرایط خواهد شد

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.