اخذ 5200 میلیارد تومان مالیات در استان اصفهان طی سال گذشته
دوشنبه 29 خرداد 1396, 09:32

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، مراد امیری شامگاه یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: امسال اولین سال اجرای اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم است و مؤدیان حقیقی بر اساس این قانون تا پایان خرداد ماه برای ثبت اظهارنامه خود نزد سازمان مالیات فرصت دارند.

وی در ادامه افزود: ثبات پرداخت مالیات، ثبات برنامه‌ریزی در کشور را به همراه دارد و اگر فرهنگ‌سازی مناسبی برای این امر صورت بگیرد؛ مردم با اعتماد بیشتری به پرداخت مالیات اقدام خواهند کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اشاره به اهمیت ثبت اظهارنامه در موعد مقرر اظهار داشت: اگر مؤدیان به هر دلیلی موفق به ثبت اظهارنامه در موعد مقرر نشوند؛ از کلیه معافیت‌ها و تسهیلات مالیاتی محروم خواهند شد و جریمه 30 درصدی غیرقابل بازگشت نیز بر مالیات آن‌ها افزوده خواهد شد.

مرادی تأکید کرد: در سال گذشته مجموعاً 246 هزار و 932 اظهارنامه الکترونیکی ثبت شد اما در سال جاری با وجود نزدیک شدن به پایان مهلت مقرر، تنها 51 درصد از مؤدیان حقیقی، اظهارنامه خود را پر کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 100 قانون مالیات‌های غیرمستقیم، مشاغلی که سالانه زیر 156 میلیون تومان فروش داشته باشند لزومی به ثبت اظهارنامه نداشته و با افزودن 8 درصد به مالیات قطعی سال گذشته می‌توانند مالیات سال 95 خود را پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان همچنین به مشاغل خودرویی اشاره کرد و افزود: این مشاغل نیز نیازی به ثبت اظهارنامه نداشته و بخشنامه‌های سازمان مالیاتی، مالیات مقطوع این مشاغل را مشخص کرده است.

مرادی به تسهیلات مالیاتی قانون جدید نیز اشاره کرد و گفت: مؤدیان می‌توانند مالیات خود را در اقساط 4 ماهه پرداخت کنند و در سال 95 نیز طبق قولی که به فعالان اقتصادی دادیم؛ اغلب دفاتر قانونی پذیرفته شد و بخشودگی جرائم نیز اجرایی شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در خاتمه، درآمد مالیاتی سال گذشته استان را 5 هزار و 200 میلیارد تومان عنوان کرد و متذکر شد: علاوه بر این مقدار، 2 هزار میلیارد تومان نیز فرار مالیاتی در استان شناسایی شده و با امکان دسترسی سازمان مبارزه با پول‌شویی به حساب‌های بانکی فعالان اقتصادی، رصد فرارهای مالیاتی آسان‌تر شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.