نذر خون 2 هزار اصفهانی در شب های قدر
دوشنبه 29 خرداد 1396, 11:01

 

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: در شب های قدر بیش از 2 هزار و 500 نفر از اهالی این استان برای نذر خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد 2 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش رویش نیوز مجید زینلی در گفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد بیش از پنج هزار واحد انواع فرآورده های سلولی و پلاسمایی تولید و ذخیره شد که بتدریج در اختیار مراکز درمانی استان قرار خواهد گرفت.

وی اظهار کرد: میزان خون اهدایی نسبت به شب های قدر سال گذشته حدود 3 درصد افزایش داشته است.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان افزود: این میزان نذرخون درمرکزاهدای خون در اصفهان و شهرستان‌های شهرضا، کاشان، نجف آباد، خوانسار، گلپایگان و خمینی شهر دریافت شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه کمبودی در زمینه نیاز خون برای بیماران خونی در مراکز درمانی استان وجود ندارد، گفت: با وجود مدیریت نیاز مراکز درمانی به خون، برای تولید فرآورده‌های پلاکتی خون در این ماه همچنان به ‌حضور مستمر اهداکنندگان خون نیاز است.
وی یادآوری کرد: روزانه بیش از 350 واحد خون برای تامین نیاز بیماران تالاسمی، قلبی و عروقی و جراحی‌های پیوندی در استان اصفهان نیاز است.
شمار مراجعان در استان اصفهان برای اهدای خون در سال 95 بیش از 165 هزار نفر بود که 128 هزار نفر از آنها موفق به اهدای خون شدند و از این تعداد نیز 320 هزار فرآورده خونی تولید شد.
56 درصد از اهداکنندگان خون در اصفهان، اهداکنندگان مستمر هستند و شاخص اهدای خون در مردان 97 درصد و در بانوان 3 درصد است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.