ملاک‌های رأی اعتماد به کابینه
شنبه 21 مرداد 1396, 12:59

 

به گزارش رویش نیوز حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با فارس در خصوص ارزیابی خود از کابینه پیشنهادی دوازدهم، اظهار کرد: برخی از وزرای پیشنهادی شناخته‌شده هستند و برخی هم جدید هستند که طبیعتاً باید برنامه‌هایشان را ببینیم.

وی افزود: برخی انتقادات به وزرای پیشنهادی در خصوص مدرک تحصیلی آن‌ها است که مدرکشان برای تصدی وزارت کافی نیست و برخی هم نسبت به عملکرد آن‌ها انتقاد دارند اما کلیت وزرای پیشنهادی خوب و اکثر افراد اعتدالی هستند و در مجموع بیشتر کابینه پیشنهادی احتمالاً رأی بیاورد و فقط احتمال دارد 2 یا 3 نفر از وزرای پیشنهادی رأی نیاورند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: توانمندی، گرایش مردمی و توجه به مصالح ملی از ملاک‌ها برای رأی اعتماد به کابینه است و لیست امید به دنبال این نیست که از افرادی که مشی سیاسی تند اصلاح‌طلبی دارند استفاده شود بلکه بیشتر می‌خواهیم وزرای پیشنهادی مشی مردم‌گرایی داشته باشند و اگر هم از اصلاح‌طلبان هستند خیلی تند و تیز نباشند چراکه بعضاً دیدیدم که برخی از این افراد منافع جناحی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند و لذا می‌خواهیم این افراد در کابینه نباشند.

عابدی در خصوص ارزیابی‌اش از وزرای پیشنهادی در حوزه اقتصادی کابینه اظهار کرد: وزرایی که برای تصدی وزارتخانه‌های اقتصادی معرفی‌شده‌اند با توجه به تجربه گذشته می‌توانند کار کنند برای مثال در صنعت بحث صادرات بیشتر از واردات اهمیت دارد یا در بحث اقتصاد مقاومتی باید برنامه‌ای برای خودکفایی بسیاری از محصولات داشته باشیم که این نکات در معرفی وزرای جدید در نظر گرفته‌شده است.

عابدی با اشاره به برخی انتقادات در خصوص عدم توجه به جوانان و بانوان در انتخاب کابینه، عنوان کرد: بحث جوان‌گرایی و توجه به نقش زنان از موضوعات مهمی است که مطرح‌ شده است و به‌ ظاهر هم که نگاه می‌کنیم استفاده از این اقشار خیلی خوب است ولی این‌ زمانی محقق می‌شود که این اتفاق اول در رده‌های پایین‌تر اتفاق بیفتد تا این افراد صاحب‌ تجربه شوند مثلاً اول چند استاندار یا معاون وزیر از این اقشار داشته باشیم بعد برای وزارت معرفی شوند چراکه وزارت جای ریسک نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مطالبه کنیم که این اقشار در پست‌های دیگری مثل معاون وزیر و استانداری استفاده شوند تا با کسب تجربه برای تصدی مسؤولیت وزارت‌خانه آماده شوند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.