معاون وزیر راه با بیان اینکه از امکانات پایانه مرزی خسروی به دلیل ناامنی داخل عراق به خوبی بهره‌برداری نشده،گفت:تمامی تمهیدات پیرامون تردد زائران در ایام اربعین امسال ازجمله تأمین مسائل امنیتی زائران و ممانعت از تردد بدون ویزا و پاسپورت صورت می گیرد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، داود کشاورزیان در بازدید از وضعیت تردد، صادرات، عبور و مرور کامیون‌های حمل کالا و سوخت در مرز خسروی اظهار داشت: تمامی تمهیدات و مسائل اساسی پیرامون تردد زائران در ایام اربعین حسینی سال جاری ازجمله تأمین مسائل امنیتی زائران و ممانعت از تردد افراد بدون پاسپورت و ویزا صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و تردد زائران ایرانی از مرزهای غربی کشور برای شرکت در این راهپیمایی بزرگ افزود: پایانه مسافری مرز خسروی که می‌توانست ظرفیتی بسیار خوب در این زمینه باشد، طی سال‌های گذشته به دلیل برخی از مسائل ازجمله ناامنی داخل عراق، بلااستفاده مانده و یا خیلی ضعیف از امکانات آن بهره‌برداری شده است.
وی جهت تسهیل در تردد زائران گفت: یکی از مسائلی که باید به آن توجه کنیم افزایش گیت‌های مرز خسروی است و به نظر می‌رسد پیش‌بینی برای مرز خسروی 60 گیت کافی باشد.
کشاورزیان در این بازدید با تأکید بر تسریع در آماده‌سازی زیرساخت‌های این مرز برای تردد زائران اربعین تصریح کرد : از آنجایی‌که فرصت برای ایجاد برخی از زیرساخت‌ها در داخل محوطه و پارکینگ وجود ندارد و شیوه سنتی زمان‌بر خواهد بود از مصالح از پیش‌ساخته شده استفاده خواهد شد. همچنین بخشی از محور تا مرز خسروی نیاز به آسفالت و یا روکش آسفالت دارد و نکته مهم، مدیریت درست مسائل با هدف تأمین رفاه حال زائران در رفت‌وآمد خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: باید به‌طورجدی از ورود خودروهای شخصی به نقطه صفر مرزی جلوگیری شود زیرا ترافیک و مشکلات دیگر را با توجه به سابقه سال‌های گذشته به وجود خواهد آورد.
وی با تأکید بر انجام پیش‌بینی‌های لازم جهت ممانعت از ترددهای بدون پاسپورت و ویزا اظهار داشت: سابقه تردد بدون پاسپورت و ویزا تنها در مرز مهران است و در شلمچه و چزابه چنین مشکلی وجود ندارد.
وی در خاتمه با توجه به حجم بالای تردد زائران در ایام اربعین حسینی گفت: مقرراست در سال جاری عزیمت زائران عتبات از مرزهای کشور بین مرزهای چند استان غربی تقسیم شود تا ترددها با آرامش انجام گردد.
شایان‌ذکر است در حاشیه این بازدید فرماندار قصر شیرین نیز در تشریح آخرین فعالیت‌ها و اقدامات زیرساختی انجام‌شده در مرز پرویز خان گفت: یک دستگاه ایکس ری با اعتبار 80 میلیارد تومان برای کنترل تردد کامیون‌ها خریداری و در پایانه نصب شده است.
بر اساس این گزارش مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه نیز در این بازدید اظهار داشت: در حال حاضر ورود و خروج مسافران مرز پرویز خان از یک سالن انجام می‌گیرد و با راه‌اندازی سالن جدید به‌زودی مسیر ورود و خروج مسافران از هم جدا خواهد شد.
خسروانی در خصوص تأمین رفاه حال مسافران و تسریع در امر بازرسی عنوان کرد: هم‌اکنون دو بازرس خانم نیز در مرز پرویز خان مستقر هستند.
وی در خاتمه تصریح کرد: دولت عراق تأمین امنیت زائران ایرانی از مرز خسروی را پذیرفته و در این خصوص همه تمهیدات لازم تدوین و برنامه‌ریزی شده است.
اضافه می‌نماید معاون راهداری و مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهندس کشاورزیان را در این سفر همراهی می‌کردند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست