عقب‌گرد ۱۰۵واحدی شاخص کل بورس
دوشنبه 12 تیر 1396, 14:23

 

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم‌حجم را شاهد بودند که تک‌ سهم‌‌ها میزبان سفته‌بازارن بودند، با نوسانی شدن دوباره بازار جهانی قیمت سهام در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها عمدتاً در محدوده صفر تابلو نوسان کرد.

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 12 خرداد ماه 96 با کاهش 106 واحدی روی رقم 78 هزار و 765 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 2 واحدی عدد 17 هزار و 163 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 93 واحدی به رقم  85 هزار و 786 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش 39 واحدی به رقم 54 هزار و 283  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 427 واحدی عدد 176 هزار و 66  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 2 واحدی به 897 واحد رضایت داد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های گروه مپنا با 20 واحد ،گروه ملی صنایع مس ایران با 13 واحد و خدمات انفورماتیک با 8  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 48 واحد، پتروشیمی شیراز با 13 واحد و فولاد مبارکه با 12 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 121 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 496  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 35 هزار و 356  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های مهندسی فیروزان، تجارت الکترونیک پارسیان، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر، سولیران، مجتمع معادن مس تکنار، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس خوزستان، اوراق مشارکت شهرداری قم از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بهمن دیزل، کارتن ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن، ملی صنایع مس ایران، لیزینگ رایان سایپا بازگشایی شدند.

به گزارش فارس،‌ امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 81 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از 15 میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده مواجه بود.

در بانک تجارت اما کمتر از 25 میلیون سهم به ارزش حدود 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد همچنین امروز 20 میلیون سهم صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به ارزش کمتر از 9 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

امروز 15 میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد و در فولاد آلیاژی ایران نیز 15 میلیون سهم به ارزش کمتر از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در عین حال امروز اندکی بیش از 6 میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران نیز اندکی بیش از 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان کد به کد شد و در پالایش نفت اصفهان نیز تعداد 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام در حالی معاملاتی کم‌حجم و بی‌رمق را به نظاره نشست که تک‌سهم‌های بازار میزبان ورود و خروج بورس‌بازهای تالار شیشه‌ای هستند. بازاری که هنوز برای فردای خود هم اطمینان چندانی ندارد، اما همچنان به اندک بازدهی‌های سهم‌های کوچک بازار دلخوش کرده است.

امروز در بازارهای جهانی نیز با وجود افزایش قیمت جهانی نفت خام و نوسانی شدن بازارهای جهانی کالاهای اساسی اغلب نمادهای معاملاتی گروه فلزات اساسی و معدنی‌های بورس در محدوده صفر تابلو به کار خود پایان دادند.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری کم‌حجم و کم‌فروغ بود که تحرک بورس‌بازها در تک‌سهم‌ها تنها ویژگی‌ این بازار بود. 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.