رزنامه های اصفهان از قافله عقب ماندند
وقتی حماسه شهید حججی در روزنامه‌های اصفهان جایی ندارد
شنبه 21 مرداد 1396, 11:31

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: روزهای پایانی هفته گذشته اتفاقی در صدر اخبار قرار گرفت. محسن حججی جوان نجف آبادی که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمده بود، پس از دو روز اسارت به دست تروریست‌های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل شد. شهادتی که به خاطر نحوه آن به شدت مورد توجه قرار گرفت و دیری نپایید که رسانه ها، هنرمندان، چهره ها، فضای شبکه های اجتماعی در تسخیر این موضوع در آمده و همه لب به ستایش از این جوان باز کرده و در مدح حرکت او چه سخن هایی که در این فضا منتشر نشد.

علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری، محمدباقر قالیباف، جواد ظریف، امیر مهدی ژوله، رضا رشیدپور، امیرجعفری، سیدعلی خمینی، رضا صادقی، احسان علیخانی، رامبد جوان، بهنوش بختیاری، سیدجلال حسینی، صابر ابر، رحمانی فضلی، پریناز ایزدیار، مسعود ده نمکی، مژده لواسانی، مهدی پاکدل، سید مهدی میرداماد، بهنام صفوی، سید مجید بنی فاطمه، مهرداد بذرپاش، محمد یزدخواستی، سید محمودرضوی، مهدی ترابی، مجید اخشابی، امین زندگانی، حاج محمدطاهری، سیاوش خیرابی، روح الله بهمنی، رضا احسان پور، صباراد، فرزند شهید همت،احمد ایراندوست، نوید محمدزاده،اشکان خطیبی، محسن کیایی، امیرعبداللهیان، محسن رضایی،الهام پاوه نژاد و ... تنها گوشه ای از چهره هایی بودند که در تحسین این شهید واکنش نشان داده اند.

صبح امروز روزنامه های کشور نیز به همین وسعت به پوشش این اتفاق پرداخته اند به گونه ای که بیش از 20 روزنامه تیتر اول، عکس اول یا گوشه ای از صفحه اول خود را به این موضوع اختصاص دادند. اتفاقی که هیچ گونه جناح بندی نداشته و در این بین روزنامه های اصلاح طلب و اصولگرا و حتی روزنامه هایی تخصصی چون روزنامه های اقتصادی نیز این موضوع را محور قرار داده اند.

اما موضوعی که شاید باعث تعجب هر اهل رسانه و حتی مردم عادی شود، عدم توجه روزنامه های اصفهانی به این موضوع شد، آن هم در حالی که این شهید اهل نجف آباد اصفهان بوده است. از 8 روزنامه اصفهانی تنها 3 روزنامه اصفهان زیبا، نسل فردا و زاینده رود تیتر و عکس اصلی صفحه خود را به این شهید گرانقدر اختصاص داده اند و باقی روزنامه ها از کنار آن به سادگی گذر کرده اند. نکته جالب و البته تاسف بار این است که موضوعاتی چون شهردار شدن نجفی، تنظیم بازار گوشت اصفهان، آماده سازی فاز سوم بهارستان و ... برای این روزنامه ها از لحاظ خبری مهم تر از پوشش موضوعی بوده که در دو سه روز گذشته حجم بالایی از فضای خبری کشور را در بر گرفته و برای اصفهان از اهمیت بالایی برخوردار است. چنین اتفاقاتی نشان می دهد که گرایشات و اولویت های رسانه های چیست و به چه دیدی باید به آن ها نگریست.

 

نظرات

- شهروند درجه 3
شهید حججی مایه فخرومباهات عالم بشریت شد
1396-05-28 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.