دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه پس از اربعین سال گذشته آسیب شناسی خوبی انجام شده گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات به عنوان متولی کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی برای اربعین سال ۹۶ تدابیر جامعی را اندیشیده است.

به گزارش رویش نیوز مجید آقابابایی در گفت‌وگو با فارس درباره برگزاری جلسات ستاد مرکزی اربعین گفت: تاکنون هفت جلسه در ستاد مرکزی اربعین با موضوعات مختلف مرتبط با این راهپیمایی بزرگ برگزار شده و قرار است در هفته جاری جلسه هشتم هم با حضور اعضای ستاد برگزار شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای اربعین سال 96 از زمانی آغاز شد که اربعین سال 95 پایان یافت. البته این کار هم با آسیب‌شناسی اقدامات صورت گرفته در اربعین سال گذشته شروع و بلافاصله برنامه‌ریزی برای اربعین سال 96 آغاز شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در قبال زائران اربعین گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئولیت کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی را برعهده داشته که عملکرد بسیار خوبی در جغرافیایی سرزمینی ایران و عراق داشته و فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرده است. ضمن اینکه با ورود زائران اربعین در سال گذشته به شهرهای سامرا و کاظمین ستاد بازسازی عتبات و عالیات برای خدمات‌رسانی اقدام جهادی کرد. چرا که تجارب خوبی در سالیان گذشته کسب کرده است. البته کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی در سال جدید تدابیر جامع‌تری را اندیشیده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما برای اربعین سال 96 افزایش تعداد زائرین به میزان 20 درصد از سال گذشته است به طوری که احتمالاً میزان زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین به 3 میلیون نفر خواهد رسید.

آقابابایی گفت: سال قبل در توسعه زیرساخت‌های مرزهای زمینی اقدام خوبی صورت گرفته و آسیب‌شناسی مناسبی پس از اربعین سال 95 انجام شده که بخشی از این آسیب‌ها در حال رفع است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست