به گزارش رویش نیوز اتفاقی که این چندروزه در اصفهان خبرساز شده است حرکت گروهی در بافت تاریخی شهر و اتفاقی است که با نام دست های رنگی در حال انجام بود. اتفاقی که تماما به صورت منفی با آن برخورد شده و به مذاق هیچ کسی جز رقم زنندگانش خوش نیامد. اولین واکنش ها نسبت به این اتفاق در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی چون توئیتر و تلگرام روی داد. انتقاداتی که نشان از عدم پذیرش این حرکت از سوی مردم داشت.

واکنش هایی که باعث ورود نهادهای مربوط به این موضوع شد و بلافاصله نسبت به پاکسازی و امحای این آثار بر روی بافت قدیمی شهر اقدامات لازم از سوی شهرداری صورت گرفت. اما واکنش ها نسبت به این کار به این جا محدود نشد و پس از پاکسازی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در گفتگویی عنوان داشت: هنرمندان شهر؛ پیشنهادهای هنری خود را از مسیر قانونی پیگیری کنند. البته مدیر سازمان زیباسازی شهرداری عنوان داشت: چنانچه هر فرد یا گروهی، برای تزیین محیط بیرونی محل سکونت یا اشتغال خویش، پیشنهادی را دارا باشد می تواند با مراجعه به سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از مشاوره کارشناسان هنری این سازمان بهره مند شده و از شرایط قانونی و ضوابط مرتبط با زیباسازی سیمای بنا، اطلاع حاصل کند.

البته میراث فرهنگی هم واکنشی نسبت به این حرکت داشت؛ ناصر طاهری معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی در گفت‌وگو با فارس با انتقاد شدید از رنگ کردن دیواره‌های برخی از بناهای تاریخی اظهار کرد: چنین حرکت‌هایی به هیچ عنوان قابل قبول نیست. با دستور مدیرکل میراث فرهنگیاستان با این حرکت مقابله شده و یگان حفاظت اداره کل میراث به این موضوع ورود کرده و برخورد لازم انجام شده است. همچنین هرگونه اقدامی بر جداره‌های تاریخی محکوم بوده و در صورت لزوم اقدام حقوقی هم انجام خواهیم داد.

به گزارش رویش نیوز، در صورت ادامه این حرکت از سوی این افراد، برخورد جدی تر و قانونی می تواند راهگشا باشد.

نظرات (2)

  1. مجید 1396/04/17 08:26

    هرکس در این شهر بخواهد خلاقیتی از خودش نشان دهد و مانند دیگران فکر نکند، زمین زده میشود.

    • عمو 1396/04/20 12:27

      این نتیجه گیریت منو کشته!! هر کاری اسمش خلاقیت نیست. اتفاقا هنرمند دانا کسی است که بعد از اینکه ایده ی نوئی به ذهنش میرسد، نقاط تلاقی آن با فرهنگ و آداب و رسوم و حق و حقوق دیگران را بررسی کند

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست