طالبان با دولت افغانستان توافقی نکرده است
یکشنبه 28 خرداد 1396, 17:02

 

سخنگوی طالبان افغان در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر همکاری این گروه با دولت افغانستان در مبارزه با داعش تأکید کرد که طالبان با دولت افغانستان هیچ توافقی نکرده است و داعش را نیز هدف قرار خواهد داد.

به گزارش رویش نیوز سخنگوی گروه طالبان در گفت‌وگو با تسنیم، اخبار منتشر شده از توافق این گروه با دولت افغانستان در مبارزه با داعش را رد کرد.

مجاهد تأکید کرد که طالبان با دولت هیچ توافقی در عملیات‌های نظامی خود ندارد.

پیش از این رسانه‌ها خبر داده بودند که طالبان در جریان عملیات نیروهای نظامی افغان علیه گروه داعش در منطقۀ «توره‌بوره» به نیروهای حکومتی حمله نمی‌کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، برخی از مسئولان محلی ننگرهار گفته بودند که حکومت افغانستان با میانجیگری مردم با طالبان توافق کرده که در جریان مبارزه نیروهای دولتی با داعش، طالبان مواضع نیروهای امنیتی را هدف قرار نخواهند داد.

«طارق شاه بهرامی» سرپرست وزارت دفاع افغانستان به رسانه‌ها گفته بود که نیروهای نظامی افغان به توره‌بوره رسیده‌اند و داعش و طالبان را از این منطقه عقب رانده‌اند.

سخنگوی طالبان تصریح کرد که به نیروهای تحت امر دولت کابل اجازه نخواهند داد که به مناطق تحت کنترل آنها نفوذ کنند.

وی گفت که تنها در منطقه توره‌بوره مردم محلی که علیه داعش قیام کرده بودند اعلام کردند که با نیروهای دیگری درگیر نخواهند شد و داعش را هدف قرار خواهند داد.

مجاهد همچنین در واکنش به اظهارات برخی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار گفت که این اظهارات دروغ است که طالبان پس از تصرف توره‌بوره این منطقه را در اختیار داعش گذاشته‌اند.

سخنگوی طالبان تأکید کرد: «منطقه توره‌بوره که پیش از این داعش در آنجا حضور داشت، خالی بود، آنجا امکانات زندگی بسیار محدود است و طالبان در آنجا حضور ندارند».

مجاهد همچنین گفت که داعش از منطقه توره‌بوره فرار کرده است.

 وی ضمن تأیید حضور محدود داعش در بخشی از توره‌بوره تصریح کرد که به‌زودی این منطقه را از وجود عناصر تروریست داعش تصفیه خواهند کرد.

 طالبان همواره بر مبارزه خود علیه داعش تأکید ورزیده و این گروه را به‌عنوان یک گروه تروریستی که به نسل‌کشی دست می‌زند، می‌شناسد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.