چهارباغ عباسی اصفهان حالا با گذشت نزدیک به یک سال از نخستین سه‌شنبه بدون خودروی خود، تبدیل به ایستگاهی فرهنگی برای مردم شهر اصفهان شده است. گذری فرهنگی که هر هفته مردم نقطه نقطه شهر را به سمت خود می‌کشاند و کاری می‌کند که آنها برای ساعاتی در قدیمی‌ترین خیابان شهر میخکوب شوند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی اصفهان سه‌شنبه 6 تیر نیز همزمان با ایام جشن عید سعید فطر، میزبان مردمی بود که بعد از یک ماه بندگی، عبادت خود را جشن گرفته بودند.
مردمی که این روزها در شور و شعف پیاده‌راه شدن چهارباغ عباسی، هر هفته راهی این خیابان می‌شوند تا هرچند کوتاه، اما ساعاتی را به شادی و شعف بگذرانند.
جشن عیدانه گذر فرهنگی چهارباغ عباسی، این هفته با برنامه‌هایی متنوع‌تر از هفته‌های گذشته و در محور اصلی این خیابان برگزار شد.
برنامه‌هایی که هر هفته رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و مردم را به خود جلب می‌کند.
جشن عید سعید فطر در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان این هفته رنگ و بوی دیگری داشت. گروه سرود، برنامه‌های طنز، تئاتر خیابانی، آهنگ و موزیک و ده‌ها برنامه فرهنگی دیگر، همه و همه به چهارباغ عباسی آمده بودند تا نشان دهند که مردم مومن شهر اصفهان، جشن خود را در سه‌شنبه‌ای دیگر، اینگونه برگزار کرده بودند.
بازی‌های جذاب برای کودکان و بزرگترها
این هفته هم در مرکز خیابان چهارباغ عباسی، بازی‌های جذابی برای علاقمندان تعبیه شده بود. خیل عظیم جمعیتی که به مناسبت عید سعید فطر راهی این خیابان شده بود، به این مناسبت، از ابربازی‌هایی که در این گذر فرهنگی قرار داده شده بود، استفاده می‌کردند.
بازی‌های جذابی نظیر دارت، فوتبال دستی، ورزش‌های باستانی، بازی تمرکز و ابربازی‌های دوست‌داشتنی چهارباغ عباسی، این هفته نیز میزبان علاقمندان مختلفی بود.
آرامش چهارباغم آرزوست
نبودن خودرو و موتورسیکلت در چهارباغ عباسی که سال‌هاست برای مردم شهر آرزو شده، حالا رفته رفته بیشتر به چشم می‌خورد. اگرچه تنها در روزهای سه‌شنبه ورود خودرو و موتورسیکلت به این خیابان تاریخی ممنوع است اما با برنامه‌ریزی‌ها و فرهنگ‌سازی انجام شده، رفته رفته این اتفاق بیشتر عملی می‌شود.
این سه‌شنبه نیز در چهارباغ عباسی اصفهان خبری از خودروها نبود تا مردم شهر اصفهان در نخستین سه‌شنبه تابستانی خود، روز جذابی را تجربه کنند.
برنامه‌های عیدانه چهارباغ عباسی این هفته با استقبال قابل توجه مردم شهر اصفهان مواجه شد تا نشان دهد گذر فرهنگی چهارباغ عباسی، جای خود را کم کم بین مردم شهر باز کرده است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست