مااصلاح‌طلبان هیچ‌ وابستگی به روحانی نداریم!
چهارشنبه 18 مرداد 1396, 10:52

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از مشرق، «علی صوفی»، از وزرای دولت اصلاحات و عضو شورایعالی سیاست‌گاری اصلاح‌طلبان در بخشی از مصاحبه خود با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز گفته است:

«جریان سیاسی که موجب پیروزی رئیس‌جمهور شده است، هیچ‌گونه وابستگی به روحانی ندارد. جریان اصلاحات به لحاظ سیاسی جریان مستقلی از روحانی است و تنها در دو انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته از روحانی حمایت کرده است، در نتیجه تنها خوش‌عهدی و بدعهدی از روحانی باقی ‌خواهد ماند. اصلاح‌طلبان جریان سیاسی قدرتمندی هستند و مردم نیز به این جریان نظر مثبت نشان داده‌اند. در جریان انتخابات اخیر همراهی روحانی با مواضع اصلاح‌طلبان موجب شد مردم، جریان اصلاحات و روحانی را به یک چشم نگاه کرده و به روحانی رأی دهند.»

او همچنین تصریح می‌کند:

زمینه تولید گفتمان برای روحانی وجود ندارد و بعید است که رئیس‌جمهور بخواهد به عنوان یک گفتمان مستقل در سپهر سیاسی ایران حضور داشته باشد. آقای روحانی تنها به دنبال این است که از میزان مخالفت‌ها بکاهد.[1]

 

*از قبل از انتخابات نیز پیش‌بینی می‌شد که اصلاح‌طلبان روزی وابستگی خود و آقای روحانی را انکار کنند.

مقوله‌ای که اگرچه اکنون از زبان یک اصلاح‌طلب ستادی ابراز شده است اما دیری نمی‌پاید که از زبان دولتی‌ها هم علناً شنیده خواهد شد.

تحلیل‌های آینده‌نگر اینطور می‌گویند که آنچه که در کلام علی صوفی افشا شده است تنها دود برآمده از یک آتشفشان بزرگ است و باید منتظر روزهای داغ‌تری میان روحانی و اصلاح‌طلبان بود.

روزهایی که حتی اگر روحانی کابینه‌ای متشکل از فرشتگان هم تشکیل می‌داد اما فرارسیدن آن روزها سرشتی محتوم بود زیرا اصلاح‌طلبان مدت‌هاست که تصمیم خود را برای «طلاق سیاسی» از روحانی گرفته‌اند.

ماجرای طلاق سیاسی جریان خاص از روحانی ناظر به دو انتخابات 98 و 1400 طراحی شده است. با این مزاج که در موسم این دو انتخابات، کم‌کاری‌ها و ضعف‌های عمده دولت دوازدهم از سوی اصلاح‌طلبان بعنوان حاصل فعالیت اصولگرایان و معتدلین به مردم معرفی خواهد شد و چهره‌های این جریان خاص سیاسی در ادامه تلاش خواهند کرد که خود را به عنوان ناجی وضع موجود از میان سه طیف حاضر در سپهر سیاسی کشور جلوه دهند.

این در حالی است که اصلاح‌طلبان و آقای روحانی «لاله و لادن» هستند و جدایی خودخواسته یا ناخواسته آنها از یکدیگر، احتمال سرنوشتی خطرناک برای هر دو رقم خواهد زد.

اظهارات صوفی در حالی است که عبدالواحد موسوی لاری به تازگی گفته بود: قاعدتا اصلاح‌طلبان و رئیس جمهوری با هم مرتبط هستند و از همدیگر جدا نمی‌شوند؛ حتی اگر انتقادی هم داشته باشند به صورت دوستانه مطرح می‌کنند.[2]

وبلاگ مشرق، از ماه‌های پیش از انتخابات درباره فرایند جدایی اصلاح‌طلبان از روحانی و انکار شدن حمایت‌های تمام‌قد اصلاح‌طلبان از گفتمان رئیس‌جمهور، تحلیل‌های مفصلی را به مخاطبان محترم ارائه کرده است

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف



این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.