یادداشت- مهدی آذربایجانی: حدود ۱۴ سال پیش در چنین ایامی با تعدادی از دوستان جوانم که مسوولیت ستاد و بستن لیست اصولگرایی شورای دوم را به عهده داشتیم جلسه ای تاریخی با شورای پیروز داشتیم؛خواسته این جوانان یک چیز بود:
"شهر را سیاسی اداره نکنید و به جای انتخاب یک شهردار سیاسی یک شهردار عملیاتی انقلابی انتخاب کنید"
درخواستی که توسط شورای یک دست اصولگرای دوم رد شد و متعاقب آن هم یک چهره سیاسی شد شهردار اصفهان و تا سه دوره بعد هم شهردار ماند و آن جریان سیاسی که شهردار محترم متعلق به آن بود نیز از تمام توان و قدرتش استفاده کرد تا جریان جوان انقلابی آن موقع را منزوی کند...
و در نهایت نیز پس از دوازده سال با محوریت همان جریان جوان آن سالها شهردار محترم استیضاح و برکنار شد...
شهرداری که از حمایت همه جریانهای رسمی و غیر رسمی قدرت برخوردار بود و حتی در جلسه استیضاح هم برای تک تک استیضاح کنندگان خط و نشان کشید.
حالا دقیقا پس از ۱۴ سال دقیقا همان اتفاق منتها از جنسی دیگر تکرار و جریان اصلاح طلب پیروز انتخابات شده است و در اولین تصمیم تاریخی خود اقدام به انتخاب شهردار خواهد نمود... دیگر قطعا ما در آن موضع نیستیم تا توصیه ای به منتخبین مردم در شورای جدید داشته باشیم ولی این عزیزان می توانند با بررسی معایب و محاسن دو تجربه تاریخی در شهر یعنی یکی انتخاب یک شهردار کاملا سیاسی و دیگری انتخاب یک شهردار عملیاتی همسو، اولین و مهم ترین تصمیم خود را اتخاذ نمایند، تصمیمی که قطعا در آینده شهر ،صلاح شهروندان و کارکنان شهرداری و قضاوت مردم راجع به نوع انتخاب خود تاثیری شگرف خواهد داشت‌.

نظرات (3)

 1. یک رویشی 1396/05/14 17:46

  سلام آقای آذربایجانی عزیز:شما هم که از اعضای نزدیک به همون شهردار سیاسی بودید؟!!!!!!!!!!

 2. محمدرضا 1396/05/16 09:04

  سلام جناب آذربایجانی شما توسط همان شهردار به این پست و مقام رسیدید.حالا با تغییر موضع چیزی عوض نمیشود.بهتر است به دنبال شغلی برای خود باشید.

 3. علی 1396/05/16 12:45

  من به اصلاح طلب ها رای دادم تا امثال به قول شما جوان های انقلابی که شهردار را استیضاح کردند دیگه نباشند

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست