امنیت جامعه درگرو حجاب وعفاف است
شنبه 24 تیر 1396, 00:38

 

امام‌جمعه موقت اصفهان امنیت جامعه را در گرو حجاب و عفاف دانست و گفت: باید این دستورهای فطری و اخلاقی را رعایت کنیم تا جامعه‌ای امن داشته باشیم.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اصفهان اظهار داشت: در آیه 120 سوره آل‌عمران آمده است که اگر صبور بوده و دارای تقوا باشید مکر دشمنان ضرری به شما نمی‌زند، دشمنان ما امروز آمریکا و اسرائیل هستند که بر اساس این آیه از قرآن در برابر صبر و تقوای مسلمانان کاری نمی‌توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: بشارت‌های خوب این آیه شریفه آزادی موصول بود، داعش 37 ماه پیش توسط آمریکایی‌ها وارد موصل شد، تا 60 کیلومتری بغداد آمد و نا امنی زیاد ایجاد کرد و اگر پیروزی‌شان تثبیت شده بود صدها هزار نفر کشته داشتیم.

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: تمام این نقشه‌ها نقش بر آب شد و موصل را خدا، هدایت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و مرجعیت عراق آزاد کرد، نیروی بسیج سد محکمی را در برابر داعشی‌ها که سربازان نیابتی آمریکا هستند ایجاد کرد و پیروزی موصل را رقم کرد.

وی اضافه کرد: ان‌شالله این پیروزی‌ها ادامه یابد و یمن نیز از دست این جنایتکاران خارج شود، مقاومت و سختی بسیاری کشیدیم اما امروز جشن آن‌ها را مشاهده می‌کنیم و این پیروزی را از آن خود می‌دانیم.

آیت‌الله مهدوی به اجتماع مردمی روز عفاف و حجاب در میدان امام (ره) اصفهان اشاره کرد و گفت: از همه‌کسانی که در این اجتماع حضور پیدا کرده بودند تشکر می‌کنم، زنان‌ باید با حجاب برتر که همان چادر است پوشش خود را رعایت کنند و این دستور اسلام است.

وی با بیان اینکه بسیاری می‌گویند ما اجبار را نمی‌پذریم، افزود: این تفکر اشتباه است، حجاب برای این است که فکر ما از شهوت آزاد شود، پوشش یک احترام به دیگران است و کسی که دارای پوشش است آرامش دارد.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: پوشش سیره عقلا است و قبل از اینکه اسلام ظهور کند نیز زنان پوشش داشتند و پوشش یک امر فطری و درونی است، توصیه‌ به ولنگاری‌ از جانب مردان هوسران است که می‌خواهند سوء استفاده کنند، در واقع باید وجدان ما بیدار باشد.

وی امنیت جامعه را در گرو حجاب و عفاف دانست و افزود: باید این دستورهای فطری و اخلاقی را رعایت کنیم تا جامعه‌ای امن داشته باشیم.

آیت‌الله مهدوی درباره دستور امام (ره) برای راه‌اندازی وزارت امر به ‌معروف و نهی منکر افزود: بسیاری از کارشکنی‌ها رادولت موقت برای عدم اجرای این طرح انجام داد و الان طبق ماده هشتم قانون اساسی باید وزارتخانه‌ای در این زمینه ایجاد شود.

وی به تشکیل گروه 20 اشاره کرد و گفت: وزرای 20 کشور دنیا با تصمیم‌گیری‌شان جهت‌دهی بسیاری در اقتصاد دنیا می‌کنند و الان با آمریکا دچار اختلاف جدی شدند و این نشان از افول آمریکا است.

امام‌جمعه موقت اصفهان به درگذشت حجت الاسلام والمسلمین فیروزیان اشاره کرد و گفت: این مرحوم نزدیک یک قرن تلاش فراوانی در ترویج دین اسلام در مناطق محروم داشت که یاد او باید زنده نگه داشته شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ای امروز نماز جمعه اصفهان گفت: ولایت معصومین از جانب پروردگار است و مشروعیت حکومت در اختیار معصومین است و هیچ‌گاه به طاغوت داده نمی‌شود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.