مصطفی رحمانی:
حمایت از زنان صرفا در شعار و در جنجالهای مبتذلی چون حضور در ورزشگاههای فوتبال باقی ماند؟
سه شنبه 17 مرداد 1396, 15:46

 

به گزارش رویش نیوز ساعاتی پیش اسامی وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای دولت دوازدهم تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و برخلاف وعده و وعیدها و شعارهای نیروهای اصلاحطلب، نام هیچ وزیر زنی در این میان دیده نمیشود تا همچنان #محمود_احمدی نژاد تنها رئیس جمهوری باشد که شجاعت انتصاب زنان را به عنوان وزیر در کابینه داشته باشد.

اما واکنش اصلاح طلبان درباره بی توجهی و عدم اعتماد به بانوان چیست؟

مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور بانوان در مصاحبه ای که دیروز در روزنامه اصلاح طلب اعتماد به چاپ رسیده، در پاسخ به این سوال که در دولت خاتمی که فضای باز سیاسی حاکم بود زنان وزیر نشدند اما در دولت احمدی نژاد كه به قول شما فضاي بسته‌اي هم داشت، براي نخستين‌بار در تاريخ انقلاب، يك وزير زن سركار مي‌آيد، انتصاب وزیر زن در دولت احمدی نژاد را از اثرات دولت خاتمی دانست!

او در پاسخ به چرایی عدم استفاده از وزیر زن در دولت یازدهم، شرایط بد اقتصادی و سیاسی را دلیل این رویداد دانسته و گفته:

 الان ديگر از آن وضعيت گذشته خبري نيست و الحمدلله كشور به ثباتي نسبي در حوزه اقتصادي، سياست داخلي و خارجي رسيده است و به نظر مي‌رسد كه توجيهات و بهانه‌هاي قبلي نيست و استفاده نكردن از ظرفيت زنان ديگر قابل دفاع نيست.

حالا با نهایی شدن لیست اسامی وزرای پیشنهادی و عدم حضور وزیر زن در کابینه دولت دوزادهم مولاوردی  به توجیه این داستان پرداخته و در مصاحبه ای در حاشیه آخرین جلسه هیئت دولت گفته:

 سهمیه حضور زنان در کابینه کم نشده است ... باید به این نکته اشاره کنم که اساسا برای زنان سهمیه خاصی وجود نداشته است که حالا بخواهد کم یا زیاد شود!

سوال اینجاست که اگر حضور وزیر زن در دولت احمدی نژاد نتیجه عملکرد دولت خاتمی است، چگونه در دو دولت روحانی به زنان اعتماد نشد و حمایت از زنان صرفا در شعار و در جنجالهای مبتذلی چون حضور در ورزشگاههای فوتبال باقی ماند؟

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.